c uit 6e kapiteinshui.... R ISegunstiging van onze Jddverteevders, houdt de Schakel in stand. Redacteur: J. H. Wijnand. Roerstraat 522 Plaatsvervangend Redacteur: W. G. Staats, Chu Administrateur: J. V. Disselkoen. Amstelveenseweg 2841 cliill-iaan 25a Ï5e Jaargang Mei 1947 Nr. 10 LLEREERST wil ik langs deze weg bedan ken voor de vele ook schriftelijke gelukwen sen, die ik bij mijn verkiezing tot voorzitter der A.F.C. deel achtig mocht worden. Het zal mij niet gemakkelijk vallen mijr grote voorgangers ook maar enigszins te benaderen. Ik ben mij er volkomen van bewust, dat ik een moeilijke taak krijg te vervullen. Wanneer ik deze nolens volens op mij heb genomen, deed ik het omdat ik mij geschraagd voel door de steun en medewerking van de gehele vereniging Dat het zo moge blijven, ook bij tegen slag. Hoewel wij ons allen oprecht er in verheugen, dat Dick Bessem een nieuwe werkkring, zo geheel naar zijn zin, heeft gekregen, kan ik niet nalaten nogmaals tot uiting te brengen, dat A.F.C. door zijn heengaan als Voorzitter toch wel een zwaar verlies kreeg te boeken. Wij kunnen Dick niet dankbaar genoeg zijn voor het vele wat hij \ioor de Club heeft gedaan. In de eerstvolgende algemene vergadering hoop ik hierop wat uitvoeriger in te gaan en onze ex-praesses dan uit te luiden op een wijze, waarop hij volkomen recht heeft. Wanneer ik deze woorden aan het papier toevertrouw, is dit onmiddellijk na de wedstrijd tegen West-Frisia, zodat ik niet bepaald in een hoera-stemming verkeer. Ik weet heel goed, dat het een voorzitter allerminst past-een pessimistische toon aan te slaan en hiervoor is in feite ook nog geen aan leiding. Elk elftal maakt het wel eens mee, dat het geen vat kan krijgen op zijn tegenstander. Het meest sneu vond ik, en daar waren we het allen over eens, dat Jan Betz het veld moest worden uitgedragen. Het is weer zijn knie, waar hij voorheen al zolang mee gesukkeld heeft. Jan, ik wens je van harte een spoedig herstel toe en een snelle terugkomst in onze gelederen; wij kunnen je niet missen. Wel verontrust het mij, dat wij zo weinig veelbelovende jonge spelers hebben, die eerlang de plaatsen zullen mceten innemen in de hogere senioren-elftallen. Speciaal ons eerste elftal is over het algemeen niet zo jong meer. Hoewel ook de oudsten daarvan bij een serieuse leefwijze en een ernstige training zeker nog een paar jaar mee kunnen, zal het pro bleem van vervangen binnen afzienbare tijd aan de orde komen. De jeugd. Verleden week zag ik onze Junioren I op het D.W.S - terrein sneven. Ik trof het blijkbaar niet, ze waren er niet al te best in. Ik heb ze ook vaak eerder zien spelen in succes rijkere wedstrijden, maar steeds kon ik niet aan de indruk ontkomen, dat, behoudens een paar lofwaardige uitzonde ringen, de jongens te weinig gebruik maken van de uitste kende training, die de A.F.C. hun biedt. Dat moet anders worden en dat geldt voor alle juniores cn adspiranten, die in dit opzicht zich zelf iets te verwijten hebben. Het is niet uit philantropische overwegingen, dat wij een dure Engelse oefenmeester, van wie jullie veel, zeer veel, leren kunnen, er cp na houden Bij de thuiswedstrijden van ons eerste elftal geven jullie door luide aanmoedigingen blijk vian een groot enthousiasme, wat ik overigens wel mag. Doet het echter steeds in gepaste vorm, de A.F.C. waardig. In dit verband kwam mij een klacht ter ore, die wij al eens eerder hebben gehad, n.l. dat de A.F.C -jeugd zich bij haar laaiende geestdrift aan minder hoffelijke termen te buiten ging. Laat dit nu voor eens en voor altijd gezegd zijn, het mag niet meer voorkomen. Hiertegen zal ten strengste door het be stuur worden opgetreden. Het is van het hoogste belang en het zal voor jullie zelf het voetbalspel zoveel aantrekkelijker

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 1