hoe veRöien ik een nieuwe fiets? Waardering van onze gasten begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. IJ het lezen van dit opschrift zie ik diverse A.F.C.- bestuurderen verbleken. Maar ik wil hen geruststel len. De kosten van die fiets zullen niet ten laste komen van de A.F.C.-kas. Integendeel, de kosten van deze prachtige fiets worden bijeengebracht door 210 leden van A.F.C., allen behept met de zonderlinge gewoonte iets te gevoelen voor een nog zon derlinger sport, Cricket genaamd. De Cricketclub van deze schare trouwe leden draagt de naam van A.C.C. kortgeleden nog twee keer kampioen van Nederland. Niet bekend bij de meeste A.F.C.-ers?? Jammer!! Enfin, dat is niet zo verschrikkelijk, want A.C.C. is reeds ruim 26 jaartjes gewend, haar eigen boontjes te doppen; zij vindt het aan de ene kant reuze jammer dat zij een Sport beoefent, die OP HET EERSTE GEZICHT en BIJ EER STE KENNISMAKING niet zo attractief en spectaculair lijkt, als zij in wezen wel is, doch aan de andere kant stelt zij de aanhankelijkheid van ieder, die eens deze sport tot de zijne of de hare maakte, op hoge prijs. De aspiraties van A.C.C. gaan verder, dan alleen maar wat onserieus en „kom ik er niet, dan kom ik er niet" in de wei te huppelen. Nu moet U niet denken, dat A.C.C. een zeker systeem speelt, of dat er vóór een cricketwedstrijd aan mentaltraining wordt gedaan. Heus niet, want hij, die Cricket begrijpt en het wil spelen of volgen, is mentaal door voed en heeft concentratie genoeg van zichzelf, om een ander daarbij niet nodig te hebben. Zoals gezegd bewegen de aspiraties van A.C.C. zich op een hoger niveau, en haar Bestuur wenst het volgend jaar te beschikken over een schitterende oefengelegenheid en een kolossaal goede Engelse trainer. Ja, ja, dat zijp beste plannen en dat zal wel weer een lief centje gaan kosten. Inderdaad, beste lezer, dat kost zéér veel geld, maar om dat bijeen te krijgen, bezitten wij die vele, trouwe Leden, die ik niet voor niets hierboven zo heb opge hemeld. Juist die prima mentaliteit en die voldoende concentratie waarborgt ons het succes van het onlangt geboren BALLENFONDS. Dat zijn de aan alle Dames- en Heren leden verzonden kaarten, die aan kennissen en vrienden en familie moeten worden verkocht, teneinde tezamen het be drag bijeen te brengen, benodigd voor het bereiken van het schone en sportieve doel. En na een eerste informatie hier en daar, kan ik de vol gende mededelingen doen: 1. heb ik een jongeman gesproken, die zijn eerste tien kaartjes al bijna kwijt was; 2. belden mij twee seniores kort achter elkaar op of ik zo góed wilde zijn hen nóg 10 kaartjes te sturen; 3. heb ik iemand gesproken, die mij verzekerde, dat hij een Zeer slecht verkoper was, doch er voor zou zorgen, dat hij in ieder geval een handvol kaarten zou „wegdrukken"; 4. kwam ik een jongen tegen, die nog niet één kaart had verkocht. Die eerste drie gevallen, daar spreken wij niet over. Dat gaat prima zo!! En ik neem aan, dat de meeste A.C.C.-ers in die geest handelen. Maar het vierde geval, daar gaat het mij om!! Kijk eens, vriend, met stilzitten kom je er niet in het leven. En een Sportclub, waar geen saamhorigheid en clubgeest is te vinden, is tot degradatie gedoemd. Maar ik zal je een tip geven, die geen goud, doch een nieuwe prach tige fiets waard is. Doe eens als geval No. 1. Deze knaap loste de „kaartjesmoeilijkheid" heel handig op. Hij schreef aan al zijn Ooms en Tantes, Grootmoeders en -vaders een reuze hartelijk briefje. Juist omdat de moderne jeugd niet zo erg schrijverig is aangelegd, zullen die familieleden wel met verbazing en nieuwsgierigheid die brief hebben open gemaakt. Toevallig kreeg ik zo een briefje in handen en voor de aardigheid en om als voorbeeld te dienen laat ik het hieronder volgen: Lieve Oom Amadeus, U zult wel denken, wat mankeert neef Kasper, dat hij mij een brief schrijft, maar U weet dat ik al zo een tijd op een heel slechte fiets rijd en nu stelt mijn cricketchib mij in de gelegenheid een nieuwe gratis te krijgen. Maar dan moet ik van die inliggende bal- lenkaartjes een hele hoop verkopen. Ingesloten doe ik U er twee toekomen in de hoop dat U er iets voor voelt en mij wilt helpen, die fiets te winnen. Hartelijke groeten aan tante Pietje en de centen kom ik wel eens halen. Uw dankbare neef KASPER. P.S. Hoe gaat het met U en tante P.? Met mij gaat het goed, als ik maar ballen verkoop. 't Is een tip voor jongeren, maar ik heb zo het idee, dat ouderen hem niet eens zó slecht vinden, al zal het in dat geval geen briefje aan een Oom of een Grootmoeder ziin. Zo ziet gij, A.C.C.-ers, het gaat met de verkoop van de ballen niet slecht. Wij rekenen er trouwens op, dat IEDER EEN MEE DOET, klein of groot. Spelenderwijs en vaak zonder enige moeite raakt men bal len kwijt. Hier geldt wel degelijk: VELE KLEINTJES MAKEN EEN GROTE. In de volgende Schakel zullen wij U wederom doen weten, hoe de zaken er voor staan. In ieder geval is het begin gemaakt en nemen wij aan, dat iedereen zijn uiterste best doet een zo gunstig mogelijk resultaat te bereiken. Reeds is een beroeps-constructeur bezig een modelkooi te ontwerpen. In het geheim kunnen wij U reeds verklappen dat er voor een kooi al geld aanwezig is. Nu nog voor de trainer gezorgd!!! A.C.C.-ers zet hem op!!! W. G. STAATS. Een Eerste-klasser schrijft ons: fl /I /I ET alle waardering en bewondering voor de speel- I I I sters en spelers van de revue, voor het gebodene, I was het voor mij bovenal „clubgeest op zijn best". Ik vind het daarom zo ontzettend jammer, omdat onze spelers deze buitengewone avond niet hebben mede gemaakt. Voor verschillenden was er heel wat te leren ge weest. Een clubgeest, zoals A.F.C. thans heeft, met soort gelijke avonden, hebben wij óók gekend, doch moeten daar voor, helaas, naar het grijs verleden terug. Vanzelfsprekend wil ik daarmede niet zeggen, dat er bij ons géén clubgeest is, maar toch niet die, welke A.F.C. thans heeft en wij heb ben gehad. Het is alles waard die te behouden. Wil je speciaal Eysvogel en J. W. Meyer bedanken voor de goede en vriendelijke zorgen, aan ons besteed?"

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 10