<\<\n öe speleRS van Pet eeRste elftal oeptem ber-öcn a fce 1 1 September, eerste post bij Q 1 Q I 1 j. h. wrjnAnö, Copy, aan één zijde getypt, inzënden uiterlijk 16 IBegunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. ANNEN van het eerste! Het is niet mijn gewoonte voor de A.F.C.-Schakel te schrijven, maar nadat ik de wedstrijd K.F.C.Emma had gezien en Zeebur- gia eerste klasser was geworden, kon ik het niet nalaten het onderstaande eens flink op jullie hart te druk ken. Want wat Zeeburgia thans volbracht heeft, heeft ook in ons bereik gelegen. Immers, wij hebben gedurende het ge hele seizoen in de bovenste regionen vertoefd. Zeeburgia op ons eigen veld onder moeilijke omstandigheden een fikse 4—0 nederlaag toegebracht en nog vele goede andere over winningen behaald. Daartegenover staan echter ook neder lagen, die wij helemaal niet hadden behoeven te incasseren. Deze nederlagen schrijf ik toe aan het feit dat niet alle elf spelers steeds het veld in gingen, bezield met de keiharde wil om te winnen. Indien wij elke wedstrijd voetballen met de ontembare wil te overwinnen en ons gedurende de volle 90 minuten tot het uiterste geven en daarbij onze hersens laten werken, dan ben ik er van overtuigd, dat A.F.C. wederom, doch thans met vlag en wimpel, kampioen wordt. Mannen van het eerste elftal, het is mij niet bekend in welkè opstelling wij zullen uitkomen, doch laten wij afspre ken, dat, te beginnen met de eerste A.R.O.L.-wedstrijd tot en met de laatste promotie-wedstrijd, wij steeds het veld zullen betreden met de ijzeren wil om te zegevieren, gepaard gaande met een prima onderlinge verstandhouding en onze opmars naar de eerste klas zal onweerstaanbaar en door geen enkele club te stuiten zijn. >V Als je de straatdeur achter je dichttrekt om je op weg te begeven naar het punt van bijeenkomst of naar ons eigen veld, denk dan altijd, dat je met 10 andere vrienden een wedstrijd wil en moet gaan winnen. En wanneer het nu in een wedstrijd minder vlot verloopt dan wij dat gewild had den, blijf dan volhouden en doorzetten tot de laatste minuut en snauw elkaar niet af, houd je kiezen op elkaar, doch gooi er juist een extra schepje bovenop. Laat je medespelers alleen opbeurende woorden en aanmoedigingen horen, want je hebt geen idee welk een invloed een goede geest heeft op de verrichtingen van je elftal. Denk daar steeds aan. Zilveren A.R.O.L. Dan heb ik nog iets. Wij moeten de A.R.O.L.-beker, die voor de vijfentwintig ste maal verspeeld zal worden, voor onze rekening nemen. Het zal voor onze Arie Mets een onvergetelijk moment zijn bij deze bijzondere gelegenheid de A.R.O.L.-beker aan de aanvoerder van ons eerste elftal te kunnen overhandigen. De capaciteiten hebben wij er voor en waar een wil is, is een weg. Daarna zullen wij onze opmars naar de eerste klas begin nen. Minstens één maal per week serieus trainen en weer of geen weer, allen present. Niemand uitgezonderd. Het resul taat zal zijn, dat wij na afloop van onze laatste promotie wedstrijd een ovatie van het publiek in ontvangst hebben te nemen, op de schouders van onze trouwe leden en sup porters worden weggedragen en Dick Bessem zal de eerste zijn, die ons in zijn Stadion zal toespreken en gelukwensen. Wat zal het een fascinerend gevoel zijn na zulk een dave rend seizoen het eerste klasseschap te hebben bereikt. Mannen, zij dit ons onwrikbare doel: le.- De 25ste AROLBEKER voor onze rekening, 2e. Ongeslagen naar de eeerse klas. „Onmogelijk?, ik trap op onmogelijkheden en dit woord is niet in mijn woordenboek te vinden", zei de grote Pitt, Engels staatsman. Do. ROCRStRAAt 52 2

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 16