met onze jeuqö nAAR QRoninqen Van de administratie Begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. £N zie hier een wat laat verslag van het Pinkster-tour- nooi Be Quick te Groningen, een krachtmeting, die 1 niet alleen een sportief verloop had, doch uitste kend was georganiseerd. De ontvangst van het Be Quick jeugdbestuur in Hotel Hofman was recht hartelijk. Bij een kopje thee en een con sumptie voor de jongelui, heb ik het bestuur erop voorbe reid, dat door de eigenaardige leeftijdsgrens, wij niet met- ons sterkste elftal konden uitkomen. Dit leeftijdsverschil vindt zijn oorzaak in het feit, dat de Noordelijke verenigingen geen junioren kennen, doch uit sluitend adspiranten, die op 17-jarige leeftijd overgaan naar de senioren-afdeling. Ik heb betoogd, dat dit vele bezwaren met zich medebrengt al was het maar om het feit, dat de adspiranten slechts tweenfaal een half uur spelen en dat de overqang naar de senioren, waar tweemaal drie kwartier wordt gespeeld, veel te groot is. De praktijk zou dan ook bewijzen, dat onze jongens lichamelijk tegen de stoere Oro- ninqers niet opgewassen waren, temeer, daar vele spelers, die lichamelijk in dit milieu meekonden, wegens examens en studieredenen hadden moeten afschrijven. Het bestuur van Be Quick was het met ons inzicht in deze qeheel eens en zou op de as. districtsvergadering trachten voor het gehele Noordelijke district in deze leef tijdsgrens verandering te doen brengen, teneinde op de zelfde regeling te komen als de *,rest van het land Nadat de zonen der pleegouders waren gearriveerd om de jongens mede te nemen en wij zelf door de goede zorgen der Be Quickers onder dak waren gebracht, hebben alle deelnemende elftallen een bioscoop bezocht, waarvoor in allerijl onze gastheren hadden zorg gedragen. De wedstrijden. Om 10 uur op de eerste Pinksterdag konden wij aantre den tegen Be Quick, waarvan de spelers ook alweer stuk voor stuk meer uit de kluiten gewassen bleken, dan onze jonqens en in het begin leek het er erg op, dat wij inge maakt zouden worden. Doch met kunst en vliegwerk werd de stand tot rust blank gehouden. Meer en meer kwamen onze jongens beter los en zowaar na 10 minuten spelen, kreeg Daantje Perton een corner te nemen, die zo schoon langs de paal werd aangegeven, dat bij het wegwerken de Be Uuick- back de bal in eigen doel speelde. Dit inspireerde de jongens tot grotere daden. Noq geen 5 minuten later, werd na goed combineren, André in de gelegenheid gesteld om te doelpunten, maar ziende, dat Tonny Bookelmann een iets gunstiger positie innam, stapte hij kalm over de bal heen en Tonny loeide het ronde ding in het net. De verdere stormloop van Be Quick mocht door het stugge verdedigen van Bram Arnoldus en Jan van de Werff niet meer baten. Hierna hadden wij enige rust en wij konden het spel van onze a.s. tegenstanders eens in ogenschouw nemen en wel in de wedstrijd Velocitas tegen Willem II. Het zeldzaam enthousiaste spel van de Zuiderlingen mocht tegen het snelle en technisch goede spel der Groningers niet baten. Met 42 moesten zij het onderspit delven Wetende, wat deze Groninger knapen in hun mars had den hielden wij vooruit een bespreking en wel om het spel zo open mogelijk te houden. Van veel krachtsverschil tussen Velocitas en A.F.C. was geen sprake en ware het niet, dat een verwonderlijke penalty Velocitas in de gelegenheid stelde de score te openen, dan was het zeker niet uitgeslo ten, dat een gelijk spel door ons uit het vuur zou zijn ge sleept. Het tweede doelpunt van de Groningers was een juweel. De volgende dag traden wij aan tegen Willem II en waar Paul Meijer wegens blessure moest worden vervangen en joop Veen opgesteld in de voorhoede moest invallen werd de middenlinie „lek", waarvan de Zuiderlingen een dank baar gebruik maakten. Ook deze wedstrijd ging met 20 verloren. Wij hebben verder genoten van de finale tussen Velocitas en G.V.A.V:, welk jeugdvoetbal zeker niet onderdoet voor wat de Junioren van Ajax, D.W.S. of Volewijckers laten zien. G.V.A.V. won deze harde en snelle wedstrijd gedeci deerd en werd winnaar en verdiend van dit gezellige tournooi. Het ligt niet in mijn bedoeling alle spelers de revue te laten passeren, doch voor enkele invallers wil ik een uit zondering maken. Carl Beyer heeft prima gespeeld in alle drie de wedstrijden en deed het gemis aan Fred van Soomeren niet voelen. Keeper de Boer was zeer goed en Zijn opstellen trok zelfs de aandacht van verschillende bestuurs leden van andere verenigingen. Bram Arnoldus, van jou heb ik plezier gehad om je stugge verdedigen en het vele werk dat je hebt verzet. Voor de lichtere spelers, als Joop Veen en Wim v. d. Hurk ging het te hard en Wim kon zijn techniek daartegenover niet uitbuiten. Al met al hebben de jongens een paar gezellige dagen ge had, die zij stellig niet gauw zullen vergeten. Mij rest nog namens A.F.C. de pleegouders, die onze jongens zc'n prettig tijdelijk tehuis hebben bezorgd harte lijk dank te brengen. Wij vertrouwen, dat dit eerste optreden van A.F.C.'s jeugd voor Be Quick een aanleiding moge zijn bij een vol gend tournooi eens een (wat de leeftijdsgrens betreft) A.F.C. Junioren-elftal uit te nodigen. Nogmaals Be Quickers: onze hartelijke dank voor Uw vriendelijke uitnodiging, voor Uw prachtig en goed bezet tournooi, waaraan wij de prettigste herinneringen zullen bewaren HOLTERMAN. RUILNUMMERS - Bevriende clubs wordt verzoebt, bun clubbladen uitsluitend te zenden aan Mr. A. Eysvogel, Valeriusstraat 6, Amsterdam-Z.

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 18