BOt-nic-noL en öis op de eieren]acht! //./).C.-/m. /-O Begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. R waren eens vier mannetjes f j die hielden niet van zwammen maar togen met hun hengeltje naar 't gehucht Galamedammen Zij waren allen welbekend vooreerst door domineren Al doen 3ij 't iedere week opnieuw zij zullen het toch nooit leren Zij wensten dus wat afleiding verandering van sport en niet met keien iedere dag aan een groen-lakens bord Zij kwamen op een goed idee om eieren te kopen al moesten zij daar uren ver door weilanden voor lopen Maar eindelijk vond men een boer die vroeg per stuk een „heitje", dat was warempel toch niet duur voor zon zwart-vers eitje Doch Nol zo zakelijk als wat Die zei: „je bent bedonderd Ik krijg ze wel voor twintig spie". De rest keek slechts verwonderd. En toen Nic fijn te vissen zat kwam Nol zacht aangeslopen „Zeg Nic", zei hij, „kan jij ze niet bij jouw boer beter kopen?" „De kippen bij MIJN boer", zei Nic, „zijn in staking gegaan, dus haal maar dit keer bij jou boer de eieren vandaan". Toen Nol, gezwicht door 't argument weer bij zijn boertje kwam Toen zei die boer: Wat denk je wel mieneer uut Aamsterdam Ik hè vanochtut die partij aan n ander uutverkoch is 'n heitje veur ien ei soms duur? Wa-ha-je-dan gedoch? En Nol liep wankelend van 't erf haast vloekende van toorn, Hij wist, dat hij die sof nog vaak bij A.F.C. zou horen. Zo eindigt dit vacantievers van vissers zonder eitjes en t heeft zelfs nog een goede kant 't bespaarde vele heitjes. Maar de moraal is, Dis, Bot, Nic Laat Nol nooit meer beslissen Kies zelf dus eieren voor je geld Laat Nol alleen maar vissen N. EVERSHARP. hET geviel, dat op een zomeravond een stel zeer verschillende getoiletteerde zwemdames zich van een uitspatting te water naar de duis tere spelonken begaven, alwaar hun réunisten- diner genuttigd zou worden. En het geviel, dat een brave(!), rasechte A.F.C.-er zich met de nasmaak van een malse biefstuk uit de „Port van Cleve" naar zijn trammetje begaf, dat hem ter Algemene Vergadering zou voeren. De wegen van A.F.C. en H.D.Z. kruisten zich, de blikken schijnbaar ook, want A.F.C. was totaal ver pletterd. Vervoering stond duimendik op het gelaat van A.F.C. te lezen, hij klakte met de tong als een fijnproever, zijn hoofd draaide langzaam mee En aangezien ik op twee pas afstand van het voorwerp zijner verering liep, kon ik de film technisch zeer goed volgen. A.F.C. keek om, zoals dat een fatsoenlijk kenner betaamt. H.D.Z. gaf verstek, en toen A.F.C. ontmoedigd zijn blikken liet afdwalen keek hij in het satanisch grijnzende gelaat van EEN AANGETROUWDE. P. S. Donateurschap H.D.Z. bedraagt 2,50 per jaar. Giro Nr H. 4860. slechts v.-

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 19