al-ballade Begunstiging van onse Adverteerders, houdt de Schakel in stand. Fraaie start Niettegenstaande het uiterst fraaie zomerweer, was de be langstelling van de zijde van het publiek bij de openings wedstrijden eenvoudig overweldigend en menig terrein moest reeds uren vóór het begin gesloten worden. Reeds 7 September j.l. maakten de Engelse sportbladen gewag dat binnen veertien dagen meer dan 5.000.000 per sonen entree betaald hadden! En. op het ogenblik van schrijven (1 October) is de be langstelling nog niets verminderd. Het is natuurlijk ondoenlijk om alle gespeelde wedstrijden de revue te laten passeren, want dan zou dit verhaal te een tonig worden, trouwens: men heeft al in de sportkolommen der verschillende dagbladen het een en ander omtrent het verloop der verschillende competities kunnen lezen. Toch willen we op het „typische" van sommige League-clubs wijzen. Neem nu eens Stoke City. Vorige seizoen was er maar een club in de Potteries: Stoke City. Het scheelde maar een haartje of niet Liverpool, doch Stoke City was als kam pioen geëindigd. Thans: na 10 wedstrijden (reeds heeft men in Engeland één kwart van het competitie-programma afgedraaid!) ben gelt Stoke City, met vrijwel het zelfde team als 1946/47 onderaan met 5 punten. Ook Bolton Wanderers brengt er weinig van terecht cn deelt de laatste plaats met Stoke. De Arsenal is prachtig gestart, heeft nog geen enkele nederlaag geleden en gaat met 17 punten uit 9 wedstrijden, }f:T h°°fd van de League. Gemiddeld komen er 60 a 65.000 personen naar Highbury, doch ook als de Arsenal in de provincie speelt, boeken de ontvangende clubs record recettes. I reston. met 2 punten minder dan de Londenaren, wacht echter op de eerste misstap om de leiding over te nemen, zo cok de club van Stan Matthews: Blackpool die drie punten achter is. Aston Villa startte slecht. Op de keiharde, en uitgedroog de velden, kan de Villa nimmer op dreef komen en in de tropische hitte verloor Villa snel z'n eerste drie wedstrijden. Maar na half September kwam de Villa op dreef en staat nu reeds nummer zes. \/ïDennie.UWelAn9Cn:,Burnley (1° punten uit 9 wedstrijden) en niTchlf i (eveneens zelfde cijfers) doen het lang safe 'S achterhoede van de City lang niet altijd Doch de zwaarste maanden (November en December) moe ten nog aanbreken, al zijn de nu vergaarde puntj.es dubbel un geld waard, omdat straks, wanneer de zware Cup- matches zijn aangebroken, de spelers zich geen zorgen om het degradatiegevaar behoeven te maken. De kampioenen doen het maar matig, zweven momenteel m het midden van de ranglijst, doch haalden op 27 Septem- ber j.l. het stoute stukje uit door Everton met 30 op eiqen terrein te kloppen. Er waren 66.000 toeschouwers. Echter nog geen record, want een week hiervoor waren 78.000 man op het Manchester City-terrein aanwezig. Doch dat was dan ook tegen de oude aartsvijand Manchester United. Het was en bleef 00! De tweede divisie West Bromwich Albion, kortweg „W. Brom", ook al een oud-eerste klasser, gaat met 15 punten (uit 10 wedstrij- den) aan het hoofd der tweede divisie, op de voet gevolgd door Birmingham (ook al ex-le klasse). Cardiff City houdt zich kranig, staat op de vierde plaats met slechts twee punten achterstand op W. Brom. De bewoners van Cardiff zijn maar wat in hun schik met de promotie van hun club en bij de thuiswedstrijden komen er steeds zo om en nabij 50.000 toeschouwers. Als er „maar" 40.000 komen, zoals onlangs, toen Bradford op visitie kwam, noemt men de belangstelling niet „zo daverend!" Newcastle met z'n team van ter waarde 60.000 toog op 27 September naar Fulham, doch kwam van een koude ker mis thuis. Met 30 werd Newcastle weer naar het hoge noorden teruggestuurd. Het pas gedegradeerde Brentford staat ook nu onderaan drie punten uit 10 wedstrijden. Als hier niet snel een keerpunt ten goede komt, vrezen we het ergste voor deze Londense club. p J L ANTITHESE is van Wijnand: I J Maar ik zou het willen heten: VOETBALclub of voetbalCLUB! (elk A.F.C.-er moet dat weten) BALLENCLUBA.F.C.-ers Hup A.B.C.-ers. A.C.C.-ers, A.F.C.-ers allemaal! Allen Een en Een voor Allen, BALLENCLUB. de club der ballen, dit op groot' als kleine schaal Soccer-, Baseball-, Cricketballen, ballen van het groene v.eld, ballen ook op 't groene laken, Zij die daar Vierballen maken worden extra ,vet" vermeld A.F.C. draait om de ballen,' om de bal die zelf ook draait Fuifclub kent zelfs bitterballen en de fuif die zij laat knallen heeft bal na, waarmee zij paait alle dames, alle vrouwen van de leden groot als klein die op hun beurt nimmer klagen NOOIT wat aan de mannen vragen als die eens IETS later zijn...... Want een goede A.F.C.-er (A.B.C.C. dus incluis) geeft bij „Malle (Bal) Gevallen" zich geheel en leurt zijn ballen als het moet van huis tot huis Juist!, die ballen van het kaartje waarop staat: WERKT ALLEN MEE!! Wie wil niet een fiets verdienen door die ballen uit te kienen voor het fonds van A.C.C.?!! Dat wil B. S. LE MARCHÉ.

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 16