13ob Spelter naar IBatavia 13egunstiging van onse Adverteerders, houdt de Schakel in stand. „Never say die!" Zo dacht Notts Forest er ook over in de match tegen West Ham. Veertien minuten vóór het einde leidde West Ham met 30. Eindscore: 3 3. Juist toen de referee op z'n klokje keek voor het eindsignaal aan te kondigen, maakte Forest gelijk. De Rangers (voluit heten ze Queen's Park Rangers F. C.) vertrekken 24 Mei a.s. naarIJsland per vliegtuig om een kleine tour op dat eiland te ondernemen. Nog niet zo gek bekeken van de Rangers om IJsland uit te pikken, want de Amerikanen hebben er tijdens de bezetting heel wat dol lars laten zitten. Maartja, daar ben je dan ook een Schot voor! 5 April jl., een Zaterdag, was het over het Noorden van Engeland en Schotland volledig hondenweer. Het goot niet meer, neen: het kwam met bakken uit de hemel. Het woei niet meer, er stond een orkaan. Verscheidene ontmoetingen moesten al voor half-time af gelast worden» maar het ergste ging het te Glasgow te keer, daar bleek het Celtic Park zowat onder water te staan. Aan de andere kant van Glasgow waren de omstandigheden iets beter en in het reusachtige Hampden Park kon wel ge speeld worden, maar vraag niet hoe? Het was één water en modderballet Maar er ging een Leaque Cup finale (tus sen de Rangers en Aberdeen), dusspelen! Bovendien had men slechts130.000 entrées verkocht. Daar is Dick Bessem met zijn stadion nog maar een kind bij. Hoe slecht het weer wel geweest is, moge blijken uit het aantal mensen dat de „turnstiles" passeerden. „Slechts" 60.000. Er waren dus 70.000 Schotten thuis gebleven. En vóór een Schot een voetbalmatch laat lopen en op de koop toe ook al betaald heeft, nou, dan moet het wel bar geregend hebben! Er ligt voor de Engelse profs nog heel wat heerlijks in 't vet. Want 16 profs gaan „even" op tour naar Zwitser land en Portugal. 14 Mei gaan de heren (dus na de match te Glasgow) met een vliegtuig op stap. Eerst naar Zürich, vervolgens naar Portugal. Voor een slot van het seizoen, nog niet zó gek. Alles vrij en 20,per match. Het kon slechter! Eindelijk is men in Engelse profkringen „uitgekibbeld Het zou tijd worden, want de loonkwestie duurde al bijna een vol jaar. De profs krijgen hun zin: het gevraagde winter- en zomerloon is er door. Een winterloon van 12,— per week is goed betaald. Hopenlijk zijn de heren nü tevreden, „Scotland for ever" 99.000 toeschouwers, die 34.200 aan entrée betaalden, zagen in het machtige Wembly-stadicn, hoe de Schotten hun Engelse collega's een voetballesje toedienden. Wel redde Engeland het zaakje nog door er 11 van te maken, maar de Schotten gingen met de eer strijken. Als „duivels speelden de blauwhemden, zo kon men in de Engelse kran ten lezen. De 30.000 Schotten schreeuwden hun longen bijna stuk en vooral nadat de spelers „from over the Border" de leiding genomen hadden, kreeg de Engelse achterhoede het hard, zeer hard te verantwoorden. Maar Swift, Hardwick en Wright stonden pal. Na de rust maakte de „oude" Carter van Derby County gelijk. Hoe, dat heeft men nog op de film kunnen zien. Een prachtig doelpunt. De Schotse half- back-linie verre superieur. Enmaakt een mooie kans om in z'n geheel voor Glasgow gekozen te worden. Men voorspelt nu dat minstens zes van de elf spelers voor 10 Mei Schotten zullen zijn. Monsieur C. de la Salie uit Frankrijk was referee. Hij zag heel veel, maar de kleine kneepjes der heren onderling ontgingen hem. Niets bijzon ders, want in die dingen zijn de profs ware grootmeesters! De League Het begon op Goede