Wat iedere A.F.C er behoort te weten Van het eerste Begunstiging van onze fldverteerders, houdt de Schakel in stand. voor komen alleen de posten als huldeblijken en reiskosten. Maar ook wanneer bij feestelijke gelegenheden in of buiten de club de erkentelijkheid alleen door een vriendelijk briefje of een welgemeende handdruk tot uitdrukking wordt ge bracht of de spelers naar de uitwedstrijden gaan lopen, is het gat bij lange na niet gestopt. A. METS. DALS de laatste jaren gebruikelijk is geworden, was -J— ook dit keer de start weer slecht. Laten we er echter ey^+J direct bijvoegen, dat deze nederlaag, al kwam zij eigenlijk niet onverwacht (voor insiders dan ten minste), volkomen verdiend was. De Spartaan verraste en vergastte publiek en spelers op een behoorlijke partij voet bal, en daar deze op een snelle manier ten uitvoer werd ge bracht, werd onze achterhoede voor onoplosbare problemen gesteld. Dodo hield wat eruit te houden was, dus hem treft zeker geen blaam. Daar onze binnenspelers na de rust (voor half-time was het een gelijk-opgaande strijd), hun taak van ballen ophalen en het aanvallen der vleugelhalves van de Spartaan volkomen vergaten, werden onze halfspelers, en daarbij de spil, voor moeilijkheden geplaatst, welke zich ten slotte wreekten in de achterhoede. Maar zoals ik reeds in de aanvang zei, heeft de Spartaan momenteel een ploeg, met als uitblinkers de aanvoerder en linksback Prinsen, spil Letteboer, middenvoor Meyer (waarom werd deze knaap nooit uitgenodigd voor de Nederlandse Elftaltraining?) en linksbuiten v. Lier, die voor geen elftal in de 2e klasse opzij hoeft te gaan. Wat de wedstrijd tegen Z.V.V. betreft, (wij speelden de d*ag van NederlandZwitserland nog een geanimeerd par tijtje voetbal tegen Quick (H) hetwelk wij verloren met 32) deze kunnen wij beter zo gauw mogelijk vergeten. Wat hier gepresteerd werd was beneden alle peil en we kunnen niet alle schuld op de wind en het meer dan verschrikkelijk slechte veld schuiven. Hoe is het mogelijk dat zo'n veld goedge keurd wordt voor 2e klas voetbal. Greppels, kuilen, bobbels en losse plaggen vormden het hoofdbestanddeel, aangevuld met pl.m. 10 cm. hoog gras. En nu de wedstrijd zelf. Van het begin af bleek, dat ver scheidene spelers elkaar niet lagen zodat botsingen voor kwamen die eigenlijk niet getolereerd mogen worden; laten wij eerlijkheidshalve zeggen, dat de wind beide partijen in de kop zat. Van Z.V.V. moest Kok uitvallen en Wally huppelde (tenminste trachtte het), de laatste minuten als linksbuiten mee, terwijl Johnny even gauw naar achteren werd gehaald. Wel gemakkelijk zo'n knaap, je haalt hem van linksbuiten naar linksback en hij staat daar toch weer lustig te voetballen. Na het bovenstaande zult LI mij vergeven geen opsom ming te geven van goede of minder goede spelers; twee uitzonderingen wil ik echter maken en wel van Klaas Stuurman cn G. ter Horst, die beiden een beste wedstrijd speelden; Gerrit speciaal de tweede helft. Er werd echter wel geknokt" voor de overwinning in verband met de wed strijd tegen de Spartaan. Summa summarum zien we dus 1 punt uit 2 wedstrijden oftewel het is weer zover. Elke keer een aanmoediging schrijven voor de spelers, die iedere Schakellezer (es) onder de ogen komt is zeer moeilijk, speciaal omdat deze tenslotte toch steeds slechts op 11 mensen neerkomt, die gezamenlijk het veld ingaan om een tegenstander te bestrijden. Daarom nu eens een speciaal woordje tot Koning A.F.C.-Publiek (of moet ik Koningin schrijven). Kijk mensen, wij voetballen tenslotte allemaal voor ons plezier, de een doet er iets meer voor dan de ander, daarvoor zijn wij tenslotte amateurs; blijkt het nu dat een speler een beetje uit vorm is, ga zo'n knaap dan niet aan de koffie- of borreltafel op een verschrikkelijke manier af kammen, maar tracht eerst eens uit te vinden waar het in zit, want er kunnen wel dingen zijn in zo'n jongen z'n par ticuliere leven, die heel wat belangrijker zijn dan voetbal spelen. Want. met een kleine variatie op onze gewaardeer de Schakel-medewerker Jhr. van Rossum de Gaulin, „de captain houdt niet van roddelen". G. STALLMANN. JN de vorige Schakel heb ik erop gewezen, dat naar mijn smaak ons voetbal mank gaat aan gebrek aan techniek. Natuurlijk, smaken verschillen, en ik be hoor nu eenmaal tot diegenen, die aan mooi, geraffi neerd technisch voetbal de voorkeur geven boven een speel wijze welke meer op de afbraak van de tegenpartij en op portuniteit, dan op eigen meesterschap is gebaseerd. Dit moge dan misschien wat ouderwets klinken, ik heb enkele dagen geleden gemerkt, dat ik mij daarbij in behoorlijk ge zelschap bevind. In de Daily Express van 30 September j.l. trof mij n.l. een beschouwing in John Macadam's Column over de successen van Arsenal en Queen's Park Rangers, welke elftallen de „glamour teams of current soccer" wor den genoemd en de schrijver vermeldt daarin het recept, het welk de managers van deze club toepassen. Het zij mij ver gund de belangrijkste passages onvertaald weer te geven, n.l. die passages welke voor ons voetbal in het algemeen en voor onze A.F.C. in het bijzonder van belang kunnen zijn. Van deze elftallen, welke momenteel in hun divisies aan de top gaan, wordt dan het volgende gezegd: ,.Of the teams of all divisions noted already this season, „they play as much real on-the-ground football as any and „great deal more than most. And, what is more, they play „it at incredible speed. They get this from training as much with the ball as possible, (curs, van mij.)" Dave Mangnall, de manager van Q.P.R., vervolgt dan onder anderen: ..If any of them want a glass of beer or a cigarette at the „right time, they have it. Nobody ever held me down when I •„was a player, and I treat the lads as I was treated as ,,a responsible human being. The result is as you see. They go out there and give „all they've got for 90 minutes. I'm „Dave" to them, but „they do what I ask of them without quibble. The spirit is „grand, and that, as much as the stuff they're playin, is „responsible for our run." Er wordt helaas in dit artikel niet vermeld, of deze beide glamour teams er nog een super-modern systeem op na hou- r\

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 2