Knokken!en niet zeuren met de clubs medelijden krijgt. Het behoeft uiter aard geen betoog, dat vele groote clubs, welker be grooting voor een min of meer groot gedeelte van de recettes afhankelijk is, door dezen winter een leelijke pijp rooken x). Maar de cricketclubs, om één enkel voorbeeld te noemen, hebben óók hun terreinhuur te betalen, óók hun trainer, óók hun finantiëele verplichtingen. De K. N. V. B. heeft met die cricketclubs natuurlijk niets te maken, die heeft alleen de be langen van het voetbal en van de voetbalclubs te verdedigen. Reglementair moge dit juist zijn, maar als onze actieve en enthousiaste Bondsvoorzitter thans „donderredevoeringen houdt, waarin hij de clubs verwijt, dat zij alleen hun clubbelang zien en niet het algemeene voetbalbelang, dan mogen de clubs er den Voorzitter op wijzen, dat er boven het club belang en boven het algemeene voetbalbelang nog iets hoogers gaat: De Sportbeoefening in al haar geledingen. Die Sportbeoefening bestaat waarachtig niet al leen in het „uitspelen" van een voetbalcompetitie, maar in de harmonische lichaamsbeoefening, waar bij het nobele spel van bat en bal. het werpen van speer of discus, het werpen van den honkbal, de beoefening van de tallooze watersporten, eveneens hun belangrijke rol spelen. Als een koud en gevoelloos apparaat werkt een Bond, die slechts kan registreeren, competitiestand jes kan uitrekenen, paragraphen kan naleven. „Inplaats van in den zomer hebben de spelers reeds thans hun ..vacantie" gehad. Welke spelers? De spelers van de clubs in Lim burg hebben hun „vacantie gehad door vrijwillig af te dalen in de mijnen, om te trachten den kolen- slag te winnen. Duizenden spelers van andere clubs zijn er tijdens hun „vacantie-dagen op uit gegaan om hout te krijgen en op een slee naar huis te kruien. Met een dergelijke „vacantie durft de Bond de zomermaanden te vergelijken. Enfin, de competitie wordt uitgespeeld. Aan artikel zoo- en zooveel is voldaan. Was het niet Ir. Kips, die eens zeide: ..Laat ons idealen stellen(Redactie A. F. C. Schakel). begunstiging van onze J-ldverteerders, houdt de Schakel in stand. V- - 1) Men zie ook ons artikel: Winter 1946— 47, pag. 2. Na de strijd een meer dan gezellig samenzijn in het A.F.C. Clubhuis, dat voor het intensieve clubleven van on schatbare waarde is. Tweemaal binnen 24 uur bleken de A.F.C.-ers goede ver liezers te zijn, wat bij de tegenwoordige wedstrijdsport jam mer genoeg niet van alle clubs gezegd kan worden. Uit het Clubblad van Frisia-L.) Voetbal jeugd [van A. F. C., Zij die aspiceeren, (Wat wil zeggen streven naar) Veertigers die twintig zijn. Vechtend voor de slanke lijn; Roem die nooit zal tanen. Die voor voetbalkunstenaar Heel die troep in short en shirt, Willen gaan studeeren. Keten van geslachten. Kracht-te-veel van A. F. C., Of wel Junioren Van het voetbalhonger-slag Heel dat leger van de V Symboliek voor A. F. C. Steunt op één gedachte (Twee, drie matches op een dag VECHTEN voor ons rood en zwart Zij die zelf graag scoren Dat zijn ONZE kleuren, Kerels van de A. F. C., Seniorenklanten van de voetbal-haute-volée, Inzichtmaar toch feu-sacré, Droom der jadspiranten. Vaders, vaak van spelend kroost. Bloed en kruit 't is rood en zwart, Voor die kleuren, zoo apart Strijden wij met heel ons hart; Niet gedraald maar rap gestart, KNOKKEN en niet zeuren B. S. Ie Marché. Voetbalveteranen,

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 16