Vrijdag en het voetbalfeest eindig de tweede Paasdag. Maar toen konden de spelers ook geen „pap" meer zeggen. Overal veel belangstelling, dikke recettes, ook wel ver rassingen, maar toch ook teleurstelling. Op 8 April troonde Blackpool zowaar aan de kop van de eerste div\isie, wel is waar voor één dag, maar ze hebben dan toch maar kans gezien om de Wolves te verdringen, die een „sof" Pasen hadden. Verloren werd van Derby met 21, en met 31 van Manchester United (66.957 toeschou wers! Blackpool daarentegen won uit van Liverpool met 32, 11 tegen Everton (60.000 toeschouwers) ook al een uit- match, maar in de return was het mis en won Everton met 3 0. Toen elkeen zei: „dat gaat mis met de Wolves", „kraak ten" ze Sheffield met 72 en stonden ze weer aan de spits. Alleen Manchester United heeft nog kans op het kam pioenschap, doch op het ogenblik van schrijven (Zaterdag 26 April) zijn de uitslagen nog niet binnen. Dus nog even geduld! Ook onder aan het lijstje vechten de clubs op leven en dood. Leeds zal wel degraderen en waarschijnlijk Brentford. In de tweede divisie gaat Manchester City een stap hoger op, metBurnley, of Birmingham. Hier is de beslissing evenmin gevallen. Of Cardiff City, eens eerste klasser en in 1926 Cup winnaar van de derde naar de tweede divisie komt, staat evenmin vast, daar de Welshmen de laatste weken noga! punten verspeelden. De belangstelling in het kolendistrict is anders enorm en onlangs waren er 50.000 toeschouwers op de Cardiff ground aanwezig. Op de dag van de Cup-final kwamen de Wolves weer een stap nader tot het kampioenschap door Chelsea met 64 te slaan, Brentford „pikte" een welkom puntje door een draw (0 0) met Middlesborough, maar dat lukte Hudders- field eveneens. Manchester United hield de spanning er in door met 10 te Portsmouth te winnen, doch het moet raar lopen als de Wolves geen kampioen worden. De „Cup" Nadat Burnley te Manchester de replay, ten aanschouwe van 72.000 toeschouwers met 1-0 van Liverpool gewonnen had, werd de finale tegen Charlton op Zaterdag 26 April j.l. te Wembley gespeeld Onnodig te zeggen, dat Wembley uitverkocht was. De geschiedenis wil dat een club die twee maal achtereen op Wembley verschijnt en de eerste keer tot de verliezers behoort, de tweede keer beslag op de Cup legt. En de geschiedenis heeft zich herhaald, want Charlton heeft, zij het na een verlenging, de strijd met 1—0 weten te winnen. Maar Burnley mag tevreden zijn. Als nu promotie naar de hoogste divisie Volgt, dan heeft de club uit Lancashire een schitterend seizoen op haar naam gebracht. Waar de dag- en sportbladen reeds uitvoerige verslagen gaven, lijkt het mij overbodig om verder op de match in te gaan. Bovendien is het reeds half Mei als dit nummer in handen der lezers komt en is men de Cup, de League en Glasgow al weer vergeten. En nu maar weer tot half September, want (om de waarheid te schrijven ik heb „dik" genoeg van voetbal) nu gaan wecricketen! De zomer is er voor de zomer sporten! P. J. L. Indië is immer een slok-op geweest van jonge A.F C.-ers. Ook thans is dit weer het geval, namelijk met Bob Spelter, die 11 Mei vertrokken is naar Batavia. Voorlopig verliezen wij in hem een prettige A.F.C.-er, waarop wij steeds konden rekenen. Bob, je laatste daad voor A.F.C. was op 4 Mei, toen je met een gloeiende kogel het Vierde tegen Assendelft in vei ligheid bracht. We hopen dat je, wanneer je het door A.F.C. geschonken boek leest, iedere keer aan je club zal denken. Het ga je goed! 16

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 16