J BORRELUUR DOLLY DOLORES X Voetbal in i ngeland van 5-7 - (I. 0.60) artistieke leiding naast CITY-THEATER Begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. Toen we „voetbal in Engeland" in Juni j.l. in de steek lieten, konden we nog maar juist de kampioenen van League I vermel den. Zo men zich nog zal herinneren was het Liverpool, dat de Wolves en Stoke op de eind streep klopte. Brentford en Leeds United degradeerden, terwijl Manchester City en Burnley de plaatsen van Brent ford en Leeds innamen. In de derde divisie werd Cardiff City kampioen en in het noorden maakte Doncaster Rovers promotie. Begin Augustus werden de heren voor de training opge trommeld, het voorspel van een nieuw seizoen had een aan vang genomen Doch welk een „reeks" treurige dingen had zich tussen 15 Juni en 1 Augustus achter de schermen afgespeeld. In kringen der beroepsspelers heerste grote ontevreden heid, niettegenstaande de F.A. toch vrijwel de meeste loon eisen der spelers ingewilligd had. Sterren en internationals, spelers nog zonder verworven reputatie, wensten van club te veranderen, in de hoop dat •aan een „transfer" tevens een betere woning verbonden zou zijn. Verscheidene verenigingen, vooral die clubs die dik in de contanten gekomen waren, kregen ongenoegen met hun managers. De verwijten stapelden zich op, in hun wanhoop vroegen de managers om „de markt te mogen afstropen" en zo werd het een loven en bieden zonder eind. Het gehele team van Chesterfield weigerde o.m. hun con tract te verlengen daar het hogere lonen eiste, ook bij de Blackburn Rovers heerste onenigheid, de managers op hun beurt werden „suf" gezanikt om een betere woongelegenheid, enz. Eén manager (van een club uit het noorden) gooide het bijltje er bij neer en zei: „als het elftal verliest, maken de directors mij verwijt op verwijt; vraag ik om betere spelers te mogen kopen, dan krijg ik te horen: 10.000 voor een nieuwe speler kunnen we ons niet veroorloven en als je dan eens een gelukje ,hebt een „ster" op de kop te tikken, dan stelt deze als eerste voorwaarde: mits er een woning aan verbonden is!" Doch half Augustus hadden de managers dan toch hun teams in kannen en kruiken en kon het „spul" beginnen. De soep werd niet zó heet gegeten als zij werd opgediend; m.a.w.: de profs hadden eieren voor hun geld gekozen en zodra de eerste trap gedaan was, was alle wrok vergeten. De spelers vochten verder voor hun cluben hun eigen beurs!

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 15