Hulde Zeeb urgia Open brief aan de H eer Eversharp Gor ter Horst naar Indië tSegunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. S~ YMPATHIEKE Kruislaanvrienden dragers van het Rood en Wit A.F.C. deelt in je vreugde dat j'in d'eerste klasse zit Laat je concurrenten praten over mazzel en geluk Aan hun hengel een dood piertje Maar Zeeburgia heeft „tuk" Amsterdam brengt thans een handvol Eerste-klassers in de strijd Wil men vlug 't half dozijn vol wordt 't voor ONS de hoogste tijd Spelen wij niet fair en prettig al een kwart-eeuw haast tezaam? Heeft een match tussen ons beiden ieder keer niet grote faam? Daarom, dus, Zeeburgianen deze afspraak maakt A.F.C. Spoedig ook WIJ le klasse en de zaak is weer Oké. N. EVERSHARP. ÏLS deelgenoot van het edele viermanschap, dat in de eerste week van de zomermaand naar het hoge J f Noorden toog om na een inspannend seizoen in alle eer en deugd enig vertier te hebben, moet ik ernstig protesteren tegen de rijmelarij, die U gewaagd hebt aan de lezers van de A.F.C.-Schakel voor te zetten. Het waren in de eerste plaats niet vier „mannetjes", doch vier „heren" die op reis gingen. LIw aardrijkskundige kennis heeft U verder in de steek gelaten, want Galamadammen is geen gehucht, maar niets meer dan een dijk, waardoor een sluis, met een draaibrug en daarnaast een paviljoen. Wij be schikten verder niet over een hengeltje, maar over een complete goed verzorgde vis-uitrusting, behalve een der leden van het gezelschap, dat al zijn simmetjes thuis had laten liggen. Wat verder domineren met vissen heeft te maken, is ondergetekende niet geheel duidelijk, want het zijn twee geheel verschillende takken van sport, die wij beiden niette min vanzelfsprekend volkomen beheersen; wij behoefden dat niet eens te leren („zij zullen het toch nooit leren" is dus vol komen misplaatst) want wij, althans ondergetekende, zijn op dat gebied deskundigen bij de gratie Gods. Ondergetekende, hoopt, dat U, mijnheer Eversharp (die „N" vóór Uw naam kunt U beter weglaten, want dan voorkomt U meteen mis leiding van het lezend publiek) deze kleine terechtwijzingen op het pad der eerlijkheid ter harte zult nemen, want al heb ben wij behalve ondergetekende natuurlijk de vissen alleen maar wat gevoerd, daarom behoeft U het publiek nog niet te „voeren". Natuurlijk heeft ondergetekende, je bent econoom of je bent het niet, liever een eitje voor twintig spie dan voor een „heitje" en dit is het enige „ware" in Uw hele verdicht ge- dichtsel. Van een „eieren-jacht" is ondergetekende niets be kend, ondergetekende, die voor zijn rust op tournee was en niet om er „uren ver door weilanden voor te lopen". Zoals ondergetekende de enige was die „tuk" had (Dis had alleen een „dooie" snoekbaars met valse tanden te grazen) had Nic U volkomen „tuk", want die heeft U blijkbaar een heel verhaaltje op de mouw gespeld, dat grif bij U insloeg. Neen, mijnheer Eversharp ik ben er van overtuigd, dat het geval achteraf U wel als een bedorven eitje op de maag zal zijn gevallen. Over journalistiek gesproken, geef mij dan maar liever de Jhr. Van Rossem de Gaulin, van wie U nog heel wat kunt leren. Wees U maar gelukkig, dat men U nog niet met „Zwaardemaker" te pakken heeft gehad. Van mij zult U dat niet vernemen, want ik klap niet uit de school, of beter gezegd uit het viscollege, om anderen voor schut te zetten, en last not least wij hebben de eitjes toch gehad en hadden nog een nuchter kalf of de koop toe kunnen krijgen. „VIS-KAAL" Wij wisten het al lang, doch thans is het zekerheid geworden. Cor ter Horst, onze prima kant-half, is naar Insulinde vertrokken. Cor, de serieuzd voetballer, de prima vriend en de bescheidenheid in persoon, wij zullen hem voorlopig niet meer terugzien. Even als de zovele andere A.F.C.-ers, die door Slok-op-Indië, worden weggekaapt. Cor zag nog kans op 25 Juli afscheid van zijn vrienden en teamgenoten te ne men, hetgeen aanleiding werd tot een bijzonder geslaagde avond Cor, neem onze beste wensen voor jou en je vrouw mede naar dat verre land; bouw je een schone toekomst en vergeet niet je A.F.C.-vrienden. 12

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 12