Schakel I eestliecl >//7? me begunstiging van onse Adverteerders, houdt de Schakel in stand. te brengen, deze mengeling van ernst en luim, welke de A.F.C. ons heeft geschonken en in de Schakel is vastge legd! Ernst en luim. Ernst en luim! Sta mij toe, waarde lezer, dat ik mijn oude stokpaardje weer eens bestijg. Lees die oude jaargangen door en steeds maar weer voelt ge, dat in de combinatie van voet balclub en sociëteit onze sterkte, maar óók onze zwakte lag. Het is een feit, dat de sociëteit de falende voetbalclub heeft staande gehouden, doch het is zeker niet minder waar, dat zij ons juist die extra en daarom doorslaggevende inspanning heeft doen missen, waarmede anderen ons zijn voorgestreefd. Vergeef mij, wanneer ik bij dit Schakel-jubileum- dit pro bleem weer heb aangeroerd. Wanneer je zelf jarenlang deze controverse zo intens hebt gevoeld en getracht de gulden middenweg te vinden, wanneer je eerst maandelijks en later, toen de omstandigheden dit noodzakelijk maakten, wekelijks, ondanks de steeds maar weer terugkerende teleur stellingen de Schakel hebt benut, om óók A.F.C. de weg te doen bewandelen, welke anderen en met succes ons zijn voorgegaan vroeg ik niet steeds: waarom Zij wél en wij niet? dan blijft de gehele A.F.C.-geschiedenis nu een maal voor je in dit probleem van vorm en inhoud besloten liggen. Maar laten we dankbaar zijn, innig dankbaar, dat we ons over dit zilveren Schakel-jubileum mogen verheugen. Vooral dankbaar aan hen, die hun tijd en kennis met onblusbare liefde voor onze A.F.C. daaraan hebben gegeven. Het zou teveel zijn' al die werkers afzonderlijk te huldigen, een Piet Vermeulen, Sijmen Wit, Jaap van Nek en last but not least Jo Wijnand. Natuurlijk zou ik er veel meer moeten noemen. Zij zijn het op eri top waard, b.v. Bonkink met zijn vele werk voor de wekelijkse Schakel, het Koggeschip met Toon van Seventer en later van Trigt, alsmede Jo Nestelroy. die de uitgave resp. van de maandelijkse en de wekelijkse Schakel onder de moeilijkste omstandigheden mogelijk maak ten. Ook de vele ongenoemden gelden niet minder onze har telijke dank en welverdiende hulde. Zij allen kunnen met tevredenheid en voldoening op hun werk terugzien. Het is niet tevergeefs geweest! Rubriek voor Familieberichten, vraag en aanbod, enz. Prijs50 cent per regel. Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze dochter DOROTHEA SOPHIA ANNEKE J. Meijer A. M. G. Meijer-Vetter Amsterdam, 26 Juni 1947. Jo Wijnand. Wie zal het mij euvel duiden, wanneer ik voor hem een uitzondering maak? Wat waren we niet trots op onze Schakel, in het bijzonder op onze jubileum-uitgaven, om van het Gouden Boek maar niet eens uitvoerig te spre ken? Liet de gehele A.F.C.-familie niet vol trots de glorie van Jo Wijnand's voortreffelijke werk op zich afstralen? Onder zijn redactionele leiding heeft ons clubblad zijn jaren van hoogste bloei beleefd en werd het een der best geredigeerde clubbladen genoemd. Was dit alleen te dan ken aan zijn uitzonderlijke, sprankelende journalistieke gaven? Immers neen! Natuurlijk waren die onmisbaar, maar zij werden gestimuleerd door zijn onstuimige liefde voor A.F.C., door zijn gezonde eerzucht om tenminste in de kring der clubbladen zijn vereniging aan de spits te doen gaan. Dat was hét geheim! Moge het hem daarom gegeven wezen, nog vele jaren te mogen medewerken om óók door de A.F.C.-Schakel te trachten A.F.C. terug te brengen op de plaats welke wij eens reeds met ere hebben ingenomen, n.l. medestrijder te zijn om het Kampioenschap van Nederland! En dat hij de vervulling van dit ideaal nog mag mee maken ook! Jo, hartelijk bedankt en gefeliciteerd met je zil veren Schakeltje door I. H. GALAVAZI. Wijze: „Cheerio Holland'. 't Is een kwarteeuw- geleen, dat de Schakel verscheen Het clubblad van de A.F.C. De trots van ons allen, ja ik zeg het met recht. Een waarlijke baken in zee! De Schakel geeft ons 't maandelijks gebeuren Met humor, correctheid en pit, Ja 't is een mirakel Die A.F.C.-Schakel Omdat er zoon liefde in zit! Refrein: Zet hem op, zet hem op! Hijs de rood-zwarte vaan nu in top. We vieren feest van het Schakel-festijn We zijn trots op ons blad en we mogen dit zijn. Want het is toch een reuze-orgaan Altijd fris, sportief en spontaan Laat Wijnand dus pennen En Paffen maar rennen Dan kan het nooit slecht met ons gaan! 2. We beleven dankbaar het feest van ons blad Waaraan ons hart is verpand De Schakel, die zo mateloos versterkt De dierbare vriendenband Die ons dikwijls doet lachen en de moed er wel inhoudt Bij zorgen of bij tegenspoed, Want dan is de Schakel Een waarlijk mirakel En geeft je weer hoop en weer moed! S. L. WIT i 12

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 12