meAJ getrouwd getrouwd bij D.W.S.—K.F.C. door het publiek met daverend applaus begroet werd. En dan waren er twee knaapjes, die naar Jo Nestelroy kwamen en hem om een emmer vroegen. „Waarvoor hebben jullie die nodig?", wilde Nestelroy weten. „O, er is een beetje brand onder de open tribune", zeiden de knaapjes. „Ja, hoor, ik kom al" en onze penningmeester haastte zich naar „de brand". „Waarom zo'n haast?" vroeg een zakelijk aangelegd A.F.C.-er die aan de polis dachtJ.W. Tweede dag. traden dan op de tweede dag van het AROL-tour- —f— nooi de volgende clubs aan de start: H.D.V.S., H.B.S., A.G.O.V.V. en K.F.C., op zichzelf een prima deelneming, doch wel jammer voor de te verwach ten belangstelling, dat er geen enkele Amsterdamse Club bij betrokken was. Inderdaad bleek de belangstelling niet zo bijster groot te zijn. En toen om circa half twaalf de wed strijd H.D.V.S.H.B.S. een aanvang nam, een half uur te laat, daar de Schiedammers pech hadden gehad in de buurt van Leiden, waren er een 5000 toeschouwers aanwezig, welk aantal later op de dag tot 6500 aangroeide. H.D.V.S. was nog steeds niet volledig en miste Lex Janse en Borrani o.a. Toch wist zij haar meerderheid in de eerste helft in twee doelpunten uit te drukken. H.B.S.' voorhoede speelde in deze eerste helft zeer matig. Na de rust pakten de Kraaien de zaken wat flinker aan met het gevolg, dat H.D.V.S. meer aan haar verdediging aandacht moest schenken. Voor H.B.S. was het dan ook jammer, dat door enkele fouten van haar keeper H.D.V.S. gemakkelijk de kans kreeg de wedstrijd met 42 te winnen. De goals van H.B.S. kwamen van v. d. Vegt en v. Eekeren. De door de Pers reeds tot AROL-winnaar voorspelde A.G.O.V.V.-pIoeg stelde tegen K.F.C. wat teleur. Het zou ook best kunnen komen, doordat de Koogse jongelui zich zulke beste Cupfighters betoonden, want hun enthousiasme leidde tot het feit. dat A.G.O.V.V. haar in de eerste minuut verkregen 10 voorsprong vlak voor het einde door de al lerbeste goal van Vele AROL-tournooien, gescoord door Baljet, zag genivelleerd. Wat toen volgde, was gewoon college in Psychologie. Er moesten strafschoppen worden genomen. De eerste serie was normaal. A.G.O.V.V. pilde er twee van de drie in en K.F.C. ook. Dus overnemen. De Apeldoornse schutter ziet dan kans om ze liefst alle drie te missen. Maar dan komt K.F.C. het dunnetjes over doen enmist ze ook alle drie. Waarom iedereen zich slap brult in het Stadion als er een strafschop wordt gemist is mij tot op de dag van vandaag nog niet duidelijk. Bij de derde serie schiet A.G.O.V.V. er twee in, waarop Baljet met drie harde schoten het langgerekte von nis voltrekt. Daarmede weet K.F.C. zich tegen H.D.V.S. in de finale te plaatsen. Een tussen-wedstrijd ZeeburgiaA.F.C. van 2 maal 30 minuten bracht Zeeburgia een verdiende 31 zege. Zeebur gia speelde o.i. ver beneden de vorm, die zij tijdens de pro motiecompetitie vertoonde. Het spel van A.F.C. viel tegen, waarbij wij rekening dienen te houden, dat de gewijzigde op stelling, waarin D. Disselkoen en D. Bote Geisler ontbraken, daartoe medewerkte. De finale kenmerkte zich door een ongekende matheid. H.D.V.S. maakte een vermoeide indruk, had daarbij de pech, dat haar back Tettelaar twee penalties veroorzaakte, zodat K.F.C., dat ferme tegenstand bood, vrij gemakkelijk aan de goals kwam. Met 20 kwam het einde en stelde K.F.C., de stoere Koogse tweede klasser, die de laatste jaren telken male van zich doet spreken, zich in het bezit van de AROL- beker. Blijft K.F.C. zó spelen, dan zullen het volgend jaar de eerste-klassers zich danig moeten weren haar de beker afhandig te maken. K.F.C. won in dit tournooi van D.W.S., A.G.O.V.V. en H.D.V.S. Voorwaar geen kleine prestatie, waarmede wij de Kogers van harte feliciteren en de wens uitspreken, dat zij ook dit jaar in de competitie weer van zich zullen doen spreken. Als opvulling van diverse half-times enz. gaf de Gym nastiekvereniging SIMSON demonstraties. Deze vielen zeer in de smaak van het publiek, dat met veel applaus de pres taties telkenmale beloonde. Vooral de vrije oefeningen waren bijzonder interessant. De organisatie in het Stadion liet niets te wensen over. Alleen de afstanden, die diverse commissieleden en mede werkers daar hebben af te leggen zijn bijeengenomen, een soort Marathon. Op het A.F.C.-veld kan je iedereen en alles bereiken binnen een afstand van hoogstens 100 meter. In het Stadion praten zij van kleedkamer 63 en vak PC en zo. Doch dit alles verhinderde niet dat het op rolletjes liep., Van klein tot groot was men in de weer om ook dit AROL- tournooi tot een volledig succes te maken. Het vertoonde spel was niet van die klasse, om er hoog van op te geven. Integendeel. Evenals in andere grote tournooien bleek zeer duidelijk, dat de meeste ploegen ge durende de laatste jaren wat te veel gevoetbald hebben. Een zekere loomheid zit bij velen in de benen. Laten wij hopen, dat dit onderdeel het volgend jaar beter zal zijn. Alle wed strijden werden in de bekende AROL-sfeer gespeeld, er werd geen enkele wanklank gehoord, waarbij de vrome wens, dat het in de sport altijd zo zou moeten gaan, wel niet zo ge makkelijk in vervulling zal gaan. Rubriek voor Familieberichten, vraag en aanbod, enz. Prijs50 cent per regel. OTTO STERMAN en MAGDA BON Amsterdam, 18 September 1947. Toekomstig adres vanaf 1 Oct.: Tugelaweg 132. Tel. 96123. JAN WILLEMS en JANNY ROSIELLE Amsterdam, 11 September 1947. 3

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 3