maanöeLijks jeuqöoveRzicht Wij lazen in het clubblad van Robur et Velocitas Open brief aan Jonkheer van Rossem de Gaulin Begunstiging van onze Adverteerdershoudt de Schakel in stand. C1 Na nog een paar gezellige uurtjes moest helaas de terug tocht weer aanvaard worden, welke ook vlot verliep en om half tien waren we weer thuis. Nu komen op 13 en 14 September onze Amsterdamse vrienden bij ons en wij hopen, dat ook zij een paar prettige dagen hier zullen kunnen doorbrengen. Over de inkwar tiering van onze gasten zullen jullie op de training nadere bijzonderheden horen. Rest ons nog van deze plaats een woord van hartelijke dank aan de jeugdcommissie van A.F.C. en ook aan onze pleegouders. 0E strijd om de puntjes is weer begonnen en de eerste resultaten zijn bekend. Onze Junioren hebben het de eerste Zondag er slecht afgebracht en verloren alle drie. Het eerste Adspiranten-elftal verloor na 55 mi nuten in de aanval geweest te zijn, toch nog met 10. Het tweede, derde en vijfde adspiranten-elftal wonnen echter hun resp. wedstrijden en wel 40, 72 en 60. Een goede pleister op de wonde. Het seizoen is echter pas begonnen en vooral van ons eerste Junioren verwacht ik nog wel enige goede overwinningen. Het elftal is nog wat jong en aan de zwaardere tegenstanders en de langere speeltijd zullen ze in de loop van het jaar wel wennen. Van deze plaats af doe ik verder een dringend beroep op al onze leden en donateurs om bij de thuiswedstrijden van onze Junioren en Adspiranten zich uitsluitend tot aanmoedi gingen te bepalen. Het komt nu meermalen voor dat een buitenspeler van tien tot vijftien kanten aanwijzingen toege roepen krijgt. Laten we nu afspreken dat alleen de leider van het elftal aanwijzingen geeft. Ten eerste brengt het onze jongens van de kook en ten tweede is het zeer onsportief tegenover de tegenpartij, als iedereen aan het „voorzeggen" is. Ik hoop in mijn volgend overzicht te kunnen berichten, dat U allen aan mijn verzoek heeft voldaan en ook van onze jeugd verwacht ik betere resulatten te kunnen melden. KUGGELEIJN Sr. ZO behoort dan ook ons bezoek aan A.F.C. weer tot het verleden, doch het zal stellig nog lang in jullie herinnering blijven, want het zijn wel een paar buiten gewoon prettige dagen geweest. Na een voor spoedige tocht met een extra trein, die speciaal voor ons was ingelast, arriveerden wij om kwart over twee in Am sterdam en gingen direct door naar het A.F.C.-veld, waar onze verschillende pleegouders en broers ter verwelkoming •aanwezig waren en gingen we hier uiteen, 's Avonds werd door sommigen een bioscoopje gepikt, anderen maakten autotochtjes door Amsterdam kortom allemaal hebben wij ons reuze prettig vermaakt, 's Zondagmiddags vonden dan de wedstrijden plaats. Het zeerverzwakte 5e elftal heeft des ondanks een goede wedstrijd gespeeld en won verdiend met 53. Het B elftal was zeer zwak en kreeg een dikke 70 nederlaag te slikken. Het was jammer dat Addy Smit en Willy Tharmer niet op het toneel verschenen waren, en ook Wim Wol thuis vond het niet nodig op tijd aanwezig te zijn. Hec C elftal deed het beter en na een zeer emotio nele strijd behaalden wij ook hier de overwinning. EACHTE Confrère! 1 Een knuppel in het hoenderhok smijten is nog een peuleschilletje in vergelijking met hetgeen U poogt te plegen, door dermate penibele kwesties aan te roeren, waarbij de problemen van de UNO nog maar kin derspel zijn. Neen, slechts een naïef, blauwgebloederd mager Jonkheertje kan zo charmant argeloos zijn om het artikel: „DE TEVREDEN A.F.C.-er INDE LEUNSTOEL THUIS" te gaan doceren. Neen, Jonkheer, zinloos bedrog! De hemel sta U bij, als wij aangetrouwde A.F.C.-vrouwen een repor tage beginnen te geven van de gedragingen onzer diverse echte en on-echte echtgenoten. De Schakel zou op slag ver boden worden, en de wereld zou ons nog uitlachen ook, wij, die ons lot heldhaftig en in stilte (wat zèg ik?) dragen. Neen, wees gerust, ik treed niet in finesses, het leven is slechts kort Het is om te huilen, zo mooi staat het er: eerst het gezin, dan de zaak en dan A.F.C.! Man, ik bedoel Jonkhéér, dan was A.F.C. toch immers ailang op de fles! Of heeft U dat wensje slechts voor ons bedacht, terwijl U met een stelletje veteranen erom zat te hinniken van plezier? Nee, wij trap pen er niet in, Jonkheer van Hoestem het Luikin, het is te mooi om waar te zijn. En als U dan zo'n mooi spreukje voor de A.F.C.-ers be dacht heeft, dan gaat dit immers nooooit op bij Bestuurs- en Commissieleden! Het idee alleen Heeft U wel eens een stel eenzame en eerzame weduwen op een rijtje gezien? Neem een A.F.C.-borreltafel en vraag of de heren een foto van hun (wettige) gades willen tonen, en als zij dat kunnen, dan ziet U de afgetobde, zielige A.F.C.- vrouwen, met slierten kinders om heur rokken en manden ongestopte sokken (in het ergste geval kunnen deze laatste ook ongesopt zijn). Ja, en wat nou het aller- allerergste van de zaak is? Ik zelf kan die mannen zo goed begrijpen, want ik ben ook al bijna 20 jaar A.F.C.-ster, al is het maar EEN AANGETROUWDE. P.S. Laatst kwam ik mijn man tegen, en toen dacht ik „Wie is die vent ook weer?

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 13