CLICHES RZICht WILLEMSTRAAT 43-45 begunstiging van onze fldverteerders, houdt de Schakel in stand. Arie Mets: „Dat is volmaakt onbelangrijk We gaan deur! En toen waren de notulen natuurlijk niet gemaakt en moest ik uit mijn blote hoofd notulen voordragen, hetgeen mij van de zéér vlotte en zéér gulle vergadering een rondje en een lidmaatschap van verdienste opleverde. Ben Bonkink, Piet Bos en Arie Waaijer lazen jaarver slagen voor, die daverend gelach ontketenden Ik kan moei lijk de hele Schakel vullen met de veteranenvergadering, maar een paar zinsneden uit het kascommissieverslag van Arie Waaijer wil ik U niet onthouden: „Toen ik inzage had, kreeg ik onwillekeurig het idee, dat Kasboeken en Geld in 't algemeen storend werken op zijn denkvermogen en dat zijn handelingen, hierdoor abnormaal worden beïnvloed. Hoewel dit jammer is voor de patiënt, is deze ziekelijke afwijking door ons niet tolerabel. Zodra deze man een kasbewijs, hoe klein en onooglijk ook, in handen krijgt wordt hij crazy. Je ziet het aan de duim afdrukken, hij draait er mee. Kwade gedachten bestormen hem en spelen onder één hoedje met zijn slechte neigingen. Hij grist naar een potlood en dan ineens begint hét spellletje van minnen en plussen. Speciaal op de afrekeningen van Pijl spelen zich drama's af. In het Kasboek staat op 26 October 1946 onder de uit gaven geschreven: Vaantje Th. Nigtevegt 12,50. U weet allen, dat toen Theo naar Amerika vertrok wij hem gaarne een herinnering hebben willen medegeven, dit is een oud en goed gebruik en getuigt van veel vriendschap. Welke maatregelen vraag ik U, Zijn door Meneer Centen piet genomen, toen enige maanden geleden, Theo met zijn gezin is teruggestoomd? Gene. Had het niet op zijn weg gelegen met Theo te spreken, desnoods onder een borreltje in de stijl van „Theo, jongen, je bent nu wel teruggekomen, maar daar kunnen de veteranen toch niks aan doen. Hoe zit het eigenlijk met dat vaantje, dat we je cadeau gedaan hebben? Wij hebben meer leden, die weieens op buitenlandse reis gaan en die terugkomen. Wat denk je er van Theo?" Nu ik zou mij al sterk moeten vergissen want een goed verstaander heeft maar een half woord nodig of Theo zou gezegd hebben: Natuurlijk Kerel, ik begrijp het, mij komt het eigenlijk niet toe. hier is een extra dit of dat voor de veteranen voor hun kosten en goede bedoelingen etc. etc. Zie mijne Heren, cok hierin toonde meneer onze pen ningmeester. dat hij tact noch voldoende hart voor onze zaak heeft. Volgens mijn berekening moet er onder zijn berusting in specie zijn aan Ontvangsten 358,minus Uitgaven 321,25, dus schoon 36,75. Of dit bedrag in feite nog in zijn bezit is, dat kan ik niet zeggen. Met geen woord is door hem over deze som waar toch zeker een geheel elf tal naar lichaam en geest mede gelaafd kan worden ge rept Arie Mets: „U is afschuwelijk snedig, hè? Wijnand spreek je snedig tegenwoordig met één uit?" 0 speO Er. waanchrijving ontvingen om Zondags zó en zó laat te spe- Wanl,ieraan gevolg te geven. De betreffende jongelui namen gebrelniet de moeite de Jeugdcommissie van hun verhinderd voelig'z° zullen we het maar noemen) in kennis te stellen, torischbleven eenvoudig weg, terwijl weer anderen kwamen waardede tijd, dat de eerste speelhelft reeds verstreken was. van^de'e'u'' we 9aan samen voor het komende seizoen de de afspraak maken. Die speler, die niet serieus van Toen het komende seizoen in de A.F.C. te spelen of te waren a, verzoeken wij de Jeugdcommissie vóór 1 September blij om 'van kennis te geven, opdat hiermede rekening kan gen en L9eh°uden- Vanzelfsprekend z-al dit een zeer klein - kortoni" en kan de Jeugdcommissie bij het samenstellen kan verge!en hiermede rekening houden. Het is voor de an- lspelers, die altijd regelmatig bij wedstrijden en -rerhiinen. heel vervelend, de dupe te worden van "»r de scheidsrechter Schakel-diner. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van ons club blad heeft op 30 Juli een intiem diner plaats gevonden, waaraan enige goede vrienden en hun dames deelnamen. Na een gezellig borreluur verenigde men zich aan een feestelijk gedekte tafel en al spoedig openden de sluizen der welsprekendheid zich. Voorzitter Arie Mets opende de rij sprekers en daarna heeft ook Dick Bessem hartelijke woor den van waardering gesproken aan het adres van allen, die met hun werk bijgedragen hebben tot het uitkomen en in standhouden van de A.F.C.-Schakel. Wim Staats hield een geestige speech, waarin hij het een en ander vertelde uit de „cuisine' van de Schakel en daar op ging Galli na, dat en waarom juist dat „kleine tikkeltje" ontbreekt,, dat ons van beslissende successen scheidt. Mevr. Rie Bos, door ondergetekende er eigenlijk „ingetoerd" zij kreeg twee seconden om een speech voor te bereiden bleek hiertegen goed opgewassen te zijn en sprak vlot en voor haar vuistje weg. Foto Piet Glaudemans Persoonlijk wil ik hier nog dank zeggen voor het prach tige bloemstuk van A.C.C., voor de fraaie bloemen van de Schakelcommissie en voor de charmante bloemengroet van jonkheer en jonkvrouwe van Rossem de Gaulin aan mijn vrouw. J. W. 7

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 7