Van ketsende biljartkeus en clorre takken! in Cngeland Voetbal )3egunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. 7 I ET moet eens tijdens 4f een biljart-wedstrijd zijn voorgevallen, dat de keu van één der deelnemers te weinig krijt be vatte, zodat het instrument op een gegeven moment een on welluidende klank veroor zaakte, in vaktermen „ketsen'' genoemd. Een goedmoedige supporter gaf toen de zeer simpele raad: „Als ik jou was, zou ik hem smeren!" Waarop de speler zijn jas aan trok en zonder te veel geluid zielig-allecn naar huis ging. Tijdens het onlangs gehouden A.F.C -biljart-tournooi in Hotel Suisse zijn weliswaar vele adviezen gratis verstrekt hoofdzakelijk nog wel door lieden, die zich op een per soonlijke hoogste serie van twee of drie kunnen beroemen, maar in ieder geval is niemand hem „gesmeerd". Daarvoor was het té amusant en tè spannend. Een tak van sport, die, ook in A.F.C., op gezette tijden, herhaling verdient. De respectievelijke winnaars, Nienhuys, G. Stallmann. F. van Dijk Sr., D. J. van Manen en H. Kappelhoff, gingen ieder met een fles „nat" naar huis, terwijl de prijzen der verloting kwamen aan Eysvogel, Joh. Meyer, Leo Horn en P. G. Ekkel. De belangstelling was dermate groot, dat van de 41 in schrijvers er 39 present waren. Het veronderstelde bezwaar zoiets op een Zondagavond te organiseren, werd hiermede vernietigd. Ook de vele dames, die aanwezig waren, zagen weer eens iets anders dan voetbal, terwijl zij een welkome hulp vormden bij de moeilijke organisatie. Hartelijk dank! Enige dagen na dit vreedzame tournooi las ik een ver slag over een grote bokswedstrijd. Verre van mij critiek te leveren op een andere sport, zeer zeker uitgesloten, wan neer ik er niet voldoende verstand van heb. Doch van het volgende wordt men toch beroerd en akelig: „Nauwelijks was de vierde ronde begonnen, of Pietersen zag weer een opening en ditmaal timede hij zeer scherp en als een bijl ging zijn rechtervuist naar de kaak van Jansen, die als een dorre tak (mogge! werd geveld. Even later werd Pietersen door zijn moeder omhelsd", Hoe kan een Moeder van zq'n kind houden! Bijltjesdag is er niets bij vergeleken! In dezelfde krant een lichtelijk staaltje anatomie: „In de volgenjde ronde beukte de Amerikaanse reus (kunst!) met machtige punches op de gewonde en ver sufte Dirksen. Het gezicht van de Brit was toen vol komen onherkenbaar geworden(deze stip peltjes zijn origineel overgenomen) Proost! Van de frisse! Men vergeet in de sportjour nalistiek, dat er sensatie genoeg in dit ondermaanse bestaat, en dat de doorsnee-sportliefhebber de hem interesserende, sportverslagen liefst niet doorspekt ziet van overdreven akelige, dan wel sentimentele ontboezemingen. Het is hier al erg genoeg en de conferentie in Moskou is ook al geen succes voor vredelievende mensen. Er zijn op dit ondermaanse wel meer dingen, die tegen vallen. Wat te zeggen van onze Belgische vrienden, die ons Volkslied menen te moeten begroeten met een kinderachtig gefluit? Niet met onze jongens willen eten en de wedstrijd verliezen! De Belgen kunnen het beter omdraaien en wel met ons eten en de wedstrijd winnen. Wij kunnen hen dan tevens die garantie geven, dat zij na afloop NIET zullen worden uitgefloten. Zoals U weet, was de wedstrijd van ons eerste tegen Hilversum een uur vroeger bepaald, dit speciaal met het doel de toeschouwers en de spelers in de gelegenheid te stellen, naar het verslag van HollandBelgië te luisteren. Nu, ik kan U zeggen, dat de soep van Pijl beter is dan zijn radiotoestel. Het ding stond op een hoge plank, en of het nu misschien tijdens zijn onderduiking in de oorlog iets had geleden van wat natte tuinaarde of vallend puin, hij gaf geen kik. Op een zeker moment zaten er wel zes mensen aan te draaien en te prutsen, hetgeen het volume; ook al niet ten goede kwam. Adviezen van: Sla er eens met een zware hamer op. Of: Zet hem eens op zijn kop! gaven ook niets. Ten slotte bond iemand het onding met een ijzer- draad aan de kachelpijp en het laatste gedeelte kon je dan nog net horen, als je er niet verder dan een centimeter of zestig van af stond. De Hilversummers, die speciaal met touwen waren afgezet, gedroegen zich nochtans als gentlemen, doch zullen zeer waarschijnlijk een tweede keer er niet in trappen. Ook het Honkbalfeest is weer verleden tijd. Vele A.F.C.- ers met hun Dames gaven acte de présence. Een zeer aan trekkelijk cabaretprogramma, een loterij om te likkebaarden, een dansje en wat „witjes" vormden het prima menu. De organisatie was daarbij prima verzorgd, zodat van een succes kan worden gesproken. Ondertussen is ons eerste elftal op het moment, dat deze copie ter perse gaat, aardig op weg het voetbalseizoen voor A.F.C. wat te rekken. Niemand, zelfs de criketers, zullen en kunnen hier enig bezwaar tegen hebben. Jongelui van het eerste, wat zou je zeggen van een extra-Schakel. Het klamme zweet van vorig jaar staat mij nog in de handen, maar ik heb het er graag voor over. Want de „Jhr" zou het liefst zijn zomervacantieavonden in het Stadion doorbrengen. Jhr VAN ROSSEM DE GAULIN De Cup voor Charlton hET einde komt in zicht. Nog een paar weken en dan wordt de voetbal weer tot eind Augustus opgeborgen. Nog wordt wel tot einde Mei gespeeld, maar binnenkort zijn de kampioenen bekend uit de ver schillende divisies cn daarmede ook de clubs die degraderen. Vóór ik de „big-matches" aan een beschouwing onderwerp, eerst 'n paar grepen van zo „hier en daar". 5 April j.l. speelde Aston Villa tegen Sheffield United aan de Bramall Lawe. Rust brak aan met 11. Na de hervatting raakte Dixon, de rechtsbinnen van de Villa gewond en verdween in de kleedkamers. Voorgoed. Kcrt daarop werd Haynes, de rechtsbuiten gewond. Ook hij verdween, maar kwam toch tien minuten later weer boven water, nu als .een kreupel man, zijn rechterarm in een slinger. Sheffield United „wandelde" door de Villa verdedi ging, maar scoren ,,ho maar", H:t was en bleef 1—1, tot vijf minuten vóór het einde, Dorsett, de linksbinnen doorbrak, de Sheffield verdediging z'n hielen liet zien ener 21 van maakte! 9JX man hadden de United geslagen! Na afloop bleef het publiek even wachten om de Aston Villa een ge weldige ovatie te brengen. 13

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 15