te ouö CLICHES een A.F.C .-vrouw Hit het veelbewogen leven van WILLEMSTRAAT 43-45 begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. I T'oen ik maar pas geboren was. kwam er een tante kijken; een bundel soepjurk met veel kant lag in do wieg prijken. ..Is hij niet beelderig?" vroeg Ma, „Is het geen schattebout?" Maar Tante sprak: „Ik weet het niet, zo rimpelig, zo oud Toen ik nog maat een kleuter was, toen kwam de Distributie; dat was in '14- 18. neen. ik maak me geen illusie De kleinste kind'ren kregen toen hun extra havermout, maar toen mijn beurt gekomen was toen was ik juist te oud Wat later nog niet oud genoeg om reeds precies te weten wat mocht en wat ondeugend was en hoe men wel moest eten toen snoepte 'k, knoeide, kliederde, (men vond mij „vreeslijk stout!"); „Dat doet een grote jongen niet; daarvoor ben jij te oud Een buurman, hij stond voor Carré, (Automobielbewaker), vroeg wat ik later worden moest; prompt zei ik: „Kunstenmaker De man, die ons koefnoentjes gaf. kreeg het toen zwaar benauwd „Daarvoor ben jij", zo brulde hij, „toch ommers veels te oud En toen ik twintig was geweest, wou ik gaan wedstrijdzwemmen; vol animo trok ik mijn baan, ik was niet meer te remmen „Wilt U 't met mij proberen. Sir?' vroeg ik de trainer boud; maar 't antwoord luidde heel beleefd: „Pardon, gij zijt te oud Zo ging 't met alle wedstrijdsport waarvoor ik wilde starten, met cricket, hockey, athletiek, ja zelfs bij het biljarten. 'k Had wel eens met een bal geschopt (maar Moeder vond dit fout), dies toog ik naar een voetbalclub Daar vond men mijte oud Doch desondanks werd ik er lid! Al werd ik nooit een crack, ik speelde trouw in 't zevende eters stug partijtje back Zelfs nu 'k reeds grijze haren heb. wordt nog veel werk verstouwd als eerzaam, buikig, veteraan, did op zijn post zal blijven staan (ondanks zijn epas wijs vermaanJ totdat zijn laatste uur zal slaan Voor 't Volgen Van dé VoetbalVaan is NIEMAND OOIT TE OUD....!! B. S. Ie Marché LS je aan een buitenstaander zou vertellen, dat A.F.C. III bij het Kraaientournooi maar één wed- 7 T strijd gelijk gespeeld heeft, en de rest verloren, dan zou diegene zeggen: „Gunst, wat sneu, hè? Maar niet A.F CDie zeggen eerst een heleboel op het veld. dan zeggen ze niets en wassen hun voetjes, of ze zeggen wel wat en wassen hun voetjes niet. Als ze zich dan als Heer vermomd weer onder de nietsvermoedende sterve lingen mengen, is er van verliezers-verdriet geen fluit meer te bespeuren; dan zijn er weer héél andere problemen! We onttrokken ons aan de goede zorgen van H.B.S. en gingen zelfstandig op avontuur uit. Prachtige trams heb ben ze daar in Den Haag: onnoemelijk veel mensen kunnen er instappen, je kreeg gewoon het idee dat dezelfde men sen steeds vóór uit- en achter weer instappen en het ge heel verliep zeer vlot; ik heb het 3x volgehouden. Gemeen vjond ik het, dat ik tenslotte door een bloedeigen A.F C.-er geblokkeerd wier, toen we écht uit moesten stappen om gezamenlijk de \Vagenstraat te zoeken. Ik zal maar niet verder uitweiden, maar we vonden de entourage en fourage voor onze courage. Ik ben nog dui zelig als ik er aan denk: wat is me dat een elftal, dat derde.. Mèt mogelijkheden, en ik zal de E. C. wel inlichten. 's Avonds tevoren bracht ik een aanschrijving naar één van de junioren. „Vind je het fijn, dat je mee mag, vent. „Ja, mevrouw!" was het schuchtere antwoord. Enfin, ik zal er nooit meer invliegen bij die lui; die knaap ontpopte zich als een in bedrijf zijnde platen-wisselaar met een capaci teit van 200 gevarieerde nummers Nou. de rest van het stel stond zozeer niet bij hem achter. Het is mij toch als vrouw geschied, dat ik ze niet eens allemaal tegelijk te woord kon staan!! Gelukkig had ik hulp van nog een aangetrouwde. Bij de enorme variëteit van onderwerpen en lezingen door het geleerde gedeelte, werden de problemen steeds zwaar der. „What is, the difference betwixt?" oreerde de een, de ander verdedigde zijn stellingen inzake techniek "an W.C.- haakjes. Een derde bezong de schoonheid van het eiland Tholen en leidde ons en passant op voor chirurgie, met en zonder rode lampjes. De baby van het elftal sprak me toe met „Moeder Nesenberends", dat heb ik hem maar ver geven, het zat 'm nu juist in „the difference betwixt Dan loopt er nog een knaapje als een God op aarde rond, en die staat om de haverklap bij mij op de stoep, om te vertellen dat hij in een of ander buitenlands congres moei fungeren en helaas niet spelen kan, en z n bultige rugzak neemt hij steeds mee Van rugzak gesproken: over twee uur gaat de boot trein en ik moet nog pakken. Dag prachtcollectie van een redactie, zet de srapmasine er maar op vanwege de nieuwe spellingIk heb er ruzie mee! EEN AANGETROUWDE. 0 'JJ* ttXOSSSSi-:.

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 8