gr woRöt öooRqespeelö Jipril-Schakel I flpril, eerste post IJ ITERAARD hebben de bonden, die de winterveldsport leiden, bestuursvergade ringen moeten houden, hoe de afwerking van de competities zal dienen te geschie den, nu de buitengewoon strenge winter een stag natie van meer dan drie maanden gebracht heeft. De K. N. V. B. heeft besloten, alles op alles te zetten, om de competities te laten uitspelen. In een communiqué zegt de K. N. V. B. o.a. hierover: De competitie heeft circa drie maanden stil ge legen. Inplaats van in den zomer, hebben de spelers reeds thans hun „vacantie gehad. Voetbal is een volkssport en de meeste spelers beoefenen geen tak van zomersport, zooals dat bij hockey wel het ge val is. Bovendien hebben de vereenigingen hun bijzondere uitgaven door dezen strengen winter en heeft men ook de oefenmeesters moeten doorbeta len. Om al deze redenen zou het niet billijk zijn de competitie niet op normale wijze af te spelen, waar mede men omstreeks half Juli gereed hoopt te zijn. Daarbij dient in aanmerking te worden genomen, dat op 4 Mei, den dag van BelgiëNederland te Antwerpen, een gewoon competitieprogramma zal worden afgewerkt, waarbij alleen die clubs worden vrijgesteld, die een of meer spelers aan het Neder- landsche elftal hebben afgestaan. Hetzelfde zal geschieden op 25 Mei, den dag waarop te Parijs FrankrijkNederland plaats vindt. Ten slotte zal op 7 April, wanneer te Amsterdam Nederland België wordt gespeeld, een aantal wedstrijden wor den uitgeschreven, welke als beslist noodzakelijk worden gekenmerkt, b.v. van vereenigingen, die een grooter aantal wedstrijden achter zijn dan de andere clubs. copy, aan één zijöe getypt, in ouöe spelling, inzenöen uiteRlijk j. h. wijnanö, Vaststaat, dat vriendschappelijke wedstrijden tegen buitenlandsche vereenigingen alleen in de week mogen worden gespeeld, zoodat de compe titie er niet onder zal lijden. Het klinkt misschien vreemd in een clubblad van een voetbalvereeniging, waarvan o.a. het eerste elftal een serieuze kampioenskans heeft, maar wij vinden dit communiqué niet gelukkig. „Qui veut prouver trop, ne prouve rien". Ver schillende motieven worden naar voren gebracht om het doorvoetballen tot half Juli (zoo niet later!) goed te praten. „Voetbal is een volkssport en de meeste spelers beoefenen geen tak van zomersport Als dit al zoo ware, dan is dit onwellevend te genover alle clubs, welker leden niet uit arbeiders gerecutreerd worden. Wanneer clubs als: H. F. C., H. V. V., H. B. S., A. F. C., U V. V., Be Quick, Z. A C. en tallooze anderen jubileeren, dan ver zekert de Bond met tranen in zijn oogen, dat die clubs zoo prachtig werk doen, omdat ze andere kringen dan alleen de volksjongens voor het voet bal hebben weten te behouden. Maar nu we een abnormaal strengen winter be leven en de alleen-zaligmakende competitie in het gedrang komt, is „voetbal alleen volkssport, waar van de meeste spelers geen tak van zomersport beoefenen." Ware het zoo. dan was deze zin alleen maar onwellevend. Doch de door den K. N. V. B. gepo neerde stelling is daarnaast volkomen onjuist. Duizenden volksjongens beoefenen wel een zomersport. Heeft de K. N. V. B. nooit gehoord van honkbal, van athletiek, van zeilen, van de kanosport? Wat is dit voor een uit-den-tijdsche meening, dat wél de hockeyers zomersport beoefe nen, maar niet de volksjongens. Een zeer ongelukkige zin, waarmede de K. N. V. B. zoowel de eene als de andere categorie leden kwetst. Cricket, honkbal, zeilen, wandelen (vierdaag- sche!), kanosport met één pennestreep wordt het alles doorgehaald. Want, gaat het communi qué verder, de clubs hebben „bijzondere uitgaven door dezen strengen winter en men heeft ook de oefenmeesters moeten doorbetalen". Het is, naar ons weten voor het eerst, dat de Voetbalbond een dergelijke roerende zorg voor de clubfinantieën aan den dag legt. En men wordt ietwat huiverig, als de v. d. Spiegelstraat plotseling 'Begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. BI] ROERStRAAt 52 2

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 15