het enqelsctie voetBAlseizoen woRöt veRlenqó Van Tii tij II Cafe Restaurant Black February Zaal voor extra diners Amstelveenscheweg ISegunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. lE Engelsche voetballer gaat niet voor een kleinigheid op zij. Hij voetbalt op keiharde, uitge droogde zomervelden, dan weer eens in de modder of ondergeregende terreinen, kortom: hij neemt het zooals het hem door de natuur wordt voort gezet, maar het koude, barre winter weer in de afgeloopen maand Februari is zelffs den all-weather" Engelschen voetballer te machtig geweest en heel veel wedstrijden konden dan ook geen doorgang vinden. Ze zijn verschoven tot „later". In de eerste weken van Februari kon men dat „tot later" nog overzien en er een mouw aénpassen, doch de laatste twee weken ging ook dat niet meer, eenvoudig omdat men er zelf niet meer uit kon komen Op 10 Februari moest de F.A. dan ook wel het besluit nemen om tot verlenging van het seizoen over te gaan (tot 10 Mei), terwijl tevens besloten werd om het a.s. seizoen niet op 30, doch op 23 Augustus te beginnen. Ook zal men in het vervolg geen League wedstrijden meer vaststellen op den dag dat de groote ronde voor de Cup aanvangt. Met Kerstmis zal men, in plaats van drie. slechts hoogstens twee matches i.n drie dagen vaststellen. Nu gaan er al weer geruchten om het seizoen wederom te verlengen, doch de M.C.C., het machtige Engelsche cricket-lichaam, verzet zich hiertegen en roept: „van Mei tot en met Aug. wordt er gecricket en niet gevoetbald". Men overweegt nu om avondwedstrijden in te stellen en niet op weekmiddagen te spelen, daar de regeering gekant is tegen „door-de-week- sche" wedstrijden. Zeer begrijpelijk, daar anders het ver zuim van werk gaat toenemen. Hoe het zij: de club die straks over de beste reserves beschikt, wordt kampioen, want in April a.s. moeten al die uitgestelde wedstrijden gespeeld worden. De Wolves b.v. hebben pas 27 wedstrijden gespeeld; Blackpool al 31! In de tweede divisie Fulham 24, Birmingham al 29. Van goed voetbal is er dan ook geen sprake geweest en het team hetwelk zich het best aan ijs en sneeuw kon aan passen zegevierde. De vijfde ronde voor de Cup is feitelijk één fiasco geworden. Vooral in de Midlands cn het Noorden was er van goed voetbal geen sprake. Het werden ijs- en sneeuwballetten en als men de verslagen leest (en de foto's ziet) kan ik me best begrijpen, dat de prof er meer dan genoeg van heeft ge kregen. De animo om èn Cup èn kampioenschap te win- hoek Stadionplein nen, is allang vedwenen daar dit voor den prof een boven- menschelijke inspanning blijkt te zijn. De vijfde ronde. Waar de zesde ronde al weer voor de deur staat (1 Maart,) zei ik de vijfde ronde maar in „vogelvlucht de revue laten passeeren. Toch dient vermeld dat de bekerhouders: Derby Country tegen Liverpool gewipt werden (30), doch Charlton, de finalist van 1946, thuis met 10 van Black burn won. Newcastle speelde eerst gelijk tegen Leicester (1doch won de replay (1—2), maar de Directors van Newcastle zijn desóndanks ontevreden en willen maar heb ben dat de Club promoveert. De spelers zeggen: eerst de Cup, dan promotie. (Newcastle maakt in de tweede divisie de hoogste recettes!). Sheffield Wednesday tegen Preston werd tot drie keer toe uitgesteld. Het grapje kostte Wednesday 600 aan sneeuwruimen. Maar proud Preston won. De acht wed strijden trokken toch nog ondanks de felle koude 300.000 kijkers!, waarvan 30.000 te Newcastle, die 5.454 neer telden. Nóg. zelfs na de 5de ronde, is er ook maar een touw aan vast te knoopen wie de Cup zal winnen. Voor a.s. Zaterdag is de paring als volgt: Sheffield-United tegen Newcastle. Verder LiverpoolBirmingham. CharltonPreston MiddlesboroughBurnley. De uitslagen van deze zesde ronde hoop ik nog in een onderschrift te kunnen vermelden. De League. In de beide divisies wisten de kopstukken zich te hand haven en veranderingen zijn sinds de vorige Schakel uit kwam niet ingetreden. Kon ook bijna niet, daar er vrijwel niet gespeeld is. Wolverhampton en Middlesborough gaan nog steeds aan den kop, terwijl Leeds en Huddersfield nog steeds de laatste plaatsen innemen. In de tweede divisie leiden: Manchester City cn Burnley. Maar de meeste clubs hebben nog een 14 a 16-tal wed strijden voor den boeg, veel te veel voor twee maanden voetbal. Men overweegt nu de competitie kleiner te maken en nog een vierde divisie in te stellen. Het publigk heeft zich nu niet direct van een goede zijde laten kennen. De persfotografen zijn op Highburg met sneeuwballen „bekogeld". In de match tusschcn Lincoln en Oldham werden de grensrechters het slachtoffer en op een gegeven sein kwamen honderden ijs- en snneeuwballen op de hoofden van een grensrechter neer, omdat hij voor off-side had durven vlaggen! Te Brentford staakte de referee het spel en riep de hulp van de politie in. Toen de klabak ein delijk verscheen, hieven de gooiers uit één mond het „for he is a jolly good fellow" aan. Hij liet toen maar de be keuringen achterwege! T eam-builders. Zetten wij hier op het Continent reeds het Europa elftal in elkaar vóór het gekozen is ook de Engelschman is al met het „Great Brittain" team gereed, nog vóór de keuze commissie bijeen geweest is. Swift (Manchester C.) doel; Hughes (Birmingham) en Shaw (Rongers) backs; Wright (Wolves); Vernon (Bel fast City) en Burgers (Spurs) half-backs; Matthews (Stoke). Carter (Derby), Lawton (Chelsea), Doherty (Huddersfield) of Stevenson (Burton) en Liddell (Liverpool) voorwaartsen. Doch het is nog lang geen 10 Mei. Eerst krijgen we nog: Engeland Schotland, dan de Cup-final en de laatste League-wedstrijden en dan eerst komt Glasgow.

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 12