SCHILDERIJEN ETSEN TEEKENINGEN WILLY NESEKER POKIN 122-AMSTERDAM TEL* 37676 bij qeen gehoor IC 2952-651 Begunstiging van onse Adverteerders, houdt de Schakel in stand. so graag ten afscheid hadden willen knuffelen en dat hij eens met Wim ruzie gekregen had over een foto. Gé Bosch (opgelucht): „Dat kan nu gelukkig niet gebeu ren, want Wim gaat niet op de fiets naar Indië, maar per K.L.M." (Hilariteit) Voortgaande, sprak Jaap zeer hartelijke woorden ten af scheid en namens de vriendenkring ontving Wim onder har telijk applaus een actentas. Namens de A.C.C. voerde voorzitter Koppelhoff 't woord. Henk wees op het vele, dat onze scheidende vriend voor de jeugd gedaan had en ook voor A.C.C. Ook Kappelhoff betrok Map van Dijkhuizen in zijn hulde en overhandigde tenslotte een cadeau, dat zeer van pas kwam, want de res ten daarvan komen in de asbak, die hij zo juist gekregen had. Merkbaar ontroerd nam Wim van Dijkhuizen het woord. Hij was dankbaar voor alle vriendschap, die hij in de A.F.C. genoten had, memoreerde Schaf, sprak zeer gevoelige woor den tot Gé Bosch en eindigde met de hoop uit te spreken, dat hij ons na zes, Seven jaar met onze gezinnen in goede wel stand zou mogen terugzien. (Daverend applaus). Toen werden we door Drubbel de zaal uitgeveegd, want het was dik één uur En daar stonden we en er was natuur lijk in geen velden of wegen een taxi te vinden en we hadden een mooie dorst. Daarop zei Wim van Dijkhuizen: „Tja, ten slotte heb ik thuis nog een slokkieen Henk Kappelhoff riep: „En ik ben met de auto". Dit laatste was een tikkeltje overdreven, want we vonden een hoestbui op wielen, waar we met z'n zevenen inkropen. Bij dergelijke festiviteiten schijnt er altijd een speciaal soort voorzienigheid op te tre den, want de enigszins volle hoestbui op wielen haalde de Watteaustraat. Map van Dijkhuizen was „good sport", knip perde even tegen het licht, maar paste zich vlot aan de omstandigheden aan en haalde de kruik met kleine glaasjes. Het is héél gezellig en héél laat (of vroeg, net zoals U het noemen wilt) geworden V eteranenvreugde. E agenda voor de jaarvergadering was al veelbe lovend geWeest. Zo punt 5: „B. P. Bonkink en A. P. Bos, welke op zo n uitnemende wijze de belangen der vereniging behartigen zijn herkiesbaar". Punt 9: „Wat Pijl ter tafel brengt". „Leden, welke menen grieven te hebben kunnen deze na 11 Juli schriftelijk indienen, tenzij de voorzitter hun op de vergadering in staat wenst te stellen deze te uiten". (Kans zeer gering)". „De verkiezing voor het nieuwe Bestuur zal als gewoonlijk eerlijk toegaan, onder controle van een door het Bestuur aan te wijzen Commissie". „Corruptie en omkoperij zijn toegestaan, mits het Bestuur hiervan beter kan worden". Nu, de beloften zijn in vervulling gegaan en het is weer een bést avondje geweest, een heel best avondje. En het begon toch zo rustig. Piet Bos startte met Coca-cola en Siem de Waal met Soda-water, hetgeen op z'n zachtst gezegd géén alledaags gezicht is. Sijmen Wit slachtte een uitsmijter. Dat schouwspel deed mij denken aan een Italiaan, die ik voor de oorlog ergena in Parijs ontmoette. Die Italiaan at spaghetti, dronk Chianti en vertelde, dat-ie Mussolini haatte. Alles tegelijkertijd. Maar er waren enige facoren, die de rust verstoorden. Wij, brave leden waren precies op tijd aanwezig (half zes). Maar om bij zevenen kwamen pas de leden, die eerst in „Norman- dië" waren gaan tanken. „Dat was zo goedkoop" zeiden ze, „want nu mochten ze meerijden met Adé Klein". Dat tanken heeft natuurlijk niets gekost Arie Mets zelf had de brutaliteit om tegen half acht bin nen te komen. Zoiets kan alleen Arie Mets zich veroorloven. Maar daardoor was punt 9: „Wat Pijl ter tafel brengt" vóór punt 1 gekomen en de Veteranen, die van half 6 en die van „Normandië" waren al braaf baldadig. Arie chanteerde ons een paar borrels af en sprak: „We beginnen net zo aardig aan elkaar te wennen. Zouden we maar niet een volgende keer vergaderen?" Dat was om 7.45. Om 8 uur, toen ze achter het buffet een soort huil bui van het lachen hadden om de waanzin, die er werd uit gekraamd, verhief Arie zich in zijn volle lengte en begon met zijn voorzittershamer te kloppen. Prompt het hele stel: „Ja, wie klopt daar kind'ren? Sint Nicolaas, Sint Nicolaas ad infinitum en met een geluidsvolume, dat ze het omtrent in Ouderkerk hebben moeten horen. Toen Arie zich eindelijk verstaanbaar kon maken, sprak hij: „Bandeloze, op sensatie beluste, wildkijkende, aan Bacchus verslaafde massa, ik open de vergadering". „Jullie begrijpen zeker wel", aldus vervolgde Arie, „dat ik tegen jullie muggenzifterij volledig bestand ben. Het enige punt, waarover jullie mogen meespreken, betreft de ingeko men stukken. Er is maar één: een brief van Chris Oolders, dat hij verhinderd is wegens uitstedigheid. Dat aal hij wel liegen, want ik heb hem in de stad gezien. Hij stond voor de etalages met begerige ogen cadeaux uit te zoeken voor zijn concubines". (Gehuil van afkeuring). Uitvoerig werd gedelibereerd, of we patrouilles zouden uit sturen om Chris te zoeken onder het motto „Bring him back alive'.' Maar de patrouilles bleken elkaar niet te vertrouwen en zo werd er verder vergaderd. Voordat de jaarverslagen aan de beurt kwamen, eiste men Notulen. Theo van Nigtevegt: „Meneer de voorzitter, ik ben het met Uw leiding helemaal niet eens." 5

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 5