Amstet BI6R crncket U NATUURLIJK OOK! NEDERLAND DRINKT Begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. waarin tenslotte een 30 achterstand in een 43 overwin ning werd omgezet! Neen, hoe gaarne wij ook de erepalm hadden willen weg dragen, hoe prettig dat in de eerste plaats (tenminste tegen woordig) moet zijn voor een penningmeester, wij gunnen Zeeburgia het succes volledig en van harte. De stoere Rood-Witten kennen ons tè lang, om niet te weten, dat deze woorden volkomen zijn gemeend, en dat dit geen camouflage van teleurstelling o£ jalouzie is. En gelukkig maar, dat wij ook bij tegenslag nog gezond kunnen denken en schrijven en ons niet zo vlug „hotelde- bootel" maken, wat vooral bij de heersende tropische warmte van zeer nadelige invloed zou zijn op onze gezondheid. Er is geen man overboord; de kampioensoep is alleen wat aangebrand en wij zullen een nieuw potje op het vuur dienen te zetten Iets pittiger en gekruider dan de vorige. Verdiende rust Onze spelers krijgen rust, die zij zo nodig hebben en die zo welverdiend is. Je kunt ook aan över-concentratie gaan lijden. Jongens, die bijna zevenhonderd dagen hun gedachten concentreerden op voetbalvoetbalvoetbaldie jongens herinneren zich plotseling het bezit van een wherry, een kano en een zwembroekje. Heel vaag weten zij nog iets af van een cricketclub, een honkbalafdeling en een onge dwongen leven zonder stopperspil-besognes en nachtmerries van switchende midden-voors en ongedekte buitenspelers. Zij zullen, naast hun redelijk gevoel van spijt, nochtans blij zijn weer eens als normaal mens'' op normale wijze te genieten van zonnewarmte en zomersporten. Wat klinkt het ongelooflijk rijk, thans te kunnen schrijven, dat wij pas over 1Yi maand weer gaan Arollen! Allerminst onze spelers met koeien te vergelijken, maar heeft U wel eens een jong koetje, dat drie maanden op stal stond, de wei in zien dartelen? Dat is een evenement voor zo n dier, dat zijn blij enthousiasme en levenslustigheid te buiten gaat aan de dolste dingen. Zo moet het bij de aanvang/ van het nieuwe! voetbalseizoen óók bij onze spelers het geval zijn. Geen oververmoeide benen en geen hoofden, volgepompt met voetbalvoet balvoetbalEen fris A.F.C.-elftal zal bij de AROL aantreden!Allen blakend van lust, het verloren terrein terug te winrten. Wat zo velen reeds lukte, zal ook ons aloude A.F.C. ééns lukken. Want de „]hr" is en blijft optimist!!!! Jhr VAN ROSSEM DE GAULIN f ET seizoen is stra lend begonnen. Zo- 1 I wel wat het weer betreft, als de re sultaten. De animo is er weer als vanouds. Zelfs het befaamde „herenteam samengesteld uit oudere A.F.C.-ers, met namen als Eysvogel, Sabelson, Piet Sanders Sr, Ben Smits, Max de Bruin, Willem van Vliet, Arie Waayer, Henk Kappelhoff, Jo Bornemann zaaien dood en verderf onder de diverse tegenpartijen. Twee wedstrijden en twee overwinningen. Nu afloop is het steeds „bal". Dan worden „nieuwelingen als Saaf en Joop Hurwits onder bepaalde concessies de geheim zinnige onderdelen van het edele spel bijgebracht. Zoiets als „Spaans in twee weken" is dit „Cricket in drie uur". Met verblijde gezichten ontdekken ze dan, dat het veel moeilijker is, dan het wel schijnt. En van die ontreddering wordt snood gebruik gemaakt om voor hun rekening Schiedam te bevoordelen. Ook de Dames zijn uitermate actief. De oefenkooi kan voor hun bowlery niet tè breed zijn. Als trainers treden Dick Disselkoen en Jo Immig op. Dat herinnert mij de keer, dat er eens een trainer was in A.F.C., die het aanlokkelijker vond de oefe ningen van de dames van nabij mede te maken, dan in de hete zon voetballessen te geven. Zijn aantrekking tot de zwakke sexe werd wel heel onbarmhartig beloond, toen Nel Sabelson op onnavolgbare snelle wijze een bal aan leg afstrafte, echter het cricketbat ruim te ver doorzwaaiend, prompt op de wang des trainers, 's Avonds kwam de man het veld opstrompelen, zijn hoofd in verband, zijn wang wanhopig opgezwollen en in zijn hand de rekening van de tandarts voor het verwijderen van de restanten, wat eens zijrf gebit heette. Het ergste was nog, dat ik botweg weigerde de kwitantie te betalen. De Juniores zijn één keer in het veld geweest tegen de jongelui van het St. Ignatius-College. Oók zij oefenen ge trouw onder leiding van Woudstra, Balk, Lapierre, e.a. Op merkelijk is de beschroomdheid van de jongere A.F.C.-ers toe te treden als lid van de Cricketclub. Wij eten jullie heus niet op, hoor! En om de kosten, die het eerste jaar nul, komma, nul bedragen, hoef je het ook niet te laten. Maar ja, de voetbal rolt en dat zegt alles

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 10