het nieuwe schAkel-jAAR Wat is cr E Scha /voor zee J. V. (DisselkoenAmstelveenseweg 28W fl 2.50 )3egunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. /7ARICKET is een spel I v;an smetteloos flanel vol stijl en zonder „rel" 't begint eerst met een bel dat is het aanvangssein lui liggend langs de lijn van een ovaal terrein rijk van de zonneschijn bevindt zich het publiek sportief en erg chique nog ietwat voetbalziek dan toss: met echte „piek" zonder enig mokken komen spelers aansjokken soms met dikke buiken niet geschikt voor duiken naar heel verre ballen deze dus verknallen In een grappig tentje zit een keurig ventje met boeken en papieren puntje, kruisje, vieren soms zit hij te suffen en dan moet hij stuffen 't Spel gaat thans beginnen zonder kinnesinne twee staan op een mat in hun hand een lat staan zij voor een hekje met een hautain trekje meestal slaan ze mis wat zo erg niet is want aan d' andere kant staat een nieuwe klant die met ballen smijt de meeste die zijn „wijd" Met canvas om hun been pet op, meest te leen met handschoenen, die slecht zitten terwijl zij op elkander fitten roepen yes en no met een schorre strot slaan de hele boel kapot soms dan gaan de paaltjes om dat is meestal reuze dom let je één keertje niet op zit een buil prompt op je kop heb je wel goed opgelet dan roept men schel: Houwistet al die kerels om je heen spelen onvervalst gemeen met één vinger wordt volstaan dat je „hoepelen" kunt gaan een andere knaap komt in en die heeft een reuze zin Hij verroert alleen geen vin want de bal zat vol met „spin" en voor dat de man het weet is óók hij weer uitbesteed. En zo gaat het uren lang heel genoegelijk zijn gang. Maar na afloop komt de strop want men telt de cijfers op en heb je er niet genoeg komt het, doordat je niet sloeg 't schaamrood voel je achter d'oren Want ja hebt dit keer verloren En na afloop zegt men „proost" dat is heus geen schrale troost want je drinkt dan vrij gelaten jenever fijn met mate(n) dat is een typische sport waar men schijnbaar oud bij wordt hetgeen niet op die jenever slaat wat een ieder wel verstaat wij constateren dus gevoegelijk het is gezellig en genoegelijk ingewikkeld en moeilijk doch zeker niet verfoeilijk En wanneer men het anders ziet snapt men de cricketsport niet. Maar ik eindig, en ik meen het want straks speelt iedereen het. N. EVERSHARP. kei, in haar nieuwe vorm gegoten sinds de herverschijning na de bevrijding, is zeer vele A.F.C.ers iedere maand wederom een welkom poststuk. Uiterst zuinig bewaard, is het jammer, wanneer er door de een of andere omstandigheid in de loop der jaren een exemplaar zoek raakt. Doch oök in dit euvel hebben wij voorzien. Voor het doen inbinden van Uw Schakels kunt U hij een prachtige band bestellen, geheel in kleur en stijl zoals de omslag er thans uitziet. De prijs van deze (raaie band bedraagt slechts Daar dit geheel in Uw eigen belang is, raden wij U aan er niet te lang mee te wachten. Deze aanbieding wordt niet meer herhaald!!

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 11