van een Buitenliö ije CLICHES Oostenwind ""sr'lïp. is da, eigenlijk wel nood.»! I. m rn e fjebor en: WILLEMSTRAAT 43-45 'Begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. ITMAAL een kort ,,Jhr"-tje, want Hol land lijkt nog steeds op een Noord-Pool- dtpendance. en de voetbal schoenen druipen van het vet. Geen nieuws, tóch nieuws, want inmiddels vierden wij de 26e verjaardag van de Amsterdamsche Cricket club. Zéér groote opkomst, gewoon ongekend Kunnen wij dit wellicht beschouwen als een gunstig voorteeken van het naderende cricketseizoen? De Hockeybond was al zeer re soluut en sportief door een streep er onder te zetten en het verdere hockeyseizoen voor gesloten te verklaren. Die A. C C. avond was bijzonder geslaagd. Hartelijke woorden van Broeksmit en Bessem en een intens nepspelletje, uitg vonden door Wim Staats. In ieder geval time f 60.— op voor het traimngsfonds. Aat Kappeltiott verdiende er een kruik jenever mee. En dat nog wel voor de vrouw van den Voorzitter!!! Tusschen twee haakjes, ik sprak laatst Jaap Disselkoen en die verzocht mi, iets op wekkends te schrijven t.a.v. het verwerven van Schakel C -er niet „gebrand" op het ontvangen van de Schakeb Nu dan zullen er ook wel, leden te vinden zijn, die eens om'zich heen willen zien naar adverteerders. Advertenties houden de A F. C.-Schakel in stand en op peih Laat ons hopen dat wij in de April-Schakel iets over voetbal kunnen schrijven, want zóó is er ook niets aan wg,», Buiten dat zit ondergeteekende volmaakt zonder zoodat zijn blauw-bloedig lichaam duidelijke sporen van kippevel vertoont. Want de ,Jhr" is zeer bevattelijk! JHR. VAN ROSSEM DE GAULIN. OPNIEUW kreeg ik een aanvraag van de Redactie, weder een artikeltje te willen inzenden. Maar nu zit ik toch tusschen hamer en Ik ben niet bepaald een buitenman. Ik bedoe zoo n ondernemend provinciaal, die een tocht naar de groote stad bekroond ziet met vermelding van zijn wederwaardigheden in het politienieuws. Aan den anderen kant heb ik al ™er™ale"^°9tnat men voor copy bij mij aan het verkeerde adres is aange zien door de tijdsomstandigheden het contact tusschen onze qoede club en mij helaas dusdanig los geworden is dat ik weiniq stof tot schrijven in „De Schakel ka" vinden. Het is dan ook aan onwetendheid inzake de thans bestaan de toestanden in onze club toe te schrijven, dat ik meende in een periodiek van een voetbalvereniging vrijelijk te mogen schrifven over VOETBAL. Ik deed zulks met een voor mijzelf ongekende behoedzaamheid en gaf met de noodige reserves een persoonlijke meening. Nochtans werd ik op de vingers getikt wat voor mij een eigenaardige gewaarwording was in deze democratische tijden en nu moet ik mi, van mijn onderwerp distaniceeren, zonder al te groot ver ie van waardigheid. Voelt U de moeilijkheid. Thans vraag ik U in gemoede, wat nu. Ik herinner mij de benarde tijden voor onze club, dat behoudens de gewone wedstrijdverslagen de sPorTe™ ten aanzien van onze A. F. C. zich spiegelde aan het woord van den oud-Hollandschen dichter „die daarvan t ijslijkst zwijgt, heeft vaak het allermeest gezeid Zoo geviel het, Rubriek voor Familieberichten, vraag en aanbod, enz. Prijs 50 cent per regel. De Heer en Mevrouw ROOD—VAN EYK geven kennis van de geboorte van Haydnlaan 54, Bilthovcn. Ondertrouwd: C B METZ en NEL DE WAAL. Huwelijksvoltrekking Vrijdag 28 Maart 194/. om 11.31 uur, op het stadhuis te Amsterdam. Gelegenheid tot feliciteren op de trouwdag, van 15 uur in het Minerva Paviljoen, Albert Hahnplantsoen 2 Amsterdam-Z. Zaltbommel, Boschstraat 25. Amsterdam, Donarstraat 6. ,7 Toekomstig adres: Den Haag. Pomonalaan 6/. dat een sportverslaggever (lang niet de slechtste) na een bezoek aan A F C. om toch iets vriendelijks te zeggen, een woord wijdde aan den fraaien snit der Engelsche regen jassen, die hij bij ons zag dragen. Kijk, dat was tact, fijne tact! Dit zou navolging verdienen, maar als ik bedenk, hoe poovertjes het na de barre oorlogsjaren met de garderobe van de meesten onzer nog gesteld is, voorzie ik op dezen weg toch weder moeilijkheden. Een ander ding is, dat zij die tot taak hebben hemelsche bloemen in ons aardsche leven te vlechten, zich beijveren de somberheid dezer teleurstellende tijden te verzachten dooi het dragen van hoedjes die een lust voor de oogen een streeling voor de ziel zijn. Maar ja, ook hier vrees ik narig heid van wege de excessen, weet U. Er zijn schalksche wich ten die zich tooien met hoofddeksels die een bron van in spiratie moeten zijn voor fabrikanten van feestartikelen en welker uitbundigheid den meest zachtzinnigen man tot uiting zijner indrukken moet brengen. Stel U voor dat ik, neen moet er niet aan denken. Wat nu vraag ik U? (Koppig volhouden! Als de competitie afgeloopen is, gaan de kolommen gaarne open voor technische debatten. En als je in de resteerende maanden eens ging diepen uit je rijke schat voetbalherinneringen? Weet je nog de 4 3 te gen Ajax uit en zoo? Red.). 0

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 8