ie elptal-oveRzicht van hARte.... Van Tuijll Cafe Restaurant Zaal voor extra diners Amstelveenseweg Begunstiging van onze fldverteerders, houdt de Schakel in stand. OOK deze maand nog steeds optimistische klanken waarin onze zo langzamerhand beroemd geworden leuze „de kans nog steeds in eigen hand", nog immer van kracht is. Wij speelden achtereenvolgens tegen de Kennemers uit, welke wedstrijd na heel veel pijnlijkheden (speciaal voor Ties) een zwaarbevochte zege werd behaald. Het spel was zeer behoorlijk geweest, speciaal de eerste helft, doch nadat door de Kennemers pl.m. 20 minuten voor tijd een doelpunt werd gescoord, welke de stand op 12 bracht, maakte ons doel nog enige zeer gevaarlijke ogen blikken door. W.F.C. thuis, de wedstrijd waar zo ontzettend tegen op werd gezien, bracht ons na een spoedige achter stand een verdiende 31 overwinning, waarna de uitslag Z.F.C.Zeeburgia 2—1, met zoveel spanning tegemoet ge zien, een hoerastemming teweeg bracht. Het kon bijna niet anders of er moest weer iets gebeuren, tenslotte zijn we nog steeds A.F.C. En helaas hét gebeurde, de week hierna reeds, in de wedstrijd tegen West-Frisia, een match die zo we allen ge laden in het veld waren gekomen, geen overwinning, dan toch zeker de kans op een gelijk spel had geboden. We kunnen nu wel verontschuldigingen gaan zoeken voor ons falen; het nog steeds afwezig zijn van enige prominenten, daarbij het reeds spoedig uitvallen van Jan Betz, waarop ik zo meteen nog terugkom, doch het belangrijkste was wel de lauwe stemming, waardoor we er weer een concurrent bij kregen., en laten we het maar bekennen een zeer gevaar lijke outsider. Doch de verrassingen bleven deze dag niet allen tot onaangename beperkt, Hilversum bezorgde ons een wel zeer aangename door onze concurrente Zeeburgia met 1—0 te verslaan. Nog steeds de kans in eigen bandDaar Hilversum na de vorstperiode diverse stoute stukjes had uitgehaald in de vorm van gelijke spelen tegen K.F.C. en West-Frisia en de reeds gememoreerde overwinning op Zeeburgia kwamen wij als gewaarschuwde lieden in het veld en laat ik er maar direct aan toevoegen, dat waar ons vorige week niets mee zat, deze wedstrijd Vrouwe Fortuna volkomen aan onze kant stond en een 30 overwinning werd ons deel. De ko mende weken gaat het nu spannen: Alk. Boys thuis, H.V.C. uit en dan als klap op de vuurpijl Z.F.C. thuis. Jongens, laten we nu nog even 3 weken alles geven, niet denken, die knapen kunnen we wel hebben, want die speelden zo eii zo tegen die en die maaren dan moét het lukken. Laat ik dan eindigen met onze vriend Jan Betz een spoe dig herstel toe te wensen. Jan, we weten dat je voor ons wat voetballen betreft verloren bent, dat je geen risico meer wilt lopen in verband met je positie, doch ik weet hier na mens de gehele A.F.C. te spreken, je reeds nu te verzoe ken in de naaste toekomst je steentje bij te dragen op een ander gebied. CAPTAIN. Sommige bevriende verenigingen hebben dit seizoen suc cessen behaald, waarin A.F.C. van harte meeleeft. Wij den ken hierbij aan onze oude tegenstandster D.E.C., dat er in geslaagd is kampioen in de derde kfesse te worden. Ruim 30 jaar lang was D.E.C. voor ons een gevreesde tegen partij. Rond 1930 waren zij op het toppunt van hun bloei en werden enige malen kampioen der tweede klasse; de vermaledijde promotiewedstrijden bleken echter voor de Watergraafsmeerders een onoverkomelijk struikelblok te zijn. Een terugslag volgde en enige jaren later belandde D.E.C in de derde klasse. Ze heeft daar moeilijke jaren doorgemaakt en slechts het feit, dat in de latere oorlogs jaren de degradatie werd afgeschaft, behoedde D.E.C. voor nieuwe degradatie. Gelukkig heeft de club van Domburg, Ouwehand, Kooyman, c.s. de moed niet laten zakken en thans kan zij het kampioenschap vieren. Het sympathieke Alkmaria Victrix heeft nu ook einde lijk zijn naam eer aangedaan en dit jaar is voor Alkmaar de victorie begonnen. Dit succes kampioen in de derde klas is des te opmerkelijker, omdat zij juist verleden jaar van de tweedë naar de derdei klasse gedegradeerd zijn. Om dan prompt daarop in een competitie met clubs als Hollandia, O.V.V.O., etc. kampioen te worden is een prestatie van de eerste rang. V.V.A. complimenteren wij met haar behoud in de derde klasse. Onze oude rood-zwarte tegenstanders hebben een allermerkwaardigst seizoen achter de rug. Zij begonnen als favoriet en wonnen hun eerste wedstrijden gemakkelijk. Maar de hand des noodlots rustte op de ploeg en zij kon geen goed meer doen. Eerst in de voorlaatste wedstrijd tegen A.S.V.K. werd de veilige haven bereikt, zodat zij nu op gewekt en zonder zorgen de tour naar Zwitserland kan on dernemen. Ajax. Op het moment dat dit geschreven wordtis Ajax nog/ niet officieel kampioen, maar wij wagen het er toch op de grote Meerse te complimenteren. Dat Ajax nu reeds 30 jaar een leidende) rol in de Westelijk eerste klasse speelt is een unieke prestatie en is een be wijs voor de voortreffelijke leiding dezer vereniging. Tenslotte KF.C De sympathieke Kogers hebben een pracht seizoen achter de rug. j.l. Zondag zijn zij dan ook op overtuigende wijze kampioen geworden. Van harte ge feliciteerd! Ontmoeten wij ze nog voor de A.R.O.L Koek Stadionplein 3

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 3