wAt heBBen wij over voor onze cLub en onze spoRt? SP0I5TS SHOP V. BAER LESTRAAT 90 -TELEF. 93951 AMSTERDAM -Z. DE A FC- SHOP, NAAST HET CONCERTGEBOUW Begunstiging van onze /Adverteerders, houdt de Schakel in stand. TOT mijn grote ver bazing heb ik in de laatste A.F.C.- Schakel dat stukje gelezen over jeugdvoetbal. Daar in beklaagt zich een Jeugdleider min of meer over te weinig animo bij de jeugd wanneer de Club haar hulp nodig heeft. Er zou namelijk een Vereniging uit de Provincie een paar dagen de gast zijn van A.F.C. Er werd alleen maar gevraagd, wie één of meer jongelui van de tegenpartij als gast kon hebben. Het resultaat was even mager als bedroevend. Slechts 5 jongelui konden wor den ondergebracht. En dat in een Club als A.F.C., die zo bekend staat als gastvrij en joviaal! Moeten wij ons dan niet diep schamen, wanneer wij heb ben te beseffen, dat zó onze A.F.C.-jeugd omspringt met haar gasten en zó naast de voetstappen loopt, die hun grote voorgangers duidelijk en spontaan neerzetten, om hun Ver eniging dat aanzien en die populariteit te verschaffen, die zij alom in de lande geniet? De clubavond exit Bij dit ene voorbeeld wil ik het niet laten. Er bestaat nog zoiets als de clubavond. Die bij uitstek zo geschikte avond om alles te bespreken wat er op het hart ligt. Daar zijn altijd de Voorzitter, de Secretaris en vele bestuurderen. Natuurlijk zijn die daar ook gedeeltelijk voor hun plezier, getuige de vinnigheid, waarop Eysvogel zich op het domi neren werpt. Gaarne zal hij echter te allen tijde bereid zijn van zijn stoel op te staan, zijn „geheid gewonnen spel" vol maakt in de steek latend en U zo nodig uitgebreid te woord staan. Daarbij is de clubavond zo een buitengewoon ge slaagde gelegenheid om zich te amuseren, zich voor te stel len aan oudere A.F.C.-ers, kortom zich in te schakelen in het volle clubleven. Maar wat een schandalige opkomst iedere Maandag. Natuurlijk kunnen wij niet verlangen dat zaken mensen of anderen, die positief verhinderd zijn 's Maan dagsavonds vrij te maken, zich vertonen, maar A.F.C. heeft vele honderden leden en donateurs, die allen op de club avond van harte welkom zijn. Thans blijft het steeds be perkt tot een vaste kern van getrouwen. Als wij dat eens gaan vergelijken met vóór de oorlog dan is dit een hemelsbreed verschil. Juist op die clubavond kwam alles tot leven. Je leerde elkaar kennen enwaarderen. En is het juist niet dat gemis aan appreciatie, waar zovelen aan mank gaan? A.F.C.-ers laten wij dit goed afspreken: Bezoekt de Club avond, and You'll be happy, zoals onze slagzin in deze altijd luidde. Voor het gemak deel ik U nog even mede, dat deze avond is op Maandag, bij Café van Tuyll, hoek Stadionplein en dat hij aanvangt circa 8 uur. Dat er gelegenheid is voor domineren, klaverjassen, bridgen, miesemousen, terwijl U er ook met Uw schaak- of damvriend welkom wordt ge heten. „Cheerio A.F.C." voor de jeugd. Om nog even op de jongeren terug te komen. Wat kan toch in 's hemelsnaam de reden zijn geweest, dat niet iedere jongen in A.F.C. een kaartje heeft gekocht voor de oaba- retrevue „Cheerio A.F.C."? Hier werd jullie gelegenheid geboden, zoals in maar weinig clubs gebeurt, om a raison van één gulden en tachtig centen kennis te maken met de bloem van kunst en genot, dat er in A.F.C. valt te genieten. Er is maar zeer matig ge bruik van gemaakt en wij zouden op deze manier geneigd zijn te veronderstellen, dat jullie alleen maar lid van A.F.C. zijn geworden om tegen dat stom stukje leer aan te trappen. Het verenigingsleven biedt jullie juist kansen voor alge mene ontwikkeling, prettige omgangsvormen, saamhorig heidsgevoel, elkaar beter begrijpen; allemaal dingen die wij juist in deze bewogen tijd zo hard nodig hebben. En kom niet bij mij aan met te zeuren over de kosten van honderd-tachtig-cent. Een ijsje is tegenwoordig ook niet goed koop en je eet er niet één minder om. Een bioscoopbaartje is ook al aan de „stijve kant en ik zal maar geen pogingen doen om te weten te komen of het bioscoopbezoek van jeugdige personen sinds 1939 is toegenomen. Daarom, jongelui van A.F.C. wanneer er weer iets wordt gepresteerd door andere clubleden en jullie wordt in de gele genheid gesteld er van te profiteren, doe dan niet of je neus bloedt en leef mede met je Club. Maak je verdienstelijk. Als je wilt kan je je op vele manieren verdienstelijk maken voor je Vereniging. Al was het alleen maar door enthousiast clublid te zijn. Vroeger (alweer: vroeger) maakten TIEN (DATWA5 l SCHOENEN UTT PB V.BAER'-ESTR- /y IET 'jdk \OEBEURD

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 5