De ft. 'R. O. L d d< De oude clul ciuD en cie oucte vrinden 9MB| Begunstiging van onse Rdverteerders, houdt de Schakel in stand. tournooi zou worden gebruikt als een extra geldmakerij. is echter steeds bepaald, dat wanneer A.F.C. in het Olympisch Stadion necipieert, het bedrag dat boven de recette ligt, die maximaal aan de Wandelweg ontvangen zou kunnen wor den, aan de liefdadigheid ten goede komt. Winnaars en deelnemers In de 23 van de 24 jaar, waarin het tournooi uitgespeeld kon worden, werd de Beker door de volgende verenigingen gewonnen: Blauw Wit (8 maal), Ajax (3 maal), H.B.S. (2 maal), D.W.S. (2 maal), A.F.C., A.G O.V.V., H.F.C., N.A.C.. R.C.H., U.V.V., V.V.A. en Z.AC. In totaal is de beker dus niet minder dan 15 maal door een Amsterdamse vereniging gewonnen. Talrijke verenigingen hebben om de trophee gestreden. Aan het tournooi werd deelgenomen door: A.F.C. (24), Zeeburgia (21), Blauw Wit (16), H.B.S (16), D.W.S. (13), Z.A.C (13), V.V.A. (11). D.E.C. (10), H.F.C. (10), Ajax '(9), U.V.V. (9). N.A.C. (8), A.G.O.V.V. (6), Robur et Velocitas (5), D.W.V. (3), R C.H. (3), A.D.O. (2), E.D.O. (2), P.S.V. (2), Z.F.C. (2), zomede door de Spartaan, V.UC., Stormvogels, Be Quick (Gr.), Wilhelmina, Achilles, Haarlem, Bloemendaal. Longa, Frisia, K.F C„ Hercules, 't Gooi, H.V.V. en Volewijckers. Sterke bezetting Wat nu het Zilveren A.R.O.L. Beker-tournooi aangaat, wijst alles er op, dat dit waardig zal aansluiten bij zijn spor tieve en interessante voorgangers. De Westelijke eerste- klasse is vertegenwoordigd door H.B.S. en D.W.S. als oude vrienden en voor het eerst door Hermes D.V.S., een wel kome „new comer" op het tournooi, zomede door de oudste deelneemster en nieuwste Westelijke eerste-klasser: Zee burgia. Na 21 maal vergeefs om de beker gestreden te heb ben, komen nu de „whites" als graag geziene eerste-klassers het A.R.O.L.-tournooi onluisteren De Oostelijke eerste- klasse is gerepresenteerd door A.G.O.V.V. De Apeldoornse clubs zijn typische cup-fighters. In de beginperiode behaalde Robur et Velocitas twee maal de tweede prijs en A.G.O.V.V. behaalde in de periode 19431946 twee maal de tweede en eenmaal de eerste prijs. Van de Zuidelijke eerste-klassers verschijnt P.S.V. aan de start en de grote rivalen K.F.C. en A.F.C., twee der sterkste tweede-klassers in Nederland, maken het achttal voltallig. Mogen spelers, bestuursleden, scheidsrechters, journa listen en publiek wederom twee dagen van sportief genoegen tegemoet gaan. J W. OP een warme le A.R.O.L.-dag, Toen het A.F.C.-terrein in de zon te blakeren lag, Stonden vele A.F.C.-ers aan het loket te wachten: En men hoorde allerlei klachten. „D'r zit weer geen opschiet in die vent: ,,'t Wordt vandaag beslist een drukke tent; „Kijk eens, 't is nu al bijna vol: „Dat wachten is me ook een lol; „Schiet toch op m'n beste man; „Ik hoop dat ik nog een plaatsje vinden kan!" Dat klagen was heus niet nodig En het lange wachten overbodig. Laat het dit jaar niet weer zo zijn En bederf niet Uw A.R.O.L.-„gijn" Zorg ervoor Uw contributie tijdig te voldoen. Want daar wringt hem bij velen de schoen. Dan hoeft U niet in de rij te staan En kunt U direct naar binnen gaan. Gireert vandaag nog, wacht niet tot morgen, Dan zal ik Uw diploma vóór de A.R.O.L. nog bezorgen. O. J. v. d. HEUL, Postgiro 241002 JN dit voetballoze tijdperk hebben de A.F.C.-vrienden weer menigmaal gelegenheid gehad, om op prettige en ongedwongen wijze bijeen te komen. Zo was er het afscheidssouper van Wim van Dijk huizen, die 17 Juli naar Indië vertrokken is. Naar men weet, zat dit vertrek al maandenlang in de pen, doch zoals het in zulke omstandigheden altijd gaat toen het vertrek werd vastgesteld, kwam het toch nog betrekkelijk onverwacht. Onze scheidende commissaris van materiaal wat be- stuursmutaties aangaat, zal 1947 wel een record betekenen! had de goede gedachte gehad, na afloop van de bestuurs vergadering op 10 Juli een afscheidssouper aan te bieden, waaraan deelgenomen werd door Bestuur- en Ereleden zo mede enige andere vrienden. Het souper was door Café van Tuyll voortreffelijk ver zorgd en vele en hartelijke, soms ook gevoelige woorden, zijn daar gesproken. Arie Mets ging na, wat Wim van Dijkhuizen voor A.F.C. betekend heeft. Hij was begonnen als speler, waarbij hij het tot het eerste elftal bracht. Helaas maakte een ernstige ziekte een einde aan zijn voetbalcarrière. Wij vreesden reeds voor Wim's leven, maar hij herstelde en kwam in de club terug. Zo hij niet meer spelen kon, wist hij toch andere wegen te vinden om de club te dienen. Als Elftalcommissielid, en als leider van het eerste elftal deed hij voortreffelijk werk. „De bekroning heeft Wim mogen ervaren" aldus onze voorzitter, „toen onder zijn leiding A.F.C. in 1943 in het Olympisch Stadion de A.R.O.L. Beker veroverde". Vervolgens trad Wim toe tot het Bestuur, waar hij de moeilijke taak van commissaris van materiaal te vervullen kreeg. Ook in deze functie liet hij zich kennen als een ijverig en consciëntieus man, die alle aandacht en energie aan Zijn werk besteedde. Zeer waarderende woorden sprak Arie uit aan het adres van Map van Dijkhuizen, die geheel met haar man meeleefde en altijd veel hart voor A.F.C. toonde. Als afscheidscadeau overhandigde spr. een fraaie asbak met inscriptie. (Applaus). Vervolgens sprak Jaap van Nek een persoonlijk woord namens de speciale vriendenkring. Op geestige wijze ver telde Jaap, dat hij ook namens de dames sprak, die Wim nog

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 4