6e gewone man zegt eR het zijne v^n amst el BI6R U NATUURLIJK OOK! NEDERLAND DRINKT ÏAegunstiging van onze /Adverteerdershoudt de duikel in stand. Met excuus aan Jan Derks, die de voortreffelijke teksten verzorgt voor de radiouitzendingen onder bovenstaande titel. 1 1 OU, ik kan een beetje bridgen, en toen ik die oproep kreeg van A.F.C. om deel te nemen aan een echten l bridgewedstrijd. dacht ik: Waarom zal ik niet mee doen? De opbrengst is voor de jongens in Indië een goed doel en ik houd van een goed doel. Moet je hooren, Volleneef. Kom ik in het Minerva-pavil- joen om te bridgen. Reuze moeilijk, hoor. Ik speel thuis wel eens bridge, zoo eens in de drie maanden. Maar hier was het bridgen heel anders. Kom ik voor een soort commissie aan een tafel en moet ik eerst 1,80 betalen, alsof 1,80 zoo maar niks is. Voor die f 1,80 krijg ik den kaart. Nee, Volleneef, het was geen kaart voor HollandBelgië, al ben ik goed met Dick Bessem. en op die kaart staat, wat ik doen en laten moet. Nou, ik mijn maat zoeken, hé, want zoo maar in je eentje te bridgen, is ook geen hal aan. Krijg ik een reuzen maat: Harry Stumpf. Een maat, Volleneef, niet te gelooven. Die heeft prijzen gewonnen in de groot,: A.V.R.O.-tournooien, niet om te gelóóven, zoo geweldig. Afin, ik eerst even praten met Harry, hé, dat voel je. En Harry wordt zoo-gezegd mijn mentale trainer. Als ik nou maar niet gek bied en geen malle fouten maak met afspe len, halen wij de eerste prijs. Als je het kan snappen, net zoo- tets als met cricket: ik aan het stoonwallen en Harry maar slaan. Nou, wij aan het wedstrijdbridgen. Zoon dorstige affaire heb ik nog nooit meegemaakt. Je zat maar stomweg te brid gen, maar geen slokkie, hé. Niet eens een biertje. Laat nou Jaap Disselkoen achter mij zitten en ik zeg tegen Jaap: „Zal ik de zenuwe krijgen. Ben ik eindelijk voor mijn ontspan ning uit en kan ik geen bier krijgen, om over een echt slokkie niet te kletsen Nou Jaap is di!; in met de Hooge Druk en wij krijgen bier. Nee, nou moet je even je mond houden, Volleneef, maar je hebt er geen idee van, hoe vermoeiend zoo'n bridge-wed- strijd is. Je sjouwt maar, hè, van tafeltje tot tafeltje en al door maar met je derrière op warme stoelen. Maar wat er ook gebeurt, Harry en ik koppig doorbridgen. Dat voel je wel. Als ze zeggen, dat je voor 1,80 lol hebt, dan moet je ook voor 1,80 lol hebben. Waarom niet? Nou hadden ze een hoop prijzen gemaakt en die stonden in een soort van halletje. Prijzen? Volleneef, om te likkebaar den. Taarten en flesschen wijn. Kan je hebben, wat? Afin, Harry en ik koppig doorbridgen en in de derde ronde of hoe noemt Joop Gilkens zoo iets, komen we tegen Schaap en z'n vrouw. Zal ik je-zeggen, Volleneef, dat ik me lam schrik. Want die Schaap is geen schaap, weet je, die kent Culbertson, Goudsmit en de heele bubs op z'n duimpie. Afin, ik maar aan het stoonwallen en Harry zegt ook niet gek veel en we overleefden dat eerste spel. Maar nou dat tweede spel. Nee, Volleneef, moet je even luisteren, iets verschrikkelijks! Schaap en z'n vrouw bieden maar en bieden maar - kén je dat en ik stomweg passen. Maar Harry, mijn maat, krijgt zooiets echt prettigs in zich, hé? Zooiets van: bieden jullie maar ik wacht mijn kans. En laat Schaap nou zeggen: „Groot slem schoppen met een gezicht van: „Wie doet me wat". Ik stiekum passen met boer-derae van schoppen en een paar dekkingkies van heeren en zoo Volleneef, om van te kwijlen, als je voelt wat ik bedoel. Mevrouw Schaap past natuurlijk en Harry zegt „dupbel' op een toon, alsof nou die atoombom op Schaap's hersens zal neerkomen. Nou, de eerste slag is voor Schaap en laat-ie nou drie gele kaarten en een blauwe in z'n klavieren hebben. Laat Schaap nou gedacht hebben aan een redouble en laat Harry nou gedacht hebben, dat we minstens duizend punten zouwen maken. Nee, Volleneef, je bent fout, met wat je zeggen wilt het is tenslotte verrekt gek, als je tegen partij en je partner schoppenaas derde en nog een paar azen van dezelfde kleur in handen hebben. Nou, wat doe je dan? Scheidsrechter beslist. Joop Gilkens trekt een gezicht als Salomo, toen hij die baby ging kloven en zegt: „Schaap moet nieuwe kaarten nemen. De rest blijft zoo en jullie gaan opnieuw bieden".

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 4