öe Revue öie ik niét zaq.... „HEEMDAAL" BUITENLAND: BINNENLAND: VAaaqt LnlLcJPiimqzri TUINBOUWBEDRIJF „HEEMDAAL" MEER EN BOSLAAN 39 - HEEMSTEDE die naar de poëtische naam van Indonesia luisterde. Dit knaapje wist 't zoals alle kinderen, veel beter dan z'n moe der en meende, dat hij dat mennen van de wagen ook wel kende. Ma verbleekte, sprak wijze woorden met haar zoon en ging zelfs zo ver, dat zij een overeenkomst met hem sloot. Hij mocht de wagen mennen, mits hij zich aan de wijze lessen van z'n moeder hield. De knaap knikte ge dwee, hoewel er zekere aanwijzingen waren, dat hij haar als een oud lijk beschouwde. Enfin, het spul ging beginnen en een huisvriend van zijn moeder, de rozen-vingerige Mook opende de poorten der morgenstond en daar ging onze jeug dige vrind. Edoch, hij vergat de wijze lessen en reed veel te laag. Kampongs en plantages werden platgebrand, men sen stiervenEn toenliet moeder haar verstand werken ennou ja net als met die Phaëton. PUPPES DRIE. C^EUDEKER heeft in zijn blad een tijdlang een rubiek gehad: „De wedstrijd, die ik zag", als kennelijk con- trast blijkbaar met de wedstrijden, die hij niét zag en waarvan hij toch verslag maakte, hetgeen vol gens eeuwenoud journalistiek bijgeloof de slechtste verslagen niet plegen te zijn... En zo zou ik verslag gaan maken van de AROL-Revue zonder dit schoons aanschouwd te hebben, omdat ik twee dagen tevoren weer naar het buitenland vertrok. Maar toen dacht ik aan hetgeen een jeugdig collega op de Kunst redactie eens overkomen is. In de Stadsschouwburg ging de première van een uit het Engels vertaald stuk, waarvan hij verslag moest maken. Maar mijn jonge vriend had die avond afgesproken, om bij zijn nichtje thuis een kopje thee te gaan drinken. Overigens had hij dat stuk in Londen al gezien en hij vond er weinig aan. Alvorens naar zijn nichtje te gaan schreef hij een prachtig verslag. Het stuk was matig, maar diank zij het geniale spel van Albert van Dalsum had hij toch genoten. De opmaker van de nachtdienst, die een hevig toneelliefhebber was, zag zijn kans schoon en zette er een mooie twee kolomskop boven: „Triomf voor Nederlandse toneelspeelkunst". Mijn jonge vriend werd des morgens wakker, volkomen tevreden met zichzelf, het nichtje, de thee en zo. Maar bij het ontbijt zakte zijn stemming, want in het Handelsblad stond, dat, aangezien Albert van Dalsum plotseling een keel aandoening had opgelopen en geen verstaanbaar woord kon uitbrengen, de première was uitgesteld. Zo ziet U weer, wat een moeilijk en gevaarlijk vak de journalistiek is. Ik heb het er dus maar niet op gewaagd en ben veiligheidshalve naar een repetitie gaan kijken. Welnu ik waag het er toch maar op, drie dagen voor de uitvoeringen beginnen, een recensie te schrijven: De Cabaret-revue „Cheerio A.F.C." is daverend. Er zit een gang en een vaart in, die menig beroepsgezelschap onze artisten benijden kan. Aardige liedjes, pakkende scènes en er wordt gespeeld, dat de stukken er af vliegen. Eigenlijk is het veel leuker, om naar een repetitie te gaan dan naar de echte voorstelling. Er wordt veel meer aan de verbeelding en aan de fantasie overgelaten. Met tedere zorg wordt bijvoorbeeld een vuile doek afgestoft, die op een tafeltje ligt. „Dat is nou de AROL-beker, zie je", fluistert Puck Rood mij toe. En welk een genot is het om Jaap Cohen aan het werk te zien als regisseur. Ik heb diepe bewondering voor Jaap want ik heb nooit kans gezien één vrouw zo volledig onder de duim te krijgen als hij een heel dozijn vrouwen. En het is veel aardiger om een „voorstelling" bij te wonen, die plotseling onderbroken wordt door de hoofdpersoon met de noodkreet: „Wat komt er nu, souffleur?" dan de echte voorstelling, als alles verondersteld wordt op rolletjes t- lopen. Maar wat mij bij die repetitie vooral door het hoofd ging was, dat onze spelers de goeden niet te na gesproken zich eigenlijk hun ogen uit hun kop moeten schamen. De lui van de revue hebben in de afgelopen hete zomer avond in, avond uit gerepeteerd. Eén der dames is er voor uit Texel overgekomen! Maar tientallen gezonde, zogenaamde sportieve jongelui, die het een eer moesten vinden, om de kleuren van Amster dams oudste voetbalclub te dragen zijn te beroerd, om even naar de Wandelweg te gaan om te trainen. Poot stijf, elftalcommissies! Doe maar net als Jaap Cohen: Wie niet elke repetitie meemaakt, mag niet meedoen. We kunnen beter met slechts enkele elftallen uitkomen die er alles voor over hebben dan zogenaamd een der grootste clubs in Nederland zijn met een paar dozijn elftallen, die dan met uitslagen thuis komen zó beschamend dat uit mijn vul penhouder zilte tranen beginnen te vloeien in plaats van inktJ. W. biedt aan voor: Geschenkzendingen zorgvuldig samengestelde collecties vanaf f 12.50 Winterpakket voor de kamer a f 9.50 Tuincollectie a f 9.75 Snijbloemcollectie a f 14.50 Een collectie bijzondere botanische tulpen a f 3.45 100 blauwe crocussen a f 2. - Bankier: Twentsche Bank, Heemstede Telefoon K 2500—29811 11

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 11