uit het öAQBoek v^n een A.f.c.-e,R ÏSegunstiging van onze Adverteerders, houdt- de Schakel in stand. in de geheimen van Cricket, zullen jullie iedereen dankbaar zijn, die jullie eens die tip meende te moeten geven. Het aan meldingsadres is, in afwachting van een nieuw te benoemen secretaris: W. G. Staats, Churchilllaan 25 a, Amsterdam-Z. Een groot voordeel van cricket is ook nog, dat je het tot je vijftigste jaar kunt spelen. Het zit hem niet direct in enorme lichaamskracht, doch het vereischt een snelheid van denken, reageeren en handelen, aangevuld met een prima kijk op den bal. Wanneer je cricket begrijpt en goed speelt, zal je dat ook bij het voetballen zeer goed van pas komen. A.C.C. heeft een gezonde jeugdafdeeling, geheel gerecruteerd uit de A.F.C.-jongeren. Je kan dus zomers met je eigen A.F.C.- vrienden aan sport blijven doen in A.F.C En nu het toch tegen den zomer loopt, mag ik wellicht van de Schakel-redactie toestemming hebben eenige regels te wijden aan den zomersport, die hier zoo betrekkelijk weinig, doch in alle Engelsch sprekende landen zoo een geweldige populariteit geniet. Wij weten nu allen, en het is trouwens ook in de laatste Schakel vrij duidelijk naar voren gebracht, dat het voetballen een weinig fa lang duurt. Doch stemmen gingen reeds op in het verleden, en zullen ongetwijfeld in de nabije toekomst opgaan, om aan deze machtswellust een definitief einde te maken. Het zou voor cricketende, tennis sende, zeilende, roeiende, honkballende en zwemmende voet ballers een zeer eenvoudig kunstje beteekenen, zich gedu rende de maanden Juni, Juli en Augustus absoluut niet voor voetbal beschikbaar te stellen. Maar de liefde voor hun resp. clubs en hun gevoel voor sportiviteit houdt hen t'egen zulke drastische, doch niettemin volkomen eerlijke en begrijpelijke maatregelen te nemen. Gaat echter de Voetbalbond er mede door, zulk een grooten tijd voor zich op te eischen, dan is het gevaar voor ettelijke clubs niet denkbeeldig, dat zij het des zomers ZONDER zomersportende voetballers zal moeten stellen. En juist om déze reden, is het voor iedere Voetbalclub aanbevelenswaardig zich met klem te kanten tegen een te lang durend en te vroeg beginnend voetbalseizoen. Wat niet wegneemt, dat wij thans met de feiten rekening hebben te houden, en dat beteekent, dat A.F.C. haar compe titie tot aller tevredenheid heeft voortgezet door van Spar taan en R.C.H. te winnen. Want vóór ales klopt het bart van de „Jhr" nog steeds op de goede plaats. Jhr VAN ROSSEM DE GAULIN. 2 Maart. Vandaag hebben de „bridgende A.F.C.-ers' een lesje gekregen op do Drive, georganiseerd door de Vole- wijekers. Het was een prettige middag temidden van vele sportvrienden. 3 Maart. Het was stil op Clubavond, maar als excuus mag ditmaal gelden, dat er ergens in de stad iets te doen was. 4 Maart. Foei! (Prima aanmaning van Wim Staats). 5 Maart. Vandaag vierde A.C.C. haar 26e verjaardag bij van Tuyll. Dank zij Foei! waren velen gekomen en hebben zich buitengewoon geamuseerd. Wim had weer iets nieuws voor een prachtig doel. De kruik konder. de Heeren echter niet bemachtigen. 8 Maart. A.F.C. traint (indcor) bij Heineken. 10 Maart. P. Meijer, gekozen in een Jeugdelftal. Na af loop van den Clubavond in den regen naar huis. Eindelijk! 14 Maart. Op het groene laken bij „Suisse" verdedigde het viertal (Sanders, Staats, Scheepstra en Stallmann) onze kleuren en wisten den 2en prijs te bemachtigen. Poedel voor S 16 Maart W-eer een nieuw soort wedstrijd gespeeld, kwar tet A.C.C. tegen A.F.C. Het was een gezellige middag en het trainingsfonds van A.C.C. werd er weer iets beter van. Nu gaan wij biljarten. Misschien win ik nu eens eenl prijs. 17 Maart. Dank zij het weer was de opkomst bij van Tuyll bevredigend. 22 Maart, 's Middags op het Clubhuis vernomen dat ons veld voor morgen is afgekeurd. Dus allen naar de Spaarn- dammerdijk om onze jongens aan te moedigen. 23 Maart. Het bruine monster rolde w-eer en de trouwe aanhang was er bij. Gelukkig beleefde deze geen angst momenten, want voor de rust ging het gesmeerd. Tegen het einde werd het nog spannend, maar Thies hield de strafschop en „the Reds" hebben verdiend revanche genomen voor de nederlaag aan den Wandelweg. Play up, Boys! 29 Maart. Vanmiddag naar den Wandelweg getogen en daar ons laatste adspiranten-elftal zien strijden. Echte voet balenthousiasten gaat eens zoo'n strijd zien. De palen voor de verlichting staan er nu in. 30 Maart. Vandaag eindelijk weer een voetbaldag op ons veld. De Adsp. V sloegen K.B.V. met 130. Werner scoorde maar 11 doelpunten. Daarna het zesde zien zwoegen tegen D.W.S. VI; een tijdje ging het goed maar tegen het einde konden onze jongens bet niet meer bolwerken. De strijd van het Eerste tegen R.C.H. was van een be hoorlijk gehalte. Colijn was de held van den dag met zijn vier doelpunten. Het kan en het Het Vierde maakte korte metten met Zeeburgia III en boekte een groote overwinning (80). 31 Maart. Vele A.F.C.-ers waren met hun dames aan wezig toen cfa Voorzitter van de Commissie Indië het start schot loste cn streden eenige uren om fraaie prijzen. Enkelen waren het met den uitslag niet eens maar allen hebben zich geamuseerd en onze jongens in Indië zullen de vruchten er van plukken. Verschillende pakketten waren al aangekomen en meerdere zullen volgen mitsU Uw steun geeft.

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 7