hoe öe A.f.c.-eRS cRicketen ftugustus-Schakel I Augustus, eerste post bij Copy, aan één zijde getypt, in nieuwe spelling, inzenden uiterlijk h. wijnanö, Begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. L is het iedere A.F.C.-er genoegzaam bekend, dat zijn voetbalclub er een cricketafdeling op na houdt, niet iedereen zal weten, dat deze onderafdeling een DIKKE TWEEHONDERD LEDEN telt/allen su biet A.F.C.-er Vanzelfsprekend heeft A.C.C. een eigen club blaadje, de A.C.C.-Pitch genoemd. Dit blaadje verschijnt iedere week en bevat de uitslagen en wedstrijdverslagen van alle gespeelde wedstrijden. In dit illuster blaadje, dat Eysvogel en Staats eens heb ben gesticht, schrijft o.a. „Arend" met zijn komische kijk op cricket, stemmingsstukjes over het Zaterdagmiddagelftal, het zgn „Herenteam". Achter het pseudoniem „Arend' ver schuilt zich een Oosterse tijger; U begrijpt dat ik de ware naam moeilijk kan verklappen. Het eerste elftal van A.C.C., een op papier vrij sterk team, brengt er dit jaar heel weinig van terecht. Ons te verdiepen in de oorzaken willen wij hier vermijden. Ieder elftal heeft zijn „ups and downs", zeer zeker bij een gevoelig spel als cricket. Laten wij hopen, dat zij zich in de tweede helft van de competitie danig herstelt, zodat nog een redelijke plaats op de ranglijst zal bereikt worden. Het tweede elftal, dat speelt onder de begeesterende lei ding van Jan Meijer is samengesteld uit voornamelijk jonge talentvolle krachten. Jongelui, die in de nabije toekomst A. C. C. in het hoogste team zullen vertegenwoordigen. Veel aanleg ver tonen W. v. d. Hurk, A. van Soomeren, J. Bregman, R v. d. Luur, J. B van Weelde, P. Meyer, G. Zeegers. W. E. Feldmann, A.'Balk en W. Stokkink. Het tweede elftal verloor tot op heden slechts één wedstrijd en behoort zodoende tot de runners-up van zijn afdeling. Het derde, is nog steeds ongeslagen en de captain van dit team vindt het beter nog niet te praten of te schrijven over een kampioenschap. Deze voorzichtige en paedagogisch- onderlegde man is Piet Sanders Sr., alle A.F.C.-ers welbe kend. Oude Piet, zoals hij populair wordt genoemd, kent het klappen van de zweep beter, dan wie ook, en deze rijke er varing stelt hem in staat de jongelui en ook de oudere spe lers in zijn elftal zo voortreffelijk te leiden. Sinds de laatste A.F.C.-Schakel struikelde het Zaterdag- middag-elftal een paar keer, hetgeen niet wegneemt, dat dit elftal een zeer behoorlijke plaats op de ranglijst inneemt. Hoe kan het anders? Een tactische aanvoerder in de persoon van Mr A. Sabelson, een verre-veld-fielder in A Waayer, die de gekste catches maakt, een slipfielder als Eysvogel, die iedere tegenpartij van de mat smoest, daarbij gerekend de sneer-harde ingooien van mannen als Max de Bruin en Joop Hurwits, het zijn allemaal factoren, die van dit in de grond zo eenvoudige elftal een „star-team maken. De Juniores zijn hun competitie gelijk geëindigd met C R.I.C., zodat een beslissingswedstrijd op 16 Juli a.s. uit zal maken wie de kampioen is. Good lutk, jongelui, houdt de eer van A.C.C. hoog! Ten slotte iets over de Dames van-AC.C. Eindelijk heb ben zij de kans gekregen een paar keer op een echt cricket- veld te oefenen. Eerst tegen de V.V.V.-Dames. toen onder ling en daarna tegen de juniores Er bestaat bij de Dames dit jaar zéér veel animo. Dubbel jammer is het dan ook dat de competitieleider van de N. C. B„ Drs B. Kleefstra, totaal over geen velden beschikt. Het late voetbal is hier debet aan. Doch het volgend jaar zal hier waarschijnlijk en hopelijk verbetering in komen. Al met al, het eerste elftal helaas uitgezonderd mag A.C.C. over de tot nu toe geboekte resultaten niet ontevreden zijn. Eén ding is er nog, dat ons steeds weer teleurstelt en dat is de aanwas van juniores en adspiranen. Voor cricket win je heel moeilijk nieuwe jongens, omdat het spel DE SCHIJN GEEFT weinig beweging en variatie te bezitten. DE WERKELIJKHEID is geheel anders. Zij, die er kennis mede willen maken, kunnen dat GRATIS doen, en hebben zich maar te vervoegen VRIJDAGSAVONDS op het A.F.C.-ter rein, waar er altijd het een of ander vriendje is, dat je wilt introduceren. BESTUUR A.C.C. POÊRStRAat 52 2 20

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 20