c,ooi qeen ouöe schoenen wee, Van Tui] 11 ■ai Cen welverdiende llobel-prijs km le. Steno-typist(e), 2e. Gerout. correspondent Cafe Restaurant HANDELSONDERNEMING „Ut/Clld SINGEL 390. AMSTERDAM-C. Jb VAN NEK Zaal voor extra diners Amstelveenscheweg Segunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand £ANGE lijsten, overschrijving Bladen vol, geen overdrijving Egoïsten, potentaten die ontrouw hun club verlaten of alleen maar willen winnen die maar zeuren met hun grillen en alleen in 't eerste willen die maar voor één jaartje „gast" zijn voor de rest 't Bestuur tot last zijn die zelfzuchtig in hun spel zijn bij hun vrienden niet in tel zijn die de Bond niet weinig hinderen want zij doen als stoute kinderen zich aan Valkema niet storen en de clubs den grond in boren Wien bevallen niet die luimen Hij, die 't veld voor hen moet ruimen die zijn Club steeds diendekeurig die nooit boos was, noch humeurig! Clubs, die nieuwe „gasten boeken wil ik vriendelijk verzoeken,: Kijk goed uit, eerst moet nog blijken of deez' gast U komt verrijken gooi niet weg die ouwe schoenen die voor U vele seizoenen t Lief en leed steeds samen deelden en steeds voor hun Clubje speelden 't Clubje, waar zij vonden vrienden en waar zij niets aan verdienden waar zij van hun jongste dagen eerlijk, trouw de kleuren dragen neen, ik kan meer respecteeren Zij, die het nimmer iets kon deren WAAR of HOE hun Club mocht spelen fier en trotsch saam alles deelen Als in het eerste of in 't vierde slechts dat shirt hun schouders sierde waar reeds jong in werd gestreden Kijk. dat zijn ie ware Leden, N. EVERSHAR P. 1 I ET hoogtepunt tijdens het Reünisten-diner was, als 4— f- steeds de uitreiking van den Nobelprijs door onzen I I voorzitter. De Nobelprijs viel ten deel aan H. F. v. d. Hurk Wellicht is zijn naam niet aan alle leden bekend. Mogen wij hier even het licht op hem laten vallen. Toen in den hongerwinter 1944'45, de nood ten top steeg en verschillende gezinnen rechtstreeks in levensgevaar verkeerden, werd in A.F.C. de „Voedsel-Commissie" inge steld. Deze Commissie, bestaande uit Herman Meijling, Cor Emeis, Ben Bonkink en Jan Scheepstra, kon haar zegen rijk werk verrichten dank zij v. d. Hurk, die op de meest miraculeuze wijze wist te zorgen, dat de noodige brooden aanwezig waren. En als het dan Zaterdag werd, dan waren er vele A.F.C.- ers, die tegen hun vrouw en kinderen zeiden: „Vandaag Is het ondanks alles een goede dag vandaag zorgt A.F.C voor brood." En zij gingen naar een woonhuis in Amsterdam-West. loopende, zelden fietsende, soms strompelende door de sneeuw en in dat huis waren rappe handen klaar om de vurig begeerde brooden uit te reiken. Wij hebben den door Gé Bosch in 1929 ingestelden Nobelprijs jaarlijks uitgereikt aan hen, die in het jaar in kwestie iets bijzonders voor de club gedaan hadden. Het is slechts één keer gebeurd, dat de A.F.C.-Nobelprijs werd uit gereikt aan iemand, waaraan niet de club als zoodanig, maar de leden van de club veel te danken hadden. In inderdaad veel gevallen hun leven. De Nobelprijs-1947 heeft een diepe beteekenis gehad. Aan H. F. v. d. Hurk ons respect. vraagt voor spoedige indiensttreding kennis van moderne talen strekt tot aanbeveling in de moderne talen, zoo mogelijk met kennis van im- en exportzaken. Brieven met opg. v. leeftijd, verlangd salaris en referenties aan bovengenoemd adres. hoek Stadionplein

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 8