Lente-klanken P' L ■HI Van Tuijll Cafe Restaurant mm Zaal voor extra diners Amstelveenscheweg JSegunstiging van unse fidverteerders, houdt de Schakel in stand. Dat was een beetje link, want de kaarten van de dummy hadden we al gezien. Maar Harry en ik zijn gentlemen en we vergeten die kaarten. Afin, wij maar sjouwen en bridgen, hé. We passen lekker een paar maal rond en ik denk: Dat mag 'm de pret niet drukken, want een gelijk spel is óók een punt. Om 12 uur was de grap afgeloopen en toen ging de bar open en dat kwam ons waarachtig wel toe ook. Nou, we hadden het er heelemaal niet gek afgebracht Wij had den +360 en Teun van Veen zei, dat hij op 270 stond. Nou, wij popelen gewoon, hé, niet vanwege de flesschen natuurlijk, maar vanwege de eer. Afin, op een gegeven moment roept Joop Gilkens: „Prijsuitreiking" en voor het eerst van mijn leven zie ik A.F.C.-ers vrijwillig een bar ont ruimen. Nou, Volleneef, wat er toen gebeurd is. Eén corrupte bende, weet je wel. Ik heb je al gezegd, hé, dat mijn maat geweldig op dreef was en ik nou, ik wil niet onbeschei den zijn, maar ik had heele troepen boeren en vrouwen derlui graf ingesneje. En laten we nummer laatst eindigen. Wat zeg je, Volleneef? Precies, 't stonk van de corruptie. De hofkliek kreeg de flesschen, voel je wel? Vrouwen van eereleden en bestuursleden van het afdeelingsbestuur en de groote cricketbonzen. Deugt geen spat van, hé? Ik heb zelf met m'n eigen oogen Fred Sabelson vijf down zien gaan en tóch dik in de prijzen. Nou had Fred wel een reuzenpartner, zie je Jopie Walther. Ja, óók een flesch en Jan Walther niet zuinig de smoor in. Wat zeg je, Volleneef? Nee, dat snap jij niet. Jij bent on getrouwd en dan snap je de diepe roerselen van het huwe lijk niet. Zie je, als je als liefhebbende man tegen je lief hebbende vrouw gezegd hebt: „Schrijf jij nou niet in voor dien bridgewedstrijd, want als het er op aan komt, dan kar, je geen aas van een heer onderscheiden" en ze komt dan met een prijs aanloopen, dan voel je je een beetje gegrepen. Nou, Harry en ik zijn een borreltje gaan koopen om ons verdriet te verdrinken. Komt er zoo'n zwerver van de com missie aan de bar en zegt met een schijnheilig gezicht: „Zoo, Joop, je hebt niet veel geluk gehad vanavond. Volgenden keer beter, zullen we maar zeggen. Je doet toch zeker weer mee?" „Jawel", heb ik gezegd, „op één voorwaarde: „In zage in de boeken en medezeggenschap in de bedrijve hoek Stadionplein ^IEL het U ook op, dat de inhoud der laatste A.F.C. Schakels, ondanks het feit, dat er heelemaal geen voetbal rolde, toch bijzon der meeviel? Gelukkig hebben de A.F.C.-ers in de lange rustpoos, die r.chter ons ligt, zich niet be hoeven te vervelen. Diverse schaatswedstrijden, en nog wel zonder „opleggen", bridge-tour- nooi, bridge tegen Blauw-Wit, klaverjas tegen D.WfS., kwartet A.F.C.A.C.C., kwartet tegen Watergraafsmeer en biljarten tegen alle echte eerste klassers in een Ajax-tournooi Mij dunkt, dat kan er mee door. Zelf een vurig biljartliefhebber zijnde, kan ik helaas be treuren, dat onze overigens zoo voortreffelijke clubavond daartoe geen gelegenheid biedt. Deze sport verschafte ons in het verleden een mateloos en nooit vervelend amusement. Daarbij is de leer van het effect, het geven van richting, de juiste maat van snelheid en de kijk op den bal óók iets, dat bij voetbal Veel voorkomt, tenminste als ik dat zoo maar vrij uit mag schrijven. „Zoo ploegt de boer maar voor," en zóó wist A.F.C. in een voetballoos tijdperk de banden aaneengesmeed te houden. In deze wereld, en zeker in Holland, behoef Jfc je trouwens niet zoo vlug te vervelen. Thans krijgen wij weer eens voor de verandering een geheel nieuwe spelling. Bij-de-hande lezers hebben wellicht reeds eerder opgemerkt, dat de Schakel in de oude spelling wordt gedrukt. Waarmede ik maar zeggen wil, dat wij straks liefst twee spellingen achter zijn. De Schakel correspondenten hebben reeds een tip gekregen zich te oefe nen in de allernieuwste spelling. Mijn resultaat is het vol gende: (brief aan mijn meisje) Liefe Schad, Tod mein grooote sgik can ic je meeede- deeelen, dat Cherrie Stalman cheen stopperspil meer speeldt. Er wort naamelleik te feel ofer geswamt en hei wil in cheen gefal in opspraac kooome. De Leydder gaad er meee akoort ensoofoord, ensoofoord. 't Is maar een onschuldig voorbeeld, maar ik vind, dat je er toch even aan moet wennen. Wat echter ook niet mee valt is, dat onze Regeering besloot óók dit jaar den zgn. „zomertijd" niet in te voeren. Het zou trouwens dwaas zijn, als zij anders deed, want je zou prompt den sterken indruk krijgen, dat wij langzaam vooruitgaan. In ieder geval zware pech voor de honkbal-, cricket-, en tennistraining, die toch al van King Soccer ettelijke Koninklijke optaters ontvingen in den loop der tijden. Wat mij meer benieuwt is hoeveel jeugdige A.F.C.-ers zich zullen opgeven voor de cricketsport, dus voor A.C.C., de Amsterdamsche Cricket Club en zomerafdeeling van A.F.C. Jong A.F.C. denk er vooral aan: je kunt het eerste jaar GEHEEL GRATIS LID VAN A.C.C. zijn, en zoodoende kosteloos kennis maken met één van de allermooiste takken van Sport. De kosten zijn zéér gering, en éénmaal ingewijd

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 6