BORRELUUR ïoekmty f van 5-7 - (I. 0.60) BAR-DANCING DIR. M. VAN HUIZEN Oud-bedrijfsleider SAVOY naast CITY-THEATER begunstiging van onze .Adverteerders, houdt de Schakel in stand. „George" gaat de Arsenal verlaten. George Allison, op volger van wijlen de grote Chapman. Een manager uit dui zenden, een groot verlies voor de Londense club. Maar Allison keert weer tot z'n oude liefde terug. Hij wordt weer Europees correspondent van de „American Weekly een Zondags magazine met een oplaag van 9.000.000 copies Ik denk dat Allison toch liever deze „baan" terug had, dan baasje spelen over de beroepsvoetballers van de Arsenal footbal Club En vóór 1939, in welk jaar Allison manager van de Arsenal werd, was hij al aan American Weekly verbonden. Tom Whittaker, oud-trainer van het Engelse elftal, wordt z'n opvolger. Maar weer terug naar mijn vriend Frank Coles. Een van de weinige Engelse correspondenten die ruiterlijk erkende dat Zwiserland zijn fraaie 10 overwinning te Zurich dubbel en dwars verdiend heeft en Engeland zelfs geen gelijk spel verdiende. De Zwitsers hadden een plan opgesteld om de Engelse voorhoede zoveel mogelijk te blokkeren en dat plannetje is opgegaan. De linkshalf Bocquet zou Matthews schaduwen, waardoor Steffen zich met mijnheer Tommy Lawton kon bezig houden. Nu werd Lawton wel heel erg door Carter en Manion in de steek gelaten, maar Steffen komt de eer toe, Lawton uit zijn spel gespeeld te hebben. De zwakke plek was ver der H ardwick, de aanvoerder, die vrijwel de gehele match heeft staan knoeien. Ook het kleine veld acht Coles geen verontschuldiging (wat de anderen nog wel proberen). Na afloop kregen de 35.000 toeschouwers zowat een soort delirium van vreugde. Hoeden af voor Zwitserland Eerste Pinksterdag trad Engeland wederom in het strijd perk. Dit keer te Lissabon tegen Portugal. Het geschokte prestige diende hoe dan ook goed gemaakt te worden ende Portugezen werden „het haasje". En hoe! Met 100 kregen zij een voetballesje. En „fijn" gekonkeld hebben ze ook nog. Want toen het spel 30 minuten oud was en Engeland met 40 leidde, verdwenen de keeper en rechtsback, die door anderen ver vangen werden. Gewond waren de heren helemaal niet. Wel protesteerden de Engelse officials, maar plotseling ver stonden de Portugese leiders geen Engels! De match werd onder een gloeiende zon in een propvol stadion gespeeld. Er waren 60.000 toeschouwers, elk had een zitplaats (oh Dick Bessem!). De kosten van het stadion waren 300.000 en de helft der toeschouwers bestond uit dames, gekleed in de duurste zomertoiletten. Maarer was een grasveld, gelijk Wembley. En dat was natuurlijk de dood dier Zuiderlingen. Matthews, Lawton, Mannion en Mortensen, die Carter verving, deden met de bal wat zij wilden. Het „regende" doelpunten. In 12 minuten al 30, rust 60 en daarna wTat „gallery" play. Finney wedde met Matthews dat hi] eerst drie man zou passeren om daarna te scoren, Matthews dacht:

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 14