van öe veteRanen Vlovemher-Schakel I I ïovember, eerste post bij j. h. wijnanö, RoeRstRaat 522 Copy, aan één zijde getypt, inzenden uiterlijk Begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. |'JN schorsing is achter de rug. Drie maanden heb ik er voor gekregen, 't Heeft mij even gekwetst, doch in het besef, dat ik toch niets als de waarheid had gezegd, heb ik deze straf onbewogen kunnen ondergaan. U moet weten, dat de Veteranenclub dictatoriaal wordt geregeerd. Zegt U dat iets, ons wel. Wij, leden zitten met onze onmacht, wij gevoelen het aan de lijve. Niemand kan tegen dit Bestuur de getrouwe opvolgers van Arie Mets op, al wordt er zwaar gekankerd. Wij leggen ons neer bij hun beslissingen, dat is laf, maar voorlopig is daar niets tegen te doen. Zo doe ook ik. Deed ik dat b.v. niet, ik zou niet meer spelen. Thans heb ik mijn kans weer herkregen, weliswaar on der bepaalde voorwaarden en met de nodige dreigingen, doch ik voetbal tenminste nog. En het gekke is, dat ik dol blij ben, alweer in het elftal te zijn opgenomen, ook al is het onder een rot bestuur. Evenwel houdt dit in, dat ik op een volgende jaarverga dering zeker geen kasverslag zal mogen uitbrengen. Wel jammer, want ik weet alweer heel wat van de Heren, hoe kort het seizoen ook is ingezet. Zij zijn alweer aardig be zig, je voelt het aan hun afbekken en de doodse stilte die dan intreedt. Met overdonderen bedekken zij hun duistere handelingen en maken zij ons fijnere geesten zwijg zaam. U zult denken, waarom schrijf je dit, want deze openba ring zal tengevolge hebben, dat het voor goed is afgelopen met je voetballoopbaan en daar zit iets in. De wetenschap echter, dat deze lieden nooit lezen, geeft mij deze moed. Er zijn nu drie wedstrijden gespeeld, de eerste tegei. de Politie (22), de openingswedstrijd van het seizoen. Voelt U, dat hier een diplomatieke bedoeling van de Heren ach ter schuilt, de eerste strijd juist tegen de Politie. De tweede match ging tegen een Officieren elftal, die met 62 verloren werd, ook politieke opzet. Wij werden tesaamgebracht met hen, die gewend zijn aan bevelen te gehoorzamen, hun uniforme geest moest bezit van de onze worden. Het Bestuur heeft zich evenwel na afloop zo sterk onder de invloed begeven, dat vóór dat de wedstrijd de volgende Zaterdag tegen de Ajax-Veteranen plaats vond, elk elftallid een nauwkeurig verslag moest uitbrengen, waar zij het Bestuur, het laatst hadden gezien en wat zij hadden gezien. De Heren wisten het nml. zelf niet meer en contro leerde op deze wijze met toepassing van third degree me thoden, hun gedragingen, waarover zij zelf in het duister tasten. Zij zijn nu geheel op de hoogte en kunnen verder gaan met hun onderdrukzetterij. De wedstrijd tegen de Ajaxieden was allergenoegelijkst. Er werd gevoetbald, best gevoetbald. Het was een demon stratie, hersenwerk en in eens deden wij het zelf ook beter. Er werd ons een spelsysteem opgelegd, dat ons lag en waarbij wij ook wat in de melk te brokkelen hadden. Er werden van beide zijden veel kansen gemist, omdat de bal als het ware in het net gelegd moest worden, doch mij persoonlijk ligt dit spel van schuiven van de bal, dit was schoon voetbal. De einduitslag was 44 en zeer eer vol voor ons tegen een elftal met ..namen." Na de douche verzamelden wij ons boven en daar werd het nog gezelliger, individueel moesten wij het met knob belen tegen Jan de Boer en Been afleggen, doch in groeps verband als knobbelafgevaardigde van de club, wisten wij ons te handhaven. Er werd blijmoedig gespeeld en het tempo lag lang veel hoger dan des middags, totdat ik persoonlijk even onder de indruk kwam van Bos' bevelen, die mij toesnierde, dat ik het Bestuur persoonlijk een borrel moest aanbieden. Ik weigerde. Dit was flink, maar fataal. On middellijk werd ik gedreigd met vervanging en werden de goede hoedanigheden van mijn opvolger uitgebreid opge somd. Ik bleef standvastig vermoedelijk onder invloed van Pijl's drankje, dat de geest wat vrijer had gemaakt. Ik zei hem. dat mijn spel, het rechtvaardigde, dat ik in zijn elftal zat, dat hij mijn voorzetten zou missen, doch dit maakte naar mijn gevoelens niet veel indruk. De man was ge krenkt, zijn gezag in gevaar en dat in tegenwoordigheid van zogenaamd vreemden. Dit is een kwade zaak. Voor mij blijft het nu afwachten, wat er gaat gebeuren. Zal ik worden gewipt, zullen mijn schoenen binnenkort aan de bekende wilgen hangen en heen en weer wiegen op ge dachten aan oude voetbaltijden? In elk geval is deze wedstrijd dan voor mij een goed besluit geweest met een wedstrijd tegen een prettig tegen stander, zowel tijdens als na het feest. Ik dank U dan. mijne medespelers voor Uwe vriend schap, voor het vele merkwaardige, dat gij mij in Uw ge zelschap hebt doen beleven. Uit weemoed neem ik afscheid van U. Gij weet het van nature ben ik een vijand van schreeuwen, dit schreeuwen scheidt ons thans. Hardt U er tegen, mogelijk kunt gij het nog eens overbluffen en roep mij dan terug. Adieu AREND

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 14