maanöelrjks 3euqöoveRzicht Invallen en uitvallen van een ISuitenhd ISegunsiiging van onse Adverteerders, houdt de Schakel in stand. Eindelijk kunnen wij dan weer in ons maandoverzicht over voetballen schrijven. In de vorstperiode hebben onze jongens een buitengewoon goed figuur geslagen in de diverse schaak wedstrijden, welke gehouden zijn. Maar nu genoeg daarvan en de voetballerij onder de loupe genomen. Ons 1ste Juniorenelftal heeft de prachtige kans, die zij had om het kampioenschap tie behalen met meer in „eigen hand". Wel werd van Z.S.G.O. en De Spartaan ge wonnen, maar de moeilijke uitwedstrijd tegen D W.S. weiv. verloren en ook de thuiswedstrijd tegen Ajax leverde een nederlaaq op. Vooral in de laatste wedstrijd viel het uit stekende positie-kiezen en plaatsen van de Ajaxieden op. Bij ons werd soms aardig individueel werk verricht maar als elftal stond Ajax stukken hoger. De 20 nederlaag is dan ook zeker niet onverdiend te noemen. Maar het kan nog jongens, want ook D.W.S. zal zeker nog wel één of meer punten kwijtraken en wij spreken af dat we in de nog resterende wedstrijden geen punt meer cadeau geven en als kampioenen bij Be Quick op visite gaan. Junioren II wisten D.E.C. met niet minder dan 5—1 te kloppen, een uitslag die de hoop op een dubbel Junioren- kampioenschap wekte. Helaas leverden de twee vo gende wedstrijden evenveel nederlagen op. In deze twee laatsie wedstrijden werd onze keeper in totaal 10 keer gepasseerd, een bewijs dat de plaats onder de lat r.ie^ al te sterk bezet is Junioren III behaalde twee verdiende overwinningen, resp. op R.A.P. en het altijd flink partij gevende Aalsmeer. Er werd in deze wedstrijden behoorlijk gevoetbald Brugman gaf een goed partijtje spel weg en ook Kortenoever en Joop Veen hadden er blijkbaar zin in. Junioren IV behaalden twee verdienstelijke gelijke spelen, maar moesten tegen het sterke R.O.D.I. toch met 2—0 de vlag strijken. Bij onze adspiranten haalde het eerste elftal weer twee puntjes binnen uit twee gelijke spelen, tegen de Volewijckers werd echter met 3—0 verloren. Het tweede elftal leed drie nederlagen, waarbij de laatste tegen Ajax II 7—0 de grootste was. Het derde elftal deed uitstekend werk door het sterke Aalsmeer te kloppen met 2 1. Na met 1 0 achter ge staan te hebben scoorde Denker de gelijkmaker, terwij Wim Wennes 1 minuut voor tijd het winnende goaltje maakte. Van Argonaut wérd met 70 gewonnen en indien onze jongens hun laatste wedstrijd (thuis tegen Swift II) winnen zijn zij kampioen Het vierde elftal behaalde een mooie 5—1 overwinning op Swift III, maar tegen S.C.A. scoorden ze niet één doelpunt en zagen er drie tegen zich gemaakt. Het vijfde elftal is nog steeds ongeslagen, met 13—0 van K.BV. gewonnen en N.T.C. zag zeven doelpunten tegen zicii maken, zonder dat zij datzelfde kunstje kon nadoen. Het was jammer, dat in de uitwedstrijd tegen Sport de scheidsrechter wegbleef, want nu moeten de jongens de reis naar Duivendrecht nog eens maken. Het zesde en zevende elftal kwamen ook weer in het veld; het zesde behaalde 3 punten uit drie wedstrijden, ter- wijl het zevende 1 keer met 10 verloor en 1 keer gelijk speelde. Tot zover het jeugdoverzicht. Het is niet mijn gewoonte om onze jongens op te heme len al spelen ze nog zo goed. Eén uitzondering wil ik maken, maar dat gaat dan ook niet over het spel maar over de houding van een speler. Het betreft hier Willy Roos. Dat knaapje heeft een voorbeeld gegeven, waaraan menige A.F.C.-er zich kan spiegelen. Hoewel officieel opgesteld in het derde adspirantenelftal, stond hij toch zijn plaats af aan de speler in wiens plaats hij was opgesteld, toen deze van den dokter toch toestemming had gekregen om te voetbal len en ofschoon niet opgesteld rustig zijn koffertje had ge pakt en naar het terrein was gekomen Of je een prima speler zult worden Willy, dat weet ik nog niet, maar een Drima A.F.C.-er ben je nu al. P KUGGELEIN Sr. LS buitenstaander beschik je gewoonlijk over wei- I nig stof, doch zo af en toe heb je wel eens een in- J f val en voel je je gedrongen onze Schakel-redacteur weer eens een pleziertje te doen. In dit stukje wil ik het hebben over ons nieuwe Bestuur, of liever gezegd over onze nieuwe Voprzitter. Tot mijn leedwe zen was ik verhinderd de bewuste Algemene Vergadering bij te wonen, doch ik meen, dat wel elke A.F C.-er zich met de benoeming v;an Mets zal kunnen verenigen en dat zowel A.F.C. als Arie zich met deze keuze mogen feliciteren. Eigen lijk moet ik mezelf hiervoor ook nog een pluim op de hoed steken, want Arie behoort tot de weinige mensen, die ik in de loop der jaren als lid heb voorgesteld. Eerlijk gezegd ben ik nooit zo gek op het voorstellen van nieuwe leden ge weest, liet dat liever aan anderen over. Je kunt je er soms onsterfelijk mee blameren en als zo n lid later niet betaalt, wordt jij er scheef op aangekeken. In het onderhavige geval kon ik er echter slecht buiten, want Arie was mijn slapie, zoals ze dat in dienst noemen, ja nog meer, hij was mijn drank(!) en eetcollega We woonden toen samen bij dezelfde ploerterij, die door jaren lange training in het verstrekken van onderdak en voeding aan bandeloze studenten en burgerlijke débauché s vrijwel immuun geworden was voor allerhand streken en verras singen, waaraan je in dat vak geregeld bloot staat. Dat wij er desalniettemin toch enige malen in geslaagd zijn haar uit de plooi te brengen, pleit voor ons onvermoeid door zettingsvermogen en onze strategische capaciteiten. En juist dit zijn kwaliteiten, die bij een Bestuurslid er. vooral bij een Voorzitter een zo voorname rol spelen. Ik twijfel er dan ook niet aan, of Arie zal ons in dit opzicht niet teleurstellen en bovendien ben ik er zeker van, dat hij weet wat leiding is. Reeds in zijn jonge jaren koesterde hij een uitgesproken voorliefde voor leiding, in elke betekenis des woords. Toneel en muziekpodium behoorden tot zijn on omstreden domein en talloos zijn de slagwerken, die ondei zijn vakkundige handen tot een oase van zaligheid werden. Hoe levendig herinner ik me nog hoe heel Café van Stra len (d.w.z. onze bittertafel, zes kellners, de buffetjuffrouw en twee slenterkatten, die waarschijnlijk bij de inventaris behoorden) als één mem opstond en hem een ware^ ovatie bracht voor zijn bezielend optreden op de Bühne. Als ge-

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 4