A.f.c.-eRS weRen zich op het ijs Voor de jeugd Begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. OOK in de afgeloopen maand is van voetbalwed strijden, door de vorst, niets gekomen Op de schaats hebben wij ons echter duchtig geweerd en wel in de eerste plaats in onze wedstrijd tegen D W. S„ welke door ons werd gewonnen en waar voor wij op een aparte avond, waarop door D. W een zeer geslaagde Klaverjaswedstrijd tusschen beide verecni- qingen werd georganiseerd, een prachtig vaantje van DWS in ontvangst mochten nemen. De genoemde Klaver jaswedstrijd werd echter door onze vrienden aan de Spaarn- dammerdijk gewonnen. Voor cijferenthousiastehngen geven we aan het einde van dit relaas een volledig verslag. De qedetailleerde uitslagen van deze schaatswedstrijden heb ik al in ons wekelijksch bulletin gepubliceerd, zoodat ik nu alleen nog even wil vermelden, dat de wedstrijden een zeer gezellig verloop hadden, zoowel op de baan als nader hand bij v. Tuyll. Hoe kan het ook anders wanneer DWS en AFC bij elkaar zijn. Vijlkamp. Den Zondag hieraan volgende werd door AFC een vijf- kamp op de schaats georganiseerd tusschen Ajax, Blauw- Wit DWS de Volewijckers en AFC. Dank zij de prettige medéweking van onze Amsterdamsche voetbalvrienden uit de le klasse, werden ook deze wedstrijden een volledig succes. No 1 en winnaar van de vereenigingspnjs (een vaantje uit geloofd door het Weekblad „Sport werd de Volewijckers met 57 punten. No. 2 en 3 werden Blauw Wit en AFC me 59 punten. No. 4 Ajax met 67 punten en No. 5 DWS met 73 punten. In de groep Adsp. 12—14 jaar werden onze kleuren ver dedigd door R. Feyer en v. Halm. De le en 2e prijs kwamen in handen van de Volewijckers met elk 4 punten, als derde eindiqde v. Halm met 5 punten, terwijl Robbie Meyer, die in één van zijn ritten een steek had laten vallen vierde werd met 6 punten. In dit onderdeel werd Volewijckers eer ste (8 punten) en AFC tweede (11 punten). Volkers en Kappel kwamen voor AFC in de baan m de qroep Adsp. 14-16 jaar. Kappel werd No. 1 met 4 punten, evenals Moehring van Blauw Wit. Zij ontvingen, evenals de jongelui in de vorige groep, een aardig vaantje. No 3 werd Volkers met 5 punten. Ook deze beide AFC^crtjes hebben zich keurig geweerd, vooral het rijden van KdPP belooft veel voor de toekomst Onze jongens zorgden voor de le plaats in dit onderdeel (9 punten), Ajax werd tweede (11 punten). In de Juniorengroep kwamen voor AFC uit Slag en v. d. Werf en deden dit waardig. De beide Blauw Wit vefrt^9en, woodiqers waren echter iets sneller, zoodat v.d. Wedf No. 5 werd met 5 punten en Slag No. 4 met 6 punten Zoodoende bezetten wij in deze groep de 2e plaats (11 punten), terw.j Blauw Wit No. 1 werd (8 punten). Onze veteranen kregen het hard te verantwoorden, daar de heer ter Horst Sr. voor Ajax reed, hetgeen voor ons een verzwakking was, doch volkomen verklaarbaar, daar Ajax de oudste rechten op „Pa" ter Horst kon laten ge den. Niet temin hebben Disselkoen Sr. en Snelleman zich kranig ge weerd. De eerste beide plaatsen werden opgeeischt door de Volewijckers, dat in Bognetteau en Stuy twee zeer sterke troeven in handen had. Disselkoen eindigde als No. 5 met 6 punten en Snelleman als No. 9 met 8 punten. In dit num- trlr eindigde AFC als vierde (14 puntenb Volewijckers No. 1 (8 punten), Ajax en Blauw Wit No. 2 en 