Van blauwe tranen, suizende klokhuizen en pee en dee-wee "Jh,r" n tijpiste heeft vacantie )3egunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. 0E „J Waar ,,Jhr" huilt Waarom zou een niet mogen huilen? Zijn de blauwbloedige tranen van de blauwe „Jhr' niet even veel waard als de meest warme tranen van U, even veel doodgewoon schepsel? Maar U, simpel Schakel lezer of -lezeres, geregelde geïnteresseerde van alles, wat des ,,Jhrs" is, dient te weten, wat de reden is van het gejank van steller dezer regelen. Moet U weten! De samenstelling van de volgende com petitie laat niets aan eentonigheid te wensen over. Het is weer K.F.C., W.F.C., Spartaan, Watergraafsmeer, H.V.C., en al die getrouwe tegenstanders meer. Niet dat ik aanmerking wil maken op die tegenstanders, integendeel. Wij speelden in het verleden zo menig aantrek kelijke en spannende wedstrijd tegen deze lieden, dat ook dit keer een treffen tegen hen door ons met genoegen zou wor den tegemoet gezien. Doch wijl vragen ons af: gaat de hele competitie, jaar na jaar niet lijden aan een verschrikkelijke eentonigheid, die alle animo doodt? Wat is er voor een verschil tussen een reis naar Enkhui zen, Koog a.d. Zaan en Beverwijk en een dito onderneming naar H.V.C., V.U.C., Overmaas, Emma, Velox of Coal Zal het een half uur zijn, en, indien, wat maakt het, alge meen genomen, voor verschil? Zijn de officials van de K.N.V.B. kortzichtig? Waarom speelt ons tweede elftal doorlopend tegen Blauw-Wit, Ajax, Z.F.C. en R.C.H.? Wat geeft het als ons tweede elftal ken nis maakt met de capaciteiten van Feyenoord II, Sparta II, H,B.S. II en D.H.C. II? Is de reis te lang? Ik kan het mij nauwelijks voorstellen. Integendeel! Nieuwe relaties, nieuwe gezichten en fris bloed, dat door de competitie stroomt. Maar nee, hoor! Een geheid conservatisme blijft rustig en gedegen op zijn stoel zitten, zonder de fantasie, de onderne mingslust en de grote kijk op alle zaken de vrije loop te geven. Wat is een afstand heden ten dage van Amsterdam New York? Moet men dan nog krentenwegen over een luttel aantal kilometers, dat Amsterdam van Rotterdam of den Haag scheidt? En hiermede is de huilbui van de „Jhr" volledig over. Want de „Jhr" haat huilpartijen, zoals U in de vorige „Schakel" ken lezen. (Gelukkig stopten de blauwe tranen al automatisch. Anders had het bericht op pag. 20, dat de gewijzigde competitie indeling behelst, hem althans gedeeltelijk kunnen troosten. Red.) Veel meer genoten heb ik van een cricketdag, een wed strijd tussen H.D.V.S. en A.C.C. in Schiedam. Als je die vreugde en saamhorigheid ziet tussen doodgewone A.F.C.-ers, die des Zomers cricketen. Eén der jongens zei mij na afloop: „Meneer van Rossem, wat was het een jovele dag". Ik lette dit keer niet op de positieve herkenning van mijn diep-ge- heim-gehouden-pseudoniem en was het er volledig mede eens. En als meer dan 100% liefhebber van Cricket snapte ik domoor, nog maar steeds niet, waarom niet iedere jongen cricket speelt. Goof, Willem, Frits, Jan, Freddy, Hans, Menno, Paul en Robby, heb ik ongelijk? Maar, ja, het wordt weer September, het voetbalseizoen eist ons weer op. Tijdens de thee van die cricketmatch vroeg mij een der juniores, hoe laat de trein naar Amsterdam vertrok, want hij moest naar de voetbaltraining. Ik moet de knaap niet vriendelijk hebben aangekeken, want even daarna stond hij weer lustig in het veld te fielden. Ten spijt van de goede bedoelingen van Nico Neseker, Bouke Dorenbos en Arie Mets. De zon stond ook zóó prachtig aan de hemel en het was ook zóó warm Toen wij naar Amsterdam terug gingen had men een der jongelui met zijn aangezicht tussen twee ramen van de coupe geklemd, hetgeen ons deèd herinneren aan een recla me affiche van een tabaksfirma. Eén van de oudere A.C.C.- ers had de helft van de reis geschonken, hetgeen .aanleiding was op rushes op alle soorten ijsbars, koektentjes en fruit- kraampjes. Dat de „Chef" op het Haarlemse perron enige last ondervond van klokhuizen treft de lijder geen schuld. Lang leve de Pee- en Deewedstrijden! Onze diepgevoelde condoleanties aan alle zomersporters. Het kunstje is weer gelukt, want de K.N.V.B. heeft na stemming besloten de vervloekte, alles-in-de-war-sturende, seizoen-rekkende, onlogische en oneerlijke promotie- en degra datie-wedstrijden te handhaven. De meest gevoelige zenuw der mensen, zich bevindende tussen duim en wijsvinger, heeft zich weer doen gelden. Alle gevoelens van sportiviteit en altruïsme worden opzij gezet en maken plaats voor ergerlijk egoïsme en een uit angst voor verliezen voortspruitende on- sportiviteit. Zomersportende voetballers, die deze decisie aan het hart gaat, verzamelt U Er wordt een loopje met jullie genomen, en op deze manier drijven zij jullie volgende zomer weer in het zweet en het rulle zand. Het eieren-gedicht Schiet mij daar van de week ineens Arnold Eysvogel aan. Moet U weten, dat ik die vrijer toch al nooit heb gemogen. Hij begon N. Eversharp zodanig af te kammen, dat er geen stuk van heel bleef. En alléén omdat deze dat stiekem- zwarte-eieren-geknoei in Friesland behoorlijk aan de kaak steldé. Eén raad, Arnold, kan ik je geven. Kom bij de „Jhr" nooit zeuren over N. Eversharp, want deze medewerker is een bloedverwant van hem. Dus ook blauwbloed! En of dat, zoals jij venijnig opmerkte, nu van de jenever komt of niet daar heeft niemand een boodschap aan! Want de „Jhr" schrijft toch, wat hij wil. (Wat er zo al per maand door Jo Wijnand geschrapt wordt, moet je niet meerekenen). JHR VAN ROSSEM DE GAULIN IJN tpyste heeftvacantie, Juist nu met tad moie weer?, nU moet ik zelf myn breiven tikken En dat kan ik heus n ietmeer. Lie ve kind alsj e eesn wist HOe.veeel zwetdruppels het mekost: HOE komik door dei bregen heeenf. Lie ve hemel? wateen post!! POTj.andikkei wat is dattogh lastig, aL die lettres die ik zoeken moet, Ik Kan werkkelijk neit begrijpen HOE jij dta zo vlot en netjes doet,. Mensnlief,' watis het warm, 't Zweeet dat gusts me lagns m'n rugg, Leilvé kkind ik vraag je vricn delijk, kOm zo psoedig mogelijkt erugü! OJÉ.

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 14