imanöelijks jeuqöoveRzicht A T De toestand in Indië en w Evolution jBegunstiging van onze iAdverteerdershoudt de Schakel in stand. LS dit nummer van onze „SCHAKEL verschijnt, be hoort de vacantie zo langzamerhand weer tot het ver leden en beginnen we allen weer naar het voetbal seizoen te verlangen. De Jeugdcommissie heeft de laatste seizoenen herhaal delijk moeilijkheden gehad met jongelui, die wel graag lid wilden zijn van de A.F.C. om de e,en of andere reden, doch die er betrekkelijk weinig voor voelden om, wanneer ze een aanschrijving ontvingen om Zondags zó en zó laat te spe len, hieraan gevolg te geven. De betreffende jongelui namen zelfs niet de moeite de Jeugdcommissie van hun verhinderd zijn (zo zullen we het maar noemen) in kennis te stellen, doch bleven eenvoudig weg, terwijl weer anderen kwamen tegen de tijd, dat de eerste speelhelft reeds verstreken was. Jongelui, we gaan samen voor het komende seizoen de volgende afspraak maken. Die speler, die niet serieus van plan is het komende seizoen in de A.F.C. te spelen of te trainen, verzoeken wij de Jeugdcommissie vóór 1 September a.s hiervan kennis te geven, opdat hiermede rekening kan worden gehouden, Vanzelfsprekend zal dit een zeer klein aantal zijn en kan de Jeugdcommissie bij het samenstellen der elftallen hiermede rekening houden. Het is voor de an dere elftalspelers, die altijd regelmatig bij wedstrijden en training verschijnen, heel vervelend, de dupe te worden van de laksheid van anderen. Ook tegenover de scheidsrechter en de tegenpartij is het zeer onsportief. Zoals jullie weten, bestaat sedert de laatste jaarvergade ring de Jeugdcommissie wederom uit 5 leden. Wij zijn van plan dit jaar ons Jeugdwerk flink aan te pakken, maar wij rekenen echter beslist op aller medewerking. DE JEUGDCOMMISSIE. 'OEN op Zondag avond 20 Juli de Minister-President zich via de radio tot het Nederlandse volk wendde en de aanstaande actie op Java motiveerde, gingen ons aller gedachten uit naar onze jongens in Indië, die daar onder zulke moeilijke omstandigheden hun plicht verrichten. Vele leden van A.F.C. zijn thans in militaire dienst op Java en op Sumatra. Onze Commissie-Indië heeft voortdurend contact met onze leden daar, die door het ontvangen van pakketten weten, dat hun vereniging hen niet vergeet. Nu gewapenderhand moet worden opgetreden, zal ons medeleven nog sterker wor den, ons gebed voor hen zich verinnigen. Zij mogen zich overtuigd weten, dat wij met hart en ziel met hen medeleven en dat wij allen hartelijk hopen, hen zo spoedig mogelijk gezond wel in het vaderland te mogen begroeten. J. W. When Eve brought w o e to all mankind Old Adam called her wo-man; But when she wooed with love so kind He then pronounced her woo-man. But now, with folly and with pride Their husbands pockets trimming, The women are so full of whims, That men pronounce them wimmen! (The Enka Voice) A LS palmen eens hun afscheid wuiven. Tf- En wij de frisse zeewind snuiven, Met Java ver aan lij, Dat kan ik dagen fuiven, Omdat wij Westvaart stuiven. Naar de boorden van het IJ. Als over strakke stranden, De lucht der lage landen, Zich torent tot een schilderij, Dan knijp ik beide handen En voel de oude banden, Die mij binden aan het IJ. Als de lichten van IJmuiden, Een wenk van welkom luiden, Dan liggen ver aan lij, De kusten van het Zuiden, Die mij zo klaar beduidden, Mijn liefde voor het IJ. Reeds kleurt het groen der grachten, Mijn rust'loze gedachten, die went'len langs de waterzij. Waarboven witte wolkenprachten, Mijn komst verwachten, Langs de boorden van het IJ PUPPES DRIE. 9

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 9