Licht en Schaduw HM- Schakel copy, AAn één zijöe getypt, in nieuwe spelling, inzenöen uiterlijk I Juni, eerste post j. h. wijnanó, Roepstpaat 522 JBegunstiging van onze fldverteevders, houdt de Schakel in stand. 5 boren dirigent zal hij er ongetwijfeld in slagen ook het A.F.C.-orkest de leiding te geven, welke deze moeilijke tijd vereist. Als Voorzitter van de Veteranen Vereniging heeft hij trouwens zijn sporen op dit gebied reeds ruim schoots verdiend, zodat hij alle slagen 'tan de zweep kent. Alleen hoop ik, dat hij in zijn nieuwe functie minder dicta toriale neigingen zal vertonen dan bij de oudjes, doch dat zal wel los lopen. We weten allen heel goed hoe lastig die oudjes af en toe zijn, zodat bij cfczc categorie bijzondere maatregelen wel gewenst zijn. Ik hoop, dat onze Preases mij deze kleine herinnering uit de goede oude tijd niet euvel zal willen duiden. „II faut que la jeunesse se passé" zeiden de vroegere peadagogcn en zover ik me nog kan herinneren, hebben wij ons aan deze richtlijn altijd krampachtig vastgeklemd. Nu we zo lang zamerhand nette oude heertjes beginnen te worden, is het altijd nog een genoegen aan die vrolijke dagen van weleer terug te denken. Bovendien, de ervaring in die tijd opge daan, komt nu dubbel van pas, want als voorzitter van een grote vereniging als A.F.C. heb je allerlei recepties mee te maken, besprekingen te houden met bevriende mogendhe den, enz. en ik meen, dat we ook dit speciaal voor A F.C. zeer gewichtige onderdeel met een gerust hart aan onze nieuwe „leader of the band" kunnen overlaten. Arie, nogmaals proficiat. Zorg als .een waardig Chef d'Orchestre voor een harmonieus orkest, zonder dissonan ten, geef vrolijke opwindende muziek en heel A.F.C. zal je dankbaar zijn. S. L. W. '1 I OE gaarne hadden wij over de afgelopen periode 4j- .een, in algemene zin, optimistisch geluid willen la- ten horen. Helaas, de feiten geven daartoe geen aanleiding, want de resultaten, behaald door enze K.N.V.B-elftallen in dit tijdvak, zijn niet bepaald groots te noemen, met als enig, maar dan ook in belangrijkheid een grote plaats innemend lichtpunt, de resultaten van ons eerste elftal. Er is o.i. in d; laatste weken een stijgende lijn waar te nemen, die helaas op 27 April tegen West Frisia, laten wij hopen en aannemen, even onderbroken werd door een sa menloop Man omstandigheden, waarmede wij echter de ge leden nederlaag niet willen verontschuldigen. Door bles sures gedwongen moesten wij met enige invallers beginnen, waarna reeds kort na het begin ook Jan Betz door een onwillige knie het terrein moest verlaten. Deze factoren drukten hun stempel op het gehele elftal en het kon zich blijkbaar niet boven die druk uitwerken, iets, wat men re delijkerwijze toch verwachten mag van een elftal dat zich kampioens-allures heeft aangemeten. De ware vechtlust ont brak, en in dit opzicht konden wij een voorbeeld nemen aan onze tegenstanders. Goed en wel, de omstandigheden waren verre van ideaal, wij zijn in dit opzicht misschien wel een beetje verwend, maar het moet toch zo zijn, dat wij ook onder minder gun stige voorwaarden ons spel spelen zoals dat behoort Niet te somber. Maar kom aan, laat ons niet al te somber worden, er zijn gelukkig ook lichtpunten, meerdere zelfs. De animo voor de training is behoorlijk, er wordt vlot, meerdere malen zelfs zeer vlot gecombineerd, terwijl het tempo, speciaal in de voorhoede, gedurende kortere of langere periodes tot vol doende hoogte opgevoerd wordt, o.m. in de eerste helft Man de wedstrijd tegen de Kennemers en na de rust tegen W.F.C. De onderlinge verstandhouding is uitstekend te noemen. Er wordt natuurlijk w.el eens „een woordje gespro ken" onder de wedstrijd, maar dit kan gevoegelijk toege schreven worden aan de invloed van het spel, waarop de een zus, de ander zo reageert. Animositeit van de één om meer goals te scoren dan een ander is er gelukkig niet bij, want wat doet het per slot van rekening toe, wie de goals scoort, hoofdzaak is, dat er doelpunten gemaakt worden, en o.i. moet de voldoening van b.v. Dick even groot zijn wanneer er een doelpunt ge maakt wordt een afgemeten pass van hem aan laten wij zeggen Coen of Chris, als wanneer hij zelf die goal gemaakt zou hebben. Dat moeten wij vasthouden, jongens. Wij hebben maling aan het feit wie topscorer is en achten tussentijds gepubliceerde standen in deze geest uit de boze. Wel telt voor ons de manier waarop voor medespelers de kansen geschapen worden en in dit opzicht zijn de half spelers dus zeer zeker even nuttig als de voorspelers In eigen hand. Op het moment dat wij dit schrijven, hebben wij de kans nog geheel in eigen hand Nog drie moeilijke wedstrijden wachten ons, maar wanneer wij iédere week, maar dan ook allemaal, stuk voor stuk, met de gedachte en ook de ijzeren wil, het veld ingaan deze laatste wedstrijden te zullen win nen, dan zal het uiteindelijke resultaat de grootste belo ning zijn voor de opofferingen, die jullie je getroost heb ben. Jongens, vergeet daarbij niet, dat jullie verrichtingen niet alleen door de gehele vereniging, maar ook door velen daar buiten met grote belangstelling gevolgd wordt. Afge sproken dus „de tanden op elkander" voor de laatste eind spurt. Wat betr&ft de resultaten van de andere elftallen; hier op komen wij binnenkort nog nader terug. Wel kunnen wij thans reeds zeggen, dat in het komende seizoen de zaken geheel anders aangepakt dienen te worden, want wat be treft de opkomst op de training van deze laatste Heren mo gen wij gOrust zeggen, dat deze in het algemeen genomen, zeer, zeer bedroevend was. Het seizoen is thans reeds te ver gevorderd om daar nog ingrijpende veranderingen in aan te brengen, doch laat ieder die dit aangaat, reeds thans bij zichzelve teraden gaan welke houding hij in deze in het komende seizoen wil aannemen. Wij willen besluiten met ook van deze plaats Jan Betz een spoedig herstel toe te wensen. Geef de moed niet op, Jan. Hopenlijk zien wij je spoedig w.eer als geheel de oude, in het Meld terug. EECEE BIJ

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 5