Na de slag Kort familiedrama J3egunstiging van onze lUoerleerders. houdt de Schakel in stand. Het tweede elftal onder leiding van Jan Meyer Jr., boert het ook best en zal zeer zeker dit seizoen een rol van be tekenis gaan vertolken. Het derde elftal staat onder de kundige leiding van onze vitale Old Pete Sanders. Ook dit begon met een overwin ning. Het eerste elftal speelde zijn eerste wedstrijd tegen V.R.A., hetgeen een draw tot resultaat had. Wim Staats heeft het als captain nog steeds niet gemakkelijk gehad. Ook dit jaar zal het niet gemakkelijk vallen het eerste in een vrij zware competitie een goede plaats op de ranglijst te be zorgen. De aanval schijnt iets minder flitsend dan vorig jaar, daarentegen schijnt het batten aan kracht te hebben gewonnen. Hoofdzaak is echter, dat iedereen een prettig seizoen speelt en zich op de momenten, dat het nodig is, vol ledig geeft voor zijn sport. Over gebrek aan belangstelling zullen wij dit jaar niet te klagen hebben. De ontijdige afloop van ons eerste voetbal elftal brengt slechts meer belangstellenden naar het Twentse Bank-veld. Al met al hoopvolle, levenslustige klanken, die de naam van A.C.C. werderom op veler lippen zullen brengen. BESTUUR A.C.C. A stopt korzelig zijn pijpje Ma breit foeterend een sok En de kat zit maar te blazen Kippen zelfs boos op stok Zoonlief met gezicht als onweer Baby trekt een pruilend snuit Oudste dochter maakt heel nijdig plotseling verloving uit. „Wij gaan vanavond met zijn allen maar een keertje vroeg naar bed" beveelt Pa, terwijl Mamaatje woest een nieuwe steek opzet Heel 't gezin is uit zijn voegen Waarom wordt er zo getreurd was er inbraak, brand of ruzie en Wat is er toch wel gebeurd? Wat is er voor wereldschokkends Waarom wordt daar zo gemord? Wel, eenvoudig, A.F.C. kwam dit jaar slechts één punt tekort N. EVERSHARP 2EEBURGIA kampioen, of te wel feiten zijn feiten. En weder is de mogelijkheid om le klasser te worden in rook opgegaan. De deur werd echter wel hard achter ons dicht geslagen. Kismet? Natuurlijk. Voor de wedstrijd en in het begin daarvan werd op de Eretribune al gebruld ,,Hup Kam pioenen". In het weekblad „Sport" werd de wedstrijd A.F.C. Z.F.C. in het Stadion aangekondigd, met een zekere ten- denz ten gunste van A.F.C. „Het Parool" gaf in zijn aankondiging van deze strijd ook al een hint in de A.F.C.-richting, and laat not least, had ondergetekende de moed, in de voetbalpool van de „Sport A.F.C. als winnaar aan te wijzen, en om A.F.C, meteen kampioen te maken liet hij West-FrisiaZeeburgia in een draw eindigen. Als het noodlot zo wordt getart, brrrr. dan moet de kans op een koude douche zeer groot worden. Maar dat nu juist „the Nose" himself de bovengenoemde deur zo hard meest dicht slaan, vind ik op zijn minst ge nomen sneu. De morele kater zal dan ook wel een paar dagen aan houden. Bergen werk had hij weer verzet, was echt de ziel van zijn meespelers en als beloning „dat". Afgezaagd wil ik niet worden, want ieder jaar zal wel worden verkondigd, maar toch „next year better", en be denk wel heren, kampioen of niet, m.i. wordt K.F.C. toch eerste klasser. Deze knapen zullen zich in hun huidige-vorm. dit jaar de kans niet van hun maisboterham laten afsnoepen. Proficiat Zeeburgia; ik voorspel „I see you later". Laat dit een pleister op de wonde zijn, voor de elf rood zwarte heren. Geef elkaar een poot, en beloof elkander, wat twee ach tereenvolgende jaren niet kon, het derde jaar moet gebeuren. 3 X is scheepsrecht. De voetbalvacantie begint dus. en men kan dus nu de collega's in het zweet huns aanschijns zien zwoegen in de vervlóekts p.d.-wedstrijden. Met het A. R. O. L.-tournooi begint het spel weer. En dan regelrecht op het afdelings-kampioenschap af, enz. Dan geen nodeloze steken laten vallen tegen Spartaan en Alkmaarse Boys. Iedere wedstrijd is daar belangrijk. Gaat zwemmen. Tot ziens. Aan het bestuur van A.P.C. Gaarne hopen wij, A.F.C. aanhang, dat bij de komende A.R.O.L.-wedstrijden, wij, niet meer op het zondaarsbankje, regenbuien moeten trotseren. Dan maar AJR.O.L. in het Stadion. Zal de Directeur wel goed doen. Tot aan het nieuwe kolenseizoen, en dat A.F.C. door enthousiasme, techniek en overwinningen ons mag verwar men, om zo ons a.s. huisbrandtekort behoorlijk aan te vullen. Ik groet LI allen zeer. DE MAN LANGS DE LIJN.

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 11