soeRA-Buaya Uil het dagboek van een A.FX .-er Begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. 9 Februari: 's Ochtends op den Sintelbaan de strijd tus- schen D. W. S. en A. F. C. op de schaats gezien. Er werd met prettig enthousiasme gestreden speciaal de jonge ren vochten om de prijzen. De prijsuitreiking bij van Tuyll was uitstekend verzorgd. Arie kreeg de schoonheidsprijs en Ouwe Dis won de kruik, welke echter geen lang leven be schoren viel. Allerlei afspraken werden er gemaakt, Kla verjassen en wedstrijden met de andere Eerste Klassers. 10 Februari: Op Clubavond .Broekie'" geluk gewenscht met zijn verjaardag, hoop dat je nog veel succes met je elf tallen zal behalen dit jaar: 15 Februari: Vandaag de „Schakel" weer in de bus ge vonden. Ondanks gebrek aan voetbalcopie mij bij het lezen niet verveeld. Gooi geen oude schoenen weg voor „nieuwe". 16 Februari: De Sintelbaan schijnt voorloopig ons strijd toneel te zijn geworden. Alle deelnemers hadden aan de uit- noodiging gevolg gegeven en door de goede organisatie had alles een vlot verloop. De Volewijckers bewezen dat zij ook wat anders kunnen als voetballen en ontvingen de vereeni- gingsprijs. Na de prijsuitreiking verzamelden de „fine fleur" van ons hoofdstedelijke voetbal zich onder een ge zellig borreltje. Booze tongen beweerden dat wij dezen strijd gewonnen hebben. 19 Februari: Vandaag een biljet gezien met A. F. C. D. W. S., dacht eerst dat ik nog sliep. Enfin wij gaan a.s. Zaterdag kijken. 22 Februari: Via sneeuwloopgraven het clubhuis bereikt en vanuit het hoekje den strijd aanschouwd. Flet vertoonde spel was zeker niet onvoldoende, maar onze voorhoede moet de kansen beter gebruiken. 23 Februari: Op de A. Y. C. de wedstrijden op de schaats georganiseerd door de A. V. B. bijgewoond. De „boeren bewezen wat zij waard zijn en sleepten de prijzen weg. Proficiat N. F. C. en Lijnden. 25 Februari. Vanavond bij „Tante Corrie' geweest. Tante Fietje was er ook. Alle twee zijn zij vuige voor standers van het S.S.-systeem. Ik heb genoten van jullie tactiek om op een gegeven oogenblik zelf de kruik ter hand te nemen. Er is ook nog gekaart, want Tante Corrie is de geestelijke Moeder van D.W.S. en dus werd er hevig ge streden tuschen een team van ons tegen een z.g. „B.-team van onze vrienden van de Spaarndammerdijk. De wedstrijd is door D. W. S. op het kantje af gewonnen, maar wij komen terug Het was weer een avond vol jolijt en pret. Hartelijk be dankt voor de uitnoodiging D. \V. S. en tot de revanche. 1 Maart: Volgens de kranten zal het nog niet gaan dooien. Het wordt nu vervelend. LEO KIDNESS. R was eens s - zoo begint ieder sprookje en zoo begint ook het sprookje over het ontstaan van Soerabaya. In oeroude tijden, toen wij de schedels onzer vij anden als bokalen gebruik ten en daaruit 't bruischend bier nuttigden, leefden in deze contreien een haai en een krokodil. Er zullen er wel meer geleefd hebben, maar de glans der historie heeft deze twee in 't licht der eeuwigheid geplaatst. Ze leefden in onmin, want in hun ijver om het persoonlij!' welzijn instand te houden, was het natuurlijk onafwendbaar dat hun belangen zich kruisten. Op een goeden dag besloten ze de koppen bij elkaar te steken, teneinde 't vraagstuk op te lossen en het was in dien prettigen tijd, dat Rockefeller geen 8.500.000 dollar behoef de te geven om de deelnemers aan de conferentie een dak boven 't moede hoofd te verzekeren. De onderhandelingen vonden plaats aan den oever van een snelle vliet, waar langs een vogelijn op groenen tak lustig kwinkeleerde. „Goede morgen, heer Soera". „Ook zoo, waarde Buaya." Het is natuurlijk verre van mij hen te interrumpeeren, maar II zij kond gedaan van t feit, dat Soera „haai be- teekent en buaya „krokodil". Voelt U, waar we naar toe gaan? Listig! De conferentie vond plaats in een vriendschappelijke sfeer en na afloop lieten de deelnemers zich gearmd fotografee ren. Nu niet flauw zijn en beweren, dat fografie in dien tijd niet bestond, 't bestond wèl. Er ging een zucht van verlichting op in de dierenwereld, die gegild had om vrede en het communiqué, dat dien avond uitgegeven werd be paalde, dat de haai zijn rijk in 't water en de krokodil zijn macht op 't land Zou doen gelden. Zoo gezegd, zoo gedaan en een iegelijk ging zijns weegs. Dat ging een tijdje goed, de haai was zeewaarts getogen, vervolgde en evacueerde zijn onderdanen naar hartelust, een waardig evenbeeld van den krokodil, die zulks op t land deed. Doch ziet: op een kwaden dag ging de haai stuurboord uit en laveerde de rivier op. Nu ontstond een grensgeschil, dat in de overeenkomst niet nauwkeurig was omschreven. De krokodil vertoefde in den waan, dat de perimeter werd bepaald door de eb- en vloedlijn. Niet alzoo de haai, die terecht beweerde, dat ook een rivier tot 't gilde der He O behoort. Er volgde een algeheele mobilisatie en iedereen leefde in angst en beven, dat gebruik van de cocosnoot gemaakt zou worden, hoewel de controle-commissie beweerde, dat zulk een straf operatiemiddel wel niet aangewend zou worden. Conferenties mochten niet meer baten, de oorlog brak uit 't water werd rood van het bloed. En nu de clou van 't sprookje: in het gebied, waardoor de snelle vliet stroomde ontstond Soerabaya en over de plaats waar 't water zich kleurde welft nu de Roode Brug. Als heraldische bizonderheid zij verteld, dat t wapen van Soerabaya bestaat uit een haai en een krokodil. Mocht U het onwaarschijnlijk vinden, weet dan: het is een sprookje. PUPPES DRIE. O

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 9