3 (elx 12 punten). In de Seniorengroep kwamen wij weer zeer sterk uit met G ter Horst Jr. en Kuggeleyn. Ter Horst won al zijn rit ten, evenals Zwaan van Ajax, zij eindigden dus als No. 1 en 2 elk met 4 punten. Direct hierop volgde Kuggeleyn als No. 3 met 5 punten. Gerrit en Chris bezorgden ons in dit onderdeel de eerste plaats (9 punten), No. 2 en 3 werden Ajax en Volewijckers (elk 12 punten). Nadat al deze nummers verreden waren, stond AFC met 54 punten op de eerste plaats, tweede was Volewijckers met 55 punten en derde Blauw Wit met 58 punten Ajax en DWS hadden resp. 63 en 70 punten. Thans volgde de esta fette waarin dus de beslissing zou vallen. Robbie Meyer startte voor AFC en gaf zijn stokje over in 4e positie, doch direct achter de Nos. 2 en 3. Kappel toonde vervol- qens waartoe hij in staat is, liep No. 3 en 2 vooibij, en kwam vlak achter No. 1 te liggen toen hij het stokje overgaf aan onzen Junior v. d. Werff. Deze wist zijn positie met te handhaven, doch kwam op de derde plaats met gering ver schil op No. 2, waarna Disselkocn Sr. in de baan kwam en zijn zwaren strijd aanving. Wel wist hij de derde plaats te behouden, doch hij kwam iets verder op No 1 achter. Dit w-as echter geen bezwaar, want G. ter Horst Jr. zou dit wel klaren, dachten wij aan de kant Disselkoen had echter iets te veel van zijn krachten gevergd en kwam vlak voor het wisselpunt te vallen. Op dat moment lag Blauw Wit op de eerste plaats en Volewijckers No. 2, voldoende was het dus 7"">^OOALS ik in de vorige Schakel reeds aankondigde, _V- zijn wij druk bezig met de wedstrijden en tournooien -77, waaraan wij na deze vorstperiode zullen deelnemen. Hoewel enkele elftallen en data nog met geheel vast staan, wil ik toch reeds thans van het een en ander meldinq maken, speciaal met het doel onzen jongens er op te wijzen, dat zij, wanneer het zoover is, er voor zorgen voor de betreffende elftallen in aanmerking te kunnen komen. Op le Paaschdag, 6 April, nemen wij met onze Adspiran- ten I deel aan het WA-tournooi. Op Zaterdagmiddag K Mei nemen de Adspiranten III eveneens deel aan een VVA- tournooi. En alweer aan een VVA-tournooi «en de Junioren I deel op Hemelvaartsdag 15 Mei, terwijl op dien zelfden dag onze Adspiranten V spelen om het Losbeker- tournooi van de Spartaan. Op 25 en 26 Mei zijn wij door Be Quick (Groningen) uitgenoodigd om deel te nemen aan het Jeugdtournooi ter gelegenheid van haar 60-jarig bestaan met een Junioren-elftal bestaande uit spelers geboren na 31-12- 28 en met een Adspiranten-elftal bestaande uit spelers geboren op of na 1-1- 32. Wij vertrekken uit Amsterdam op Zaterdag 24 Mei en komen terug op Dinsdag Mei. Het is onze bedoeling om deel te nemen met onze Junioren I en een versterkt Adspiranten V. Wat betreft onze Jun. zullen we echter nog het een en ander moeten regelen, hier op kom ik echter nog terug. Tenslotte zal waarschijnlijk in de Zomervacantie, een uitwissehngsbezoek plaats hebben aan Robur et Velocitas (Apeldoorn) met een Juniorenelftal een Adspirantenelftal 14—16 jaar en een van 12—14 jaar. Jullie ziet dus allen, wat er al zoo op het programma staat en het lijkt mij wel de moeite waard alle zeilen bij te zetten en te zorgen voor een of meerdere van deze wed strijden in aanmerking te kunnen komen.

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 4