'Tegenvaller voor I lew Gast Ie O - O jBegunstiging van onze fldverteerders, houdt de Schakel in stand. den grooten wedstrijd te Glasgow in Mei a.s. bedraagt vijf! Mocht Wilkes gekozen worden dan wordt dit aantal tot tien uitgebreid. Hampden Park kan 150.000 man herbergen. Vijf plaatsen, hoogstens tien, vind ik (uit een Schotsch oogpunt) nog veel! Als een prof de Cupfinal bereikt, verdient hij: voor de zesde- ronde: 8,10,voor de semifinal en voor de „big"- final: 12,plus talent money ad 25,als hij tot de Cup-winnaars behoort. Totaal: 55,-. De semi-final brengt een club 12.000 in Het laadje; de final nog iets meer. De prof komt er toch maar „bekaaid" af! Dennis Compton speelt momenteel nog cricket in Nieuw- Zeeland, maar op 8 April vliegt hij naar Engeland en zal dan nog de laatste zeven League-wedstrijden voor de Arsenal kunnen voetballen. Als Compton maar niet te veel van het goede krijgt! Er bestaat een groote kans dat de Ier Johnny Carey van Manchester United als aanvoerder van de Rest van Europa tegen all-Brittain te Glasgow op 20 Mei zal fungeeren. Carey speelde dit seizoen voor Ierland tegen Engeland te Dublin, werd eerst als centervoor benoemd, begon de match als rechtshalf en eindigde als linksback. De Engelsche League sloeg de Schotsche League op Woensdag 12 Maart j.l. met 3 1. Hampton Park begroette 80.000 toeschouwers. De Schot ten speelden zwak en Carter, Mannion en Matthews deden lang aan „gallery" play. Zij stuurden de arme Schotten van het kastje naar den muur. Maar op 12 April, als de Schotten tegen Engeland te Londen in Wembley uitkomen, zullen ze wel uit een andl-r vaatje tappen. 7 Maart j.l. was een groote ongeluksdag voor de League, want niet minder dan 17 wedstrijden vonden geen doorgang. De Wolves speelden te Middlesborough gelijk (11) en Liverpool won met 21 van de Blackburn Rovers. Maar nu de League nog eenige maanden duurt, is nog op geen stukken na iets van promotie of degradatie te zeggen. Voor de tweede maal in successie is het Charlton gelukt de Cup-Final te bereiken. Ten aanschouwe van 48.000 man publiek 8.200 recettes) werd Newcastle in de Yorkshire stad Leeds met 40 gesla gen. Half-time brak met 30 aan en toen was Newcastle natuurlijk al een geslagen team Een week vóór deze ontmoeting zagen twee directeuren van Newcastle, w.o. de oud-speler Jas Seymour de match: CharltonBrentford, na afloop waarvan zij gezegd moeten hebben: „dat wordt Wembley voor ons". Vrijdagmiddag was het elftal van Charlton naar het hooge Noorden vertrokken en tot groote schrik van alles wat Charlton was, werden des avonds vier spelers ziek met maag pijn, maar des Zaterdags waren zij weer fit and well, al klaagde de goalkeeper nog over wat pijnen. Voor hem geen bezwaar om z'n doel op prachtige wijze te verdedigen. New castle had niets in te brengen, vooral na de rust zakte het elftal meer en meer ineen en slechts de achterhoede hield kranig stand, zij het met kunst- en vliegwerk. Een elftal, dat liefst 50.000 gekost heeft, liet het te Leeds hopeloos liggen. De veteraan Welsh scoorde tweemaal voor Charlton en opgetogen verlieten de Londenaren het tooneel van den strijd. Newcastle valt nu tusschen twee stoelen, want de kans op promotie is nu zoo goed als zeker ook verkeken, want Manchester City heeft nu 48 punten uit 31 wedstrijden; Burnley 45 uit 31 en Newcastle 36 uit 30 matches. In de andere semi-final tusschen Burnley en Liverpool te Blackburn (het was een all-Lancashire veldslag!), kwam het niet tot doelpunten, ondanks verlenging. Op een spekvet ter rein was het zwaar spelen en na afloop zakten verscheidene spelers dan ook in de kleedkamers in elkaar. 12 April wordt het „drama", thans te Manchester, wederom opgevoerd. Er waren 53.000 kijkers, die 11.000 neertelden. Hoe groot de belangstelling voor de replay is moge blij ken toen de voorverkoop te Manchester begon. Des morgens vóór 10 uur, stonden er 15.000 in één lange rij! Na een kleine inzinking .tegen Sheffield United werd met 20 verloren, gaan de „Wolves" weer op het pad der overwinning voort en thans werd Preston met 41ten aanschouwe van 45.000 man, aan de zegekar gebonden. Blackpool sloeg Leeds met 30 en volgt Wolverhampton als no. 2 met 44 punten uit 36 matches; de Wolves hebben er 46, echter uit 32. Leeds bengelt met 17 punten onderaan de lijst, maar wie mét Leeds zal degradeeren, is nog onzeker. Brentford heeft 20 punten, Huddersfield heeft er 23, doch ook Charlton met 24 punten, is nog lang niet safe. In de derde zuidelijke divisie staat Norwich met 18 pun ten nummer laatst. „Zegt me niets", hoor ik de A.F.C.-ers al mompélen. Maartrainer van Norwich is onze goede, brave Tom Bromilow. Nu had Norwich dit jaar nog geen zege behaald, tot de vorige week toen Chesterfield met 30 geslagen werd. En juist bij deze zege was Tom niet tegen woordig, daar dien dag zijn zoon in het huwelijk trad! 12 April „gaat" Engeland tegen Schotland. Na de Cup final, dé match van het seizoen. Engeland koos hetzelfde team hetwelk Nederland met 8 2 kraakte, op twee uitzon deringen na. Matthews van Stoke komt als rechts-buiten Finney vervangen, terwijl Muilen nu naast Mannion als links-buiten speelt, in plaats van Langton. De Schotsche achterhoede zal de handen vol hebben aan een voorhoede, bestaande uit: Matthews, Carter, Lawton, Mannion en Muilen! En dat de heeren goed zullen spelen, krijgt LI ven mij op een briefje, want Glasgow roept! Eind van deze maand ook nog de Cup-final, dan 10 Mei Glasgow (voorspel op 6 Mei te Rotterdam), neen, als een nachtkaars gaat het voetbalseizoen in Engeland zeker niet uit. P. J. L.

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 10