noq eens 6e Revue I n JBegunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand adspiranten bij de wedstrijden van het eerste elftal meer leven dan thans enige honderden. Anders zijn jullie ook niet te bleu om je mondje te roeren. Laat dus onze eerste-elftal- lers in het vervolg genieten van jullie stemgeluiden en je clubenthousiasme. Laat het daveren langs de velden en de resultaten zullen beter worden. Buitendien heb je zo het prettige gevoel, dat je ook je steentje hebt bijgedragen tot dat succes. En dan de Schakel11 Ja, die mooie Schakel, waar wij iedere maand zo reik halzend naar uitzien. Wij hopen U niet aan het schrikken te maken, door U te vertellen, dat er voor deze Schakel alleen maar copie binnenkwam van het eerste elftal. Is dat nu geen schande? Van het 2e, 3e, 4e, 5e, 6e, 7e, van geen juniores of adspirantenteam enig bericht. Om tóch ons Clubblad de indruk te doen vestigen, dat er behalve alle denkbare andere dingen, in A.F.C, óók nog gevoetbald wordt, wisten de Schakel- organisatoren telefonisch „gedaan te krijgen" dat er over de adspiranten en junioren toch nog iets in kwam te staan. Hoe vindt U dit geweldig medeleven en die samenwer king? Prachtig, niet? En het is nog maar zo kort geleden, dat er gewag werd gemaakt dat A.F.C. op Volewijckers na, de meeste elftallen had in Amsterdam. Gaat hier de kwanti teit niet de kwaliteit enigszins verdringen? Stelt men geen belang in de verrichtingen van andere elf tallen en meent men zodoende, dat anderen voor Uw elftal geen interesse hebben, zodat daardoor het clubblad er de dupe van wordt? De Schakel is geen Amusant Weekblad. Daarentegen wil len wij ook vermijden de ellenlange wedstrijdverslagen, die tot microbische onderdeeltjes worden beschreven en uitge pluisd. Wel horen in een clubblad thuis overzichtelijke en prettig lezende beschouwingen. De Schakel is het maandorgaan van een Voetbalclub. En nog wel een héél oude club met vele schone tradities. Niet alleen proza. Buiten het proza van wedstrijdcopie zijn er maar weinig personen, die min of meer fantastische pennevruchten aan de Redactie toevertrouwen. Wij nemen aan, dat er in de oor log veel verloren is gegaan aan gevoel voor humor, doch er zal toch nog genoeg behouden zijn gebleven om zo nu en dan eens een aardig stukje of een gedichtje voor de Schakel te schrijven. Kom, A.F.C.-mannen en -vrouwen, zet je eens voor de schrijfmachine of klim in jex pen om je hart middels de Schakel te luchten. (Papier aan één kant tikken of schrijven en in de nieuwe spelling). Niet halfbakken lid-zijn. Wij moeten niet IETS, maar HEEL VEEL voor onze Club over hebben. Wanneer wij eendrachtig samenwerken en niet steeds dezelfde personen Jjet „vuile werk" laten op knappen, dan pas kan van een uitstekende clubgeest worden gesproken. Zo vaak wordt gezegd: ach, dat zijn oorlogs verschijnselen en alles zal weer best in orde komen. Maar ik weiger dat te geloven. Juist in de beroerde oorlogsomstan digheden stond iedereen op de bres elkaar zoveel mogelijk te helpen. Thans is er geen enkele reden om de boel los te laten, waardoor de sfeer en de gezelligheid er onder te lijden hebben. En wanneer wij nu zien, dat er voor een feest van de Commissie-Indië geen voldoende belangstelling bestaat, wan neer wij hebben te constateren, dat de Schakel-redactie moet bedelen om copie, wanneer jongere A.F.C.-ers hun plichten als gastheren verwaarlozen of niet juist opvatten, wanneer de clubavond zéér onvoldoende bezocht wordt, dan wordt het mij benauwd om het hart. Dan begin ik te vrezen, dat onze A.F.C. op een echte, heuse Voetbalclub begint te lijken. En dat zou reuze jammer zijn! Voor ZEVEN CENT per dag. Hebt U zich al eens gerealiseerd, dat de kosten van het lid-zijn van A.F.C. ophouden met een bedrag van zeven cent per dag? Voor die zeven centen kunt U trainen met een Engelse trainer, kunt U Zaterdags of Zondags heerlijk voet ballen, krijgt U iedere week een bulletin met mededelingen toegestuurd, ontvangt U maandelijks de Schakel, kunt U clubavonden bezoeken, breidt U Uw relaties uit, maakt U vele vrienden en een klein kansje voor een kaartje Holland België enmag U vol trots zeggen, dat U het een eer en genoegen is lid te mogen zijn van A.F.C Want dat vergeten de meesten nog wel eens, Jhr. VAN ROSSEM DE GAULIN. 1 I ET is mogelijk dat U over een paar .medewerkers 4j- beschikt, die prettige stukjes over voetballen kunnen I produceren. Ik lees ze tenminste met genoegen en verklap tevens dat ze mij op dat gebied naar harte lust kunnen bottelen. In de vele jaren die ik bij A.F.C. meehobbel, is mij op duidelijke wijze gebleken, dat ik van voetballen toch geen zier begrijp. Maar nu laat U een paar van die snaken (gelukkig weet ik niet wie het zijn) los op mijn terrein. Natuurlijk wil ik daar geen politiezaak van maken. Maar hun schillen, dozen en andere rommel behoeven ze daar toch zeker niet op te deponeren. Dat éne mannetje, dat de r.evue niet zag, begint met een anecdote over z'n collega van de kunstredactie. Is dat met betrekking tot de Schakel niet een beetje erg groot woord. Bovendien heb ik van het bestaan van een kunstredactie nog nooit i.ets gemerkt. Of is dat mannetje misschien een echte journalist? Enfin, hij drong zich dan binnen bij een repetitie. En dan stapelen zijn misgrepen zich op. Hij zegt b.v.: „Op een repe titie wordt veel meer aan de verbeelding en de fantasie over gelaten, nee onartistiek gedrocht. Als je op een repetitie in je verbeelding een stuk erbij of weg fantaseert, hoor je prompt de stem van de baas, die je op prettige, of als het erg warm is, ook wel eens op vinnige wijze weer in het gareel zet. Wat was het in die tijd toch warm! maar bij een uit voering kan die baas, bij veel verbeelding en fantasie, zich alleen maar zaggies .ergeren, maar zwijgen mot-ie. Dan vertelt dat mannetje dat hij Puck Rood heeft horen fluisteren. Bestaat niet. Ook schrijft hij over de hoofdpersoon die tegen een souffleur sprak. Je was er zelf bij, zeg je toch, maar er was geen souffleur, doch een souffleuze. Dankbare herinnering, wat had ik zonder haar moeten beginnen. Bovendien heb ik helemaal niets tegen haar gezegd. Of wil je misschien dat Kingetje Soccer de hoofdpersoon noe men. Belachelijk man! Een aardig spelertje, maar je weet toch: „de Koning is dood, leve de Koning. Voor hem een ander. Maar wat zal men zonder Goede Genius. En dan nog dat slijmerige ophemelen van één van de dames. „Die is er voor uit Texel overgekomen". Kunststuk.

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 6