uit öe kapiteinshut. De Schakel en A.C.C begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. JK had mij ten stelligste voorgenomen in de va- cantie geen kranten te lezen, mij niet bezig te houden met aangelegenheden, die maar enigszins naar hersen gymnastiek zweemden en ook de A.F.C voor enige tijd uit mijn gedachten te bannen. Ik lig in Terschelling en mijmer, in de bossen, in het duin, aan het strand, ben ondergedompeld in een zalig niets doen. Totdat ik mij de door Jo Wijnand min of meer afgeperste belofte her inner, op het moment dat mijn vacantie reeds was ingegaan, om toch nog een kleine bijdrage voor de Schakel te leveren. Hij had mij zeer nadrukkelijk gewezen op de plichten eens voorzitters. Dus ook tijdens mijn kortstondig verlof word ik nog geleefd. Onze geachte redacteur had mij reeds eerder telefonisch ingefluisterd ik houd dan de hoorn een hand breedte van het oor om hem te kunnen volgen dat de Juli-aflevering een zilveren schakel zou worden vanwege 25 jaar moedig volhouden. Inderdaad een prestatie, die respect afdwingt. Zijn voortdurend opwekkend geschrijf had eigenlijk toch wel eens tot beloning mogen hebben, dat de Schakel zo langzamerhand het lijfblad van een eerste klasser was ge weest. Een jaar of vijftien terug, toen het ook al voorkwam, dat wij aan de bovenste plaats van de ranglijst snuffelden, schreef Jo Wijnand met de wedstrijd „Haarlem uit in zicht: „Nu of nooit". Dan maar nooit, dacht het toenmalige elftal en wij verloren prompt. Aan Jo heeft het heus nimmer ge legen, die was vooruitstrevend genoeg. Als het merendeel van onzè spelers zijn temperament had den, zouden wij ons al lang uit de 2e klas gewerkt hebben. Maar wij geven de moed niet op. Jo Wijnand, blijf ons steu nen met je aanstekelijk optimisme en eens moet het ge lukken! Ik schrijf ditmaal niet over voetbal. Het is vacantie, voor ons A.F.C.'ers althans voetbal-vacantie tot eind Juli, om streeks 21 Juli is Dougal terug en dan wordt de training weer ernstig hervat. Wij mogen aannemen, dat de lange rust periode de voetbal-moeheid, die verleden jaar als een excuus gold voor een slechte inzet, heeft doen verdwijnen en dat we niet het nieuwe seizoen gaan beginnen met het onnodig kwijt raken van punten. Maar dan alle „hands on deck want met praten en schrijven alleen komen wij er niet. Het nieuwe seizoen wordt met het 25e AROL-tournooi als glanspunt ge opend. Voor Jack Junior en zijn medewerkers en medewerk sters is er geen vacantie. Die zijn inmiddels begonnen met de voorbereidingen van de cabaret-revue, te geven in het Minerva-paviljoen op 5, 6 en 7 Sept. a.s„ in verband met het AROL-jubileum. ,„™c A. METS. 1 IET is dus werkelijk al vijfentwintig jaar geleden, dal f de mooie versregels van Nico Holtzappel voor het eerst onder onze ogen kwamen? Ongelooflijk! Een derde van een mensenleven en dan moeten we nog optimistisch zijn ten aanzien van de duur van dat leven. Nu zijn we dat altijd graag, vooral wanneer het ons eigen leven betreft. Dus is het al een kwart eeuw geleden, dat ik als 15-jarige knaap trotser dan een pauw was op het eerste exemplaar van ons gedrukt clubblad, dat z.g. nonchalant in de buitenzak van m'n colbertje werd gestoken om 'op school goed to laten uitkomen wat voor een kei van een club A.F.C. toch eigen lijk wel was! Stond in die eerste Schakel niet dat prachtige gevoelige gedicht van onze huidige vice-voorzitter Nico Holtzappel „Afscheid van Hoeve Goed Genoeg Nog eens en te recht opgenomen in de Jubileum-Schakel, die verscheen bij het 35-jarig bestaan onaer A.F.C. In eerlijkheid is die Nico Holtzappel ar intussen maar een stuk op vooruit gegaan. Hij had nog al een hekel aan koppen en ik herinner me nog als de dag van gisteren, dat hij vroeger in het eerste meestal „kopte" met zijn vuist, die hij dan listig langs zijn hoofd legde aan de kant, waar de scheidsrechter niet stond wel te verstaan. Maar onlangs bij de veteranenwedstrijd A.F.C. Black Devils stak hij, heel eerlijk, de hand waarschuwend omhoog tegen de scheidsrechter, toen hij per ongeluk hands maakte. Of de paedagogie ook doorwerkt op het voetbalveld! (Ouders laat uw zoons voetballen! misschien gaan ze dan ook wel cricketen). Maar het bovenstaande tussen haakjes, want ik ben, evenals U, veel te blij, dat deze oer-A.F.C. er bereid is gevonden een bestuursfunctie te aanvaarden toen de nood hoog was geklommen. Maar er wordt van mij verwacht, dat ik iets zal schrij ven over de betekenis van de „Schakel" voor de A.C.C. Dan behoef ik er eigenlijk alleen maar op te wijzen, dat op de oude Schakel-omslag de namen „A.F.C.A.C.C.The Reds Band" voorkwamen. De Schakel kwam dus ook de AC.C.'ers" „aan d'oude club binden" en in die opzet is zij volkomen geslaagd. Achtereenvolgende Schakel-Redacteuren stelden steeds gaarne hun kolommen ter beschikking van de A.C.C. Het ligt voor de hand, dat de Schakel haar belang rijkste functie in onze cricketclub vervulde vóór de ver schijning van onze A.C.C.-Pitch in 1933. Maar toch heeft de Schakel ons steeds ook in de latere jaren en nu nóg zeer belangrijke propagandistische diensten bewezen, daar wij op deze wijze alle A.F.C.'ers kunnen bereiken. Menig A.F.C.'er die in de loop der jaren tot onze gelederen is toegetreden, zal zijn eerste belangstelling voor cricket hebben gekregen door het lezen van de Schakel Daarom benut ik deze gelegenheid-gaarne om de Schakel redactie onze welgemeende dank te betuigen voor de plaats ruimte, die ons steeds zo welwillend en van harte gedurende een lange reeks van jaren werd afgestaan. Na 25 jaar is de Schakel nog steeds voor alle A.F.C.'ers en dus ook voor alle A.C.C.'ers het blad waarnaar we van alle poststukken het eerst grijpen en dat onze betere helften veelal de opmerking doet ontlokken althans zo gaat het bij mij thuis „Kom nou alsjeblieft eerst eten en lees straks da Schakel maar". Daarom is ook A.C.C. Jo Wijnand en zijn mannen, die het initiatief namen om de „gedrukte Schakel te doen herleven, buitengewoon dankbaar. Onze Schakel, moge zij steeds even ijverige en uitstekend schrijvende Redacteuren vinden, als zijtot dusverre steeds heeft gehad en moge zij tot in lengte van jaren kunnen gewagen van het wel zijn onzer A.F.C. KAPPELHOFF, Voorzitter A.C.C.

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 4