W Uit het buitenland Prima reparatie-inrichting B- v. d. Banden en Rijwielen. Heeft U bonnen hiervoor Wij leveren U direct. First class werk bij Uw clublid FRANS v. Rloeg, MIERISSTRAAT 89 ISegunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand AAR reeds de vierde ronde van de Cup achter den rug is, zal ik de „derde" slechts in vogel vlucht behandelen, temeer waar men reeds alle bijzonderheden uit de dag en sportbladen heeft kunnen vernemen Toch zijn er uit de derde ronde nog wel aardige dingen te vermelden. Een dag voor Derby County naar Bournemouth moest afreizen, namen drie directeuren van Derby hun ontslag, daar zij zich niet konden vereenigen met de transfer van Peter Doherty, die men voor 10.000 elders had overgedaan. Nu is de ruzie wel weer bijgelegd, andere directeuren zijn intusschen benoemd, maar bij de groote heeren blijkt het ook niet altijd „koek en ei" te zijn! In twee dagen vóórdat Stoke naar de Spure in Londen moest, hadden dieven een bezoek aan het kantoor gebracht, waar zij de salarissen van de spelers meepikten die den volcienden dag uitbetaald zouden worden. Bijeen werd er 600 meegenomen, w o. 250 eigendom van den manager was. Stanley Matthews, de beroemde rechtsbuiten was de eenige die bofte, want die had z'n salaris juist één dag eerder op genomen. Zoo men allang weet streden de Arsenal en Chelsea een strijd op leven en dood en eerst in de 2de replay kwam Chelsea in de volgende ronde. In de eerste ontmoeting had de BB.C. de aardigheid ge had om de beide aanvoerders voor de microfoon te roepen om een paar woorden te zeggen. Zie hier wat beide spelers vertelden (let op de waardspeling!): Leslie Compton (Arsenal): „May the best team win". Johnny Harris (Chelsea): „May the better team win. Na deze kleine, maar uiterst vriendelijke attenties, moest de referee vier minuten later al waarschuwingen en free- kicks uitdeelen! Aston Villa werd door Burnley vermorzeld (51). Een bittere pil voor de 1 e klassers en oud-Cup-winnaars.1 Derby County won met 20 te Bournemouth, maar geen supporter die de goals zag, want vóór zij goed en wel op hun plaats zaten (of stonden), had Derby al twee maal ge scoord, waarbij het bleef. Wat niets met de Cup te maken heeft, is het volgende: EngelandSchotland wordt op 13 April a.s. te Wembley gespeeld Maar Wembly 100.000 man ruimte) is uitverkocht. Dagelijks stroomen nog honderden aanvragen binnen. Een enthousiast manneke uit Luton, die geen plaats meer kon krijgen, stuurde al z'n vroegere programma's van Wembley naar het secretariaat op om te bewijzen dat hij nimmer een match op Wembley gemist had. Maar hij kreeg geen plaats toegewezen! Bijeen zijn reeds 500.000 aanvragen binnen gekomen. Ooit van Barlassina gehoord? Neen? Ik ook niet. Barlassina was een Italiaansch referee, een der besten van Europa, die echter weigerde te fluiten als het mistig weer was. „Bij dichte mist stop ik". En daarom floot Bar lassina nimmer in Engeland Nu is Barlassina dood, om gekomen in z'n eigen auto, tijdensmist! Major Frank Buckley, eens een zeer beroemd center half back, o.m. van Aston Villa en die na den eersten wereld oorlog manager van de Wolves werd, is weer op het tapijt verschenen, thans als manager van Huil City, een derde klas club. Buckley heeft beloofd Huil City weer in de 2de klasse terug te brengen en heeft zoowaar kans gezien om de ge broeders Needier (chocoladefabrikanten) te bewegen zich voor Huil City te interesseeren. Resultaat: een nieuw ge plaatst aandeelen-kapitaal a 61.000. In Engeland schijnt er toch hier en daar nog wat in een ouwe kous verstopt te zitten! Na de Czechen, Zweden en Denen, gaan de Polen een tour door Engeland maken. Ze maken de toer in een in Italië buitgemaakten motorcoach V Voor de League verloren de Wolves in Londen van Brentford met 41, waardoor Preston (00 tegen Charlton te Londen)een punt op de leiders inliep. Huddersfield speel de 2—2 tegen Blackborn Rovers en Leeds sloegChel sea met 21. Tuschen de nos. laatst (Leeds en Huddersfield) en Bol ton (no. 9 van onderen) zijn slechts drie punten verschil. De League is dit seizoen wel bijzonder spannend. In League II leidt Manchester City nu met 4 punten op Newcastle. De Noordelijken maken nóg grootere recettes dan Arsenal of Chelsea. De belangstelling voor de vierde ronde van de Cup neemt nu dergelijke afmetingen aan dat over geheel Engeland de verkeerspolitie z'ch met die honderden en honderden bus sen moet bemoeien. Slechts één voorbeeld. Portsmouth moest naar Birming ham en zoodra was het te Portsmouth bekend dat het team naar de Midlands moest trekken of alle beschikbare bussen waren besproken. Met trein en bus trokken8000 man naar Birmingham, waar zii een 10 nederlaag moesten aanschouwen. Er waren 50.000 kijkers. Op hard bevroren sneeuwvelden Het was geen pretje toen 25 Januari j.l. de 4de ronde „ginq". Hard --oren velden met veel sneeuw. Maar er werd toch gespeeld. Preston won met 6'0 van Burnsley en boekte de grootste victorie. Van een Cupmatch valt niets te zegqen. want j „mighty" Everton verloor met 21 van Sheffield Wednes day, dat onderaan in de 2de klasse bengelt (62.250 toeschou wers). Newcastle sloeg zijn oude Cup tegenstanders: South ampton met 31. doch het knapste staaltje haalde Nott i ForeSt uit door te Manchester van de United met 2 0 te winnen ten aanschouwe vari 58.000 man publiek. BoltonManchester City (33) mogen het nóg eens pro- j beeren, evenals ChelseaDerby County (22), waar de j oude sluwe Carter één minuut voor tijd voor Derby gelijk maakte. Als merkwaardigheid kon men omtrent deze match lezen dat er op het Chelsea-terrein, waar 50 000 toeschou- wers de match zagen, er 20.000 wegbleven. In de felle kou waren er al menschen uit Derby, die des morgens om 6 uur in de rij stonden. De duurste plaatsen waren in handen van zwarte handelaren, die des middags om half drie de plaatsen maar wegschonken! f Cup „Koortsr f En nu nog een paar cijfers. De Cup „Koorts' heerscht toch wel erg over Engeland.

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 9