veteR^nen lief en leeö SCHILDERIJEN ETSEN TEEKENINGEN WILLY NESEKER POKIN 122 AMVTEPDAM TEL* 37678 bij c^een gehoor IC 2952-651 Begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. n I A een maandenlang voetballoostijdperk tra den de veteranen op een enigszins op voor jaar lijkende Zaterdag weder op en wel tegen Black-Devils. Deze wedstrijd liep op een verschrikkelijke nederlaag uit, welke voor een gedeelte is toe te schrijven aan onvolledig heid. Meerdere vaste klanten voelden zich blijkbaar nog niet geheel fit en durfden het nog niet wagen hun jaeger-onderpakken met lange pijpen te verwisselen voor de ietwat luchtiger voetbalplunje. 1 e hopen was geweest, dat de veteranen door hun respectievelijke echtgenoten met warme sloffen en wollen doeken om waren thuis gehouden, want de reputatie welke het veteranenelftal in het kamp der tegenstanders tot nu toe genoot, heelt de al- gelopen weken een geweldige knauw gekregen. De strenge training, waaraan allg. veteranen onderworpen zijn, bleek ave rechts te hebben gewerkt. Vooral wat uithoudingsvermogen aangaat zijn zij er niet op vooruit gegaan; de bedompte lucht in diverse bekende lokalen, waar vaak meerdere _SPC" Iers bijeen kwamen voor de vereiste mentale training heelt kenbaar fnuikend gewerkt. Strenger ingrijpen door de lei ding, welke ook thans weer het goede voorbeeld heeft ge geven is hier een dringende eis. Onze tweede wedstrijd vond plaats aan de Spaarndammerdijk tegen onze oude D.W.S.- vrienden. Ondanks manmoedige pogingen van onze links buiten, welke op een moment harder liep dan zijn eigen benen en hieruit een paar gevoelige knieën overhield, ging een tot tweemaal overgenomen, ten onrechte op appeleren (hoe kan dit nu bij scheidsrechters!) toegekende strafschop, het tweede ontstaan uit eeni bliksemsnelle switch. Wat ons opviel was, dat de medespelers van Heer Lawton met zijn spel niet geheel ingenomen bleken te zijn. Innemend bleken enkele Heren na afloop wel te zijn. Naar Groningen Van Be-Quick Groningen ontvingen wij de eervolle uit nodiging op Hemelvaartsdag deel te nemen aan een door haar uitgeschreven veteranen-tournooi. Bij informatieve be sprekingen met de verschillende spelers bleek, dat er niet één was welke die dag iets anders omhanden had. Allen moesten en zouden mee naar Groningen voor de kermis en de mollebonen en zo startten wij dan des morgens te half zes met een bus vol spelers en supporters Groningen- waarts. Na onderweg nog enkele buitenmannen te hebben opgepikt vertrokken wij te half zeven volgeladen van Soest- dijk. De bus (niet de inzittenden) bleek nog al dorstig van aard te zijn, ieder kwartier stopte het ding en het wilde niet verder, alvorens het een emmer vocht had ingenomen. Arend en v. d. Velde, de Zwollenezen, begonnen ietwat onrustig te worden, toen wij hun durp naderden en zij brachten ons in een werkelijk net café voor de ochtend koffie en wat dies meer zij. Schuchter bestelde een enkeling een ochtenddrankje, doch de spelers onder het alziend oog van het bestuur - durfden dit nog niet aan. Na een gezellige reis bereikten wij te elf uur het Be-Quick- Stadion en wij hadden nog even tijd de benen, te strekken alvorens in het strijdperk te moeten treden. De behaalde resultaten waren niet daverend. Wij wonnen van P.E.C.. ook deze wedstrijd verloren. Wij hadden het genoegen onze nieuwe ,,vice" als speler in ons elftal aan te treffen, welke ons wederom versteld deed staan door zijn geweldige kop pen en metersverre flensen. Na afloop hadden wij eerst in de D.W.S.-tent, later voortgezet bij „tante Corrie" een gezel lig babbeltje met enkele oer-D.W.S.ers, waarbij weer enkele werkelijk beleefde wederwaardigheden van „looie Gerrit ons paf deden staan, terwijl ook de visserij weer een kans van slagen bleek te hebben. De week daarop hadden wij het genoegen een partijtje te spelen tegen een scheidsrechters-elftal, dat als aanvalsleider Lawton had opgesteld. Wij legden, zodra dit bekend werd. het zwaartepunt in de verdediging, niettemin slaagde dit heerschap er in een tweetal doelpunten te fabriceren, één uit doch verloren van Be-Quick en Tubantia, maar dit was niet de ergste tegenslag. Na afloop der wedstrijden spoedden wij ons stadwaarts, waar volgens vriend Jan alles te krijgen zou zijn. Hij zou ons wel even introduceren, met het gevolg, dat alle établissementen bleken te zijn opgepropt met buitenlui, terwijl voor de inwendige mens slechts thee en limonade te verkrijgen was, zulks op last van de politie. Zuidwaarts Daar wij nu niet naar Groningen waren gegaan om thee te drinken werd besloten onder leiding van Zwaaier Zuid waarts af te zakken, waarbij hij ons allerlei te verwachten heerlijkheden op de mouw trachtte te spelden. Daar wij echter in Arie veel vertrouwen stellen togen wij zonder Dis, 12

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 12