Café R estaurant Naar Scandinavië Amstelveenseweg Begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. VAN vele zijden werd mij het verzoek gedaan om eens iets te schrijven over de tour van het Amster damse elftal naar Scandinavië, waaraan ook onze keeper Ties en ondergetekende hebben deelgenomen. Vermoedelijk zal dit verzoek gedaan zijn om onze „Schakel" te vullen of om onze jongens in A.F.C. aan te sporen tot grotere voetbalprestaties, zodat ook zij eens in de toekomst uitverkoren zullen zijn, iets dergelijks mee te maken. (Het laatste! Red.). Dinsdagmorgen 6 Mei des morgens te 7.15 uur begaf het gezelschap, bestaande uit 14 spelers en 10 officials, welk aantal later uitgroeide tot 14, zich aan boord van een „Douglas" voor de reis naar Kopenhagen. Voor acht onzer was dit de luchtdoop, hetwelk werd vastgesteld door de heer Roskam op de hem bekende wijze. Dat onze K.L.M. schitterende service verleent wist li allen zeker reeds, dus vielen de lieve stewardessen ook in onze smaak. De reis verliep zeer vlot. We daalden dan ook precies om 10 uur op Karlstad en werden vandaar naar Kopen hagen gebracht, waar de K.L.M. ons in contact bracht met de Kopenhaagse Voetbalbond. De ontvangst in Kopenhagen was in één woord af. Die zelfde middag inmiddels was ook ons lid, de heer Hauber aangekomen werd door ons een krans gelegd op de begraafplaats van de slachtoffers van het Deense verzet. Daarna rusten in het hotel met 's avonds de wedstrijd tegen Kopenhagen. De uitslag wist U reeds. Deze was 33. Dit was misischien wel iets tegen de verhouding in, maar dank zij het phenominale keepen van Herman v. Raalte en het goede spel van Verhagen bereikte Amsterdam dit eer volle resultaat. Het stadion was prachtig en de kleedkamer een waar paradijs voor iedere voetballer. Na afloop diner met de gastheren, waaraan ook onze gezant, Jhr v. Lennep, aanzat, die een zeer geestige speech hield. Bieden wij hier onze' gasten wat te drinken aan in Scandinavië zetten ze je het ene gerecht na het andere voor. Het einde van het „etentje" was dan ook eerst om 12 uur waarna een ieder „min of meer vlot" naar het hotel „afzakte". De volgende morgen ontvangst op het stadhuis, waar de burgemeester van Kopenhagen ons ontving. Als dank voor alles voegde Corry v. d. Hoeven hem toe, dat „National scheermesjes" absoluut de beste zijn, wat deze burgervader (met een lijvige baard) met een gulle lach aannam. Toen een „etentje" in een prachtig strandhotel aan de boorden van de Oostzee, waarna we na afloop ontvangen werden op de Nederlandse Ambassade, waar w,e met de Nederlandse kolonie een gezellig samenzijn hadden. Hier konden wij vooral de speech van de heer Staal bewonderen, evenals de speech die de heer Hauber tot de spelers hield, waarbij hij er op aandrong vooral geen borreltje te nemen, wat dan ook prompt niet gebeurde. Toen gingen wij naar het vliegveld, waar wij een diner kregen van de K.L.M., wat wij halverwege moesten afbre ken, omdat wij naar Stockholm zouden vertrekken. In Zweden Onder de bekwame leiding van Viruly verliep ook de reis naar Stockholm zeer vlot. Prachtig was het vliegen over het helverlichte Stockholm. Tot zeer veel ongenoegen van de hotelhouder wenste geen der spelers meer te eten, wat de goede man opvatte als een belediging, wat het toch heus niet was. De volgende morgen inkopen doen. Maar na een paar Nylonkousen en een pakje sigaretten plus een stuk zeep was ook deze vreugde weer voorbij. Daarna een prachtige boottocht dwars door Stockholm en toen belandden wij in een restaurant, dat geheel in een rots uitgehouwen was, waar wij een prachtige lunch kregen. Des middags rustten wij voor de strijd tegen Stockholm. De Zweden waren belust op revanche van de 31 neder laag in Amsterdam. Zij zijn daarin geslaagd door van ons met 40 te winnen. Volkomen verdiend, want in alle onderdelen van het spel waren Zij onze meerderen. Schitte rend positiespel, razend snel uitgevoerd, een lust voor het oog. Maar voor een hogere score misten zij een schutter en stond weer Herman in de weg. Phenomenaal was het werken van v. Raalte wat moet dat voor iedere speler een geruststelling zijn, met zo n keeper in je elftal. Daarna een allergezelligst diner in het Tennis-stadion, waar onze gezant de heer Texeira de Mattos voor onderge tekende een paar prima Schiedamse borrels liet aanrukken, daar Aquavite niet te drinken is. Doodmoe tolden wij om twee uur in ons bed en om 7 uur moesten wij weer present zijn voor de terugreis, die minder vlot verliep door de vele remous die wij ondervonden. Blij waren wij allen, toen wij weer in Mokum arriveerden Daar wachtte ons een verrassing, want op het laatste moment waren er in Kopenhagen een kist en een pakket ge bracht, dat uiteindelijk voor ieder 14 eieren en een kilo kaas bevatte, een prachtige geste van onze Deense vrienden. Het waren prachtige dagen geweest. Dank aan de A.V.B. en alle officials voor hun prettige omgang, :peciaal ons lid Hauber, voor de wijze waarop hij ons, spelers, heeft ver zorgd. Ik wil hiermede eindigen en hoop dat ik aan de wens van de redactie voldaan heb. Wel hoop ik in de toekomst nog eens naar Stockholm te gaan, maar dan met A.F.C., die ze daar helaas alleen maar willen ontvangen als eerste klasser, en zover zijn we nog niet. Maar wat niet is kan komen! D. DISSELKOEN. Van hoek Stadionplein

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 8