uit óe kapiteinshut Nr. 2 i Redacteur J. H. Wijnand, Roerstraat 522 Plaatsvervangend Redacteur W. G. Staats. CHurchill-Iaan 25a Administrateur: J. V. Oissellcoen. Amstelveenseweg 2841 26e Jaargang September 1947 »ONDAG 24 Augustus hebben wij het nieuwe seizoen ingezet met oefenwedstrijden van het le, 2e en 3e elftal, terwijl de jeugd, die al een week eer der begonnen was, daarmee op 24 Augustus is doorgegaan. Het tweede en derde waren in Soest op visite. De Zaterdag, daaraan voorafgaande, waren er niet minder dan 14 afschrij vingen. In het bijzonder voor de elftalcommissie was dit nu niet bepaald prettig. Wij zullen het maar aan de vacanties toeschrijven. Ook de spelers van de lagere elftallen moeten beseffen, dat er weinig succes te verwachten is van de eerste competitie-wedstrijden, wanneer zij zich niet behoorlijk hebben voorbereid. Het slot van het lied in Soest was, dat wij twee nederlagen te slikken kre gen, wat nu wel niet zo verschrikkelijk is, maar het is toch niet het ware, wanneer een aantal in aanmerking komende jongens direct al bij de aanvang verstek laat gaan en enige spelers moeten doubleren, om de afspraak met de tegen partij gestand te doen. Zelf was ik met het eerste elftal bij Be-Quick in Zutphen. De volgende dag las ik, dat bij vele die Zondag in ons land gespeelde wedstrijden het vertoon de spel allesbehalve hartverheffend was geweest. Be-Quick A.F.C. heeft hierop geen uitzondering gemaakt. Het was van weerskanten maar matig. De ontvangst in Zutphen was boven alle lof verheven. Na afloop zijn wij nog geruime tijd met onze vriendelijke gastheren tezamen gebleven. Op Donderdag 28 Augustus bereikte ons de treurige mare, dat de heer v. d. Schaaf overleden was. Wij weten het, wij mogen niet mopperen, wanneer iemand ons ontvalt, die de respectabele leeftijd van 85 jaar heeft bereikt en tot het laatst toe de volledige beschikking over geest, lijf en leden heeft gehad. Maar Oom v. d. Schaaf (geparenteerd o.m. aan de Scheepensen en de Holtzappels) hadden we honderd ge geven en daarom kwam het overlijdensbericht toch wel heel onverwacht. Hij was een figuur in de A.F.C., al was het alleen maar vanwege zijn eerbiedwaardigheid en zijn ver knochtheid aan de club. In de ware zin van het woord be hoorde hij tot de A.F.C.-familie. Vanaf de oprichting is hij steeds trouw bij ons gebleven. Weer of geen weer, de heer v. d. Schaaf was bij onze thuiswedstrijden aanwezig en hij nestelde zich niet op de tribune, vóór dat hij vele bekenden de hand had geperst en een vriendelijk woord had toege voegd. Wij zullen er aan moeten wennen, dat wij hem niet meer bij ons zien, maar wij zullen hem toch wel erg missen. Het leven gaat verder en op het moment, dat ik dit neer schrijf zijn we druk aan het Arollen. De eerste dag is weer achter de rug, maar wij hebben hem niet overleefd. Voor het overige is die eerste dag goed geslaagd, dank zij de grote medewerking, die wij van alle kanten mochten ondervinden. Gé Bosch, Frans van Dijk en Jan Bosch hebben wij ge huldigd voor hun 25 jaar moedig volhouden. Het is niet mijn bedoeling bepaalde mensen te bewieroken, maar ik wil toch wel zeggen, dat A.F.C. met Jan Meyer, de nieuwe commis saris van materiaal, in haar nopjes kan zijn. De zaak zag er, voor zover het mogelijk is geweest, keurig verzorgd uit en wij hebben generlei klachten gekregen. In deze hulde wil ik gaaarne de andere mede-bestuursleden betrekken, vrijwil lige controleurs, enz., die allen het hunne er toe hebben bijgedragen, om de goede naam van A.F.C. hoog te houden. Degenen, die mij op de eerste AROL-dag voortdurend naar het hoofd hebben zien tasten en mij vroegen, of ik dit wel licht deed, omdat ik veel aan het hoofd had, wil ik even uit de dut helpen. Ik heb n.l. een brachialgie. Ter verduidelij king moge dienen, dat dit volmaakt synoniem is met „pijn in de arm". Het naar boven brengen van de arm geeft enige opluchting. Toen ik medisch advies inwon, heeft men na een diepgaand onderzoek de diagnose gesteld, dat ik met een brachialgie behept ben, m.a.w. pijn in mijn arm heb. Ik weet dus nu precies wat mij mankeert. Als iemand nog iets anders voor mij weet, dan rust, infra rood, thermogene watten, een konijnen- of kattenvelletje, geen borrel of een kastanje in mijn zak, houd ik mij vriendelijk voor zijn raad gevingen aanbevolen. Intussen duren de smarten onverdroten voort. t A. METS. 1

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 1