het öeRöe maandelijks jeuqöoveRzicht begunstiging van onze Adverteerdershoudt de Schakel in stand. VAN dit elftal valt over Mei zeer weinig goeds te melden. Het zoet der overwinning is ons in bijna elke wedstrijd zeer na aan de lippen geweest, maar zelfs een ver uitgestoken tong vermocht niet één korreltje naar binnen te zuigen. In chronologische volgorde waren onze prestaties aldus: 11 Mei Hilversum 2A.F.C. 3 15 Mei A.F.C. 3—D.W.S. 3 18 Mei D.O.S. 3—A.F.C. 3 26 Mei U.V.V. 2—A.F.C. 3 2—0 3—3 2—1 4—2 Gelukkig maar, dat het seizoen voor ons beëindigd is zonder een verlengstuk in de vorm van degradatiewedstrijden. Het lijkt me onnodig om onze prestaties te commentariëren, want ten eerste ligt dit niet op mijn weg en ten tweede hebben de „goede knapen van het derde" de er onver mijdelijk bijkomende, raadgevingen volgende winter reeds lang weer vergeten. Wel moge ik constateren, dat het vooral het gebrek aan schutters is geweest, dat ons de das heeft omgedaan. Ik wil dit stukje niet beëindigen zonder er mijn plezier over uit te spreken, dat Luuk Nijdam weer aardig ter been vis en zelfs met enig optimisme over het a.s. seizoen spreekt. Ook wil ik de leden der elftalcommissie, die het derde weer prima bijgestaan hebben van deze plaats af hartelijk be danken. En tenslotte een woord van erkentelijkheid voor Jb. van Nek, die ons door zijn morele steun zeker driekwart van or,s puntenaantal heeft helpen veroveren, en voor W. van Dijkhuizen, voor zijn haast foutloze leiding van de wedstrijd D.W.S. 3A.F.C. 3. (Dit was dan ook de enige wedstrijd in dit seizoen waarbij ik de toss gewonnen heb). Tot volgend seizoen. AANVOERDER IT jeugdoverzicht wil ik beginnen met een hartelijke I gelukwens aan onze kampioens-elftallen; het derde J en vijfde adspiranten-elftal. Van het vijfde elftal stond reeds na enige wedstrijden vast, dat het kampioen zou worden, een score van 107 vóór en 2 tegenpunten wijst wel op het ontbreken van serieuze tegen stand, maar de jongens hebben ze toch maar bijeengeschopt en ik ben er zeker van dat uit dit ploegje een aantal goede voetballers zal komen. Het derde elftal had het zwaarder en heeft met S.D.W. en ware nek-aan-nek-race gehouden. Pas in de laatste wed- strd viel de beslissing, maar dan ook afdoende! Met 70 werd van Swift II gewonnen en van Dijk en zijn vrienden waren kampioen. In dit elftal spelen een paar behoorlijke voetballers die zeker wel in een hoger elftal opgesteld had den kunnen worden maar die de Jeugdcommissie om de een heid niet te verbreken toch in het derde had gelaten. De praktijk heeft haar in het gelijk gesteld: het derde is kam pioen geworden, voornamelijk door de uitstekende samenwer king. Tussen de bedrijven door hebben ze ook nog kans gezien het V.V.A.-tournooi te winnen, ze kunnen met trots op dit seizoen terugzien. Ook de leiders de Granje en v. d. Heul feliciteer ik hierbij met het door hun elftal behaalde resul taat. Wij kunnen het werk van onze jeugdleiders niet genoeg waarderen, de één is zo gelukkig om een kampioenselftal te krijgen en de ander een elftal dat steeds verliest. Maar altijd staan ze klaar om onze jongens te vergezellen en ik weet uit ervaring dat het niet meevalt om des morgens om tien uur in Buiksloot of Duivendrecht te zijn. Zij hebben het echter voor hun jongens en A.F.C. over en dank zij hen heb ben onze 11 jeugd-elftailen regelmatig kunnen spelen. De Junioren I verspeelden hun laatste kans door een nederlaag tegen De Volewijckers. In het V.V.A.-tournooi kwamen zij echter weer goed voor de dag, met één over winning en twee gelijke spelen en slechts één nederlaag wer den zij op het nippertje voor de finale uitgeschakeld. Op 25 en 26 Mei waren de; Junioren I te gast bij Be Quick te Groningen. Uit de enthousiaste verhalen van de jongens heb ik opgemaakt, dat de ontvangst uitstekend was. Daar de leeftijdsgrenzen in het Noorden anders gesteld zijn dan bij ons, moest het elftal gewijzigd worden. Desondanks hebben onze jongens goed gevoetbald en met een beetje minder pech hadden ze het misschien tot de finale gebracht. Afgezien echter van het sportieve resultaat hebben onze jongens een paar bijzonder prettige dagen in Groningen doorgebracht en van deze plaats af dank ik onze vrienden in Groningen voor de hartelijke ontvangst die zij hun bereid hebben. Van de andere elftallen is niet veel te vertellen, alleen ons le adspiranten-elftal behaalde twee overwinningen waar van de laatste op D.W.S. zeker de mooiste was. De in dit elftal aangebrachte wijzigingen bleken evenveel verbeterin gen te zijn. Ik besluit dit overzicht met de wens dat al onze jeugd spelers, hetzij door hun eindexamen, hetzij door hun over gangsexamens komen. Het beste jongens' en veel geluk met spieken! KUGGELEIJN Sr. 6

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 6