voetBAl in enqelAnö /fip. CLICHÉ'S TA 1 TON fiiSd WILLEMSTRAAT mm fmrnsmmKmrnm wmmmm |L«I 80* 43-45 Vw/ J3egunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. HkV v. Nek en Brada, welke volgens hun zeggen nog zakelijke besprekingen hadden te voeren per bus naar Assen. Wij ont dekten hier een gezellig uitziend tentje en vaardigden Jan en Arie af om met de kastelein onderhandelingen te gaan voeren of hij in staat zou zijn onze dorstige kelen te laven. Vanuit de bus aanschouwden wij de beide Heren met een onversneden oude voor de toonbank, maar toen de rest van het gezelschap aanstalten maakte de zaak binnen te treden, was het mis en bleek de kastelein ons niet te lusten Even verderop ontdekte Arie een ander etablissement en de naam „Tijger" scheen wonderen te doen. Deze tijger, in het dagelijks leven een lam gelijk, jongleerde met grote bladen als een volleerd kellner door de zaal en na een „uurtje van gijn" trokken wij wederom naar het Zuiden, Zwolle- waarts. Hier werden wij door de Zwolleneezen geïntrodu ceerd in een gelegenheid welke ons zeer geschikt voorkwam en ook later zeer geschikt bleek. Onze dorstige kelen en hongerige magen werden hier afdoend gelaafd, doch toen kwam het moment, waarop wij de ontstellende mededeling ontvingen, dat de boel werkelijk schoon op was. Goede raad was duur, doch de redding kwam intijds opdagen. Familieleden van Zwaaier kwamen de tent met een bezoek vereren en zij waren zo vriendelijk Arie op zijn eerlijke ge zicht enkele kruiken te willen lenen, welke dan ook prompt werden opgehaald. De tocht van Zwolle verliep zeer rustig; moeheid begon een woordje mee te spreken. Een kleine omweg naar Bilt- hoven bracht eerst Benito naar huis en na een half uur ver lieten de Huizerboeren en Naardenezen het gezelschap. Een uitnodiging tot het gezamenlijk vieren van een verjaar dag scheen niet tot de slaperige hoofden door te dringen. Origineele Chineesche Schotels Prima Chineesche Lunch 2.10 Chineesche thé-complèt. CHINEESCH RESTAURANT Vijzelstraat 72, Amsterdam-C., Telef. 34409 Al met al een dagje van werkelijke veteranen-pret. Het veteranen-seizoen is nu ten einde. Het wachten is nu nog op de beruchte algemene vergadering van veteranen. Wel zullen meerdere zg. „klasse-veteranen" er rekening mede moeten houden, dat zij het volgend jaar gezien hun prestaties naar het „B-elftal" zullen afzakken, slechts de bestuursleden zijn als van zelf spreekt zeker van hun Plaats! VETERAAN. r f N een zwak ogenblik heb ik aan de roep stem van de hoofdredakteur (ik mag die nieuwe spelling wel!) gehoor gegeven om nog één keer een „stukkie" over voet bal in Engeland (en daarbuiten) te schrijven. Maar laat het hem, mitsgaders zijn eminen te staf medewerkers voor gezegd zijn, onder getekende verder, dat betekent gedurende dé zomermaan den, met rust te laten, want niemand maakt mij nog wijs, dat, •■de lezer nog belang stelt in Engels League voetbal. Weet U, wie naast schrijver van dit artikel ook „z'n buik vol heeft" van voetbal? De Engelse voetballer himself n.l. Die snakt naar rust. Want nog steeds moet hij zich elke dag melden. Komt hij niet trouw opdagen dan zwaait er wat. Maar voor de meeste spelers is het seizoen nu op één oor na gevild en kunnen zij van een welverdiende rust ge nieten. De verhoogde „summer-pay" a 10,per week wordt de heren thuisgebracht. Doch heel veel profs zoeken zomerwerk, in de mijnen, in hotels, in autobedrijven of fabrieken, kortom zij trachten er wat bij te verdienen voor hun gezin. Want het leven in Engeland is duur (waar niet?) Over Glasgow zal ik maar niet meer schrijven. De Engelse pers noemde het Continentale team „de toren van Babel". De F.I.F.A, heeft intussen een aardig kasgeldje ontvangen en kan zich voorlopig wel redden! Lees zo juist dat de F.A. 25.000,— schoon heeft over gehouden, een goed boekjaar derhalve. Wel aardig is de voorspelling van de Daily Telegraph van des morgens 10 Mei (dag dat de match gespeeld werd) weer te .geven' „Het Continentale elftal verliest. En met sprekende cijfers. Vóór half-time zal het Britse team zeker met een verschil van drie goals de leiding nemen. Dit continentale elftal heeft nimmer samengespeeld, de spelers verstaan en begrijpen el kaar onderling niet. Lawton zal de meerdere van Parola blijken en ten slotte: mocht het spannen, dan zal de be roemde Hampden roar de Continentalen de das om doen!" Je moet maar kijk op de zaak hebben! EnFrank Coles is een kenner. 13

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